Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri15

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Mcrissa, ma bucur ca bebele e in grafic cu toate masuratorile.De data asta trebuie sa fie bine!!Ma bucur ca ti-a revenit optimismul.
Multumesc de intrebare, fetita mea creste, e sanatoasa, mereu in miscare, dornica sa exploreze tot mai multe locuri si lucruri...
Uite, pun un link cu cateva poze s-o vezi
http://picasaweb.google.ro/alinamonicaL/Rebeca1An#

Lau, tare mult mi-as dori sa vad cat mai curand o semnatura de graviduta in dreptul tau.Multumim de pupici!Ai grija de tine! Doamne ajuta sa ne dai vestea cat mai curand!

o mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Mcrissa, ce ma bucur ca este totul bine! Asa trebuie sa fii! Optimista! De data asta bebe va lupta si te va face cea mai fericita mamica din lume!

Remalis, ce frumusete de fetita ai! Sunt superbe pozele!

www.momsasone.com/ticker/tickers/ehp2ui70fojss8xt.png" target="_blank">Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

mcrissa ma bucur din tot sufletul ca totul e foarte bine, asa sa ramana de acum in colo.
Ninia am facut pauza de "carbuneala" , ca la mine acum e Z2. Dar recuperez io . Tu baga mare in continuare, da?
Michelle ma bucur ca ai scris, sunt bine si da, nu ma lasa eu cu una cu doua, merg inainte pentru ca trebuie intr-un fel sau altul, sa vina soarele pe strada tuturor, nu? Tu ce mai faci?
jojo_miha sunt pe baricade, deja esti mamica ? Daca nu , naastere usoaraaa !
remaliss cred ca deja fac baietii coada la voi la usa , sa-ti traiasca printesa, e o dulce. Si eu abia astept momentul de care zici, dar e cum vrea DD. Am rabdarea paianjenului, cum citisem undeva recent .

Eu, prin zona, nimic nou momentan.
Va si va pe toate !


www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

remaliss e o dulce fetita ta, frumoasa foc, dar stiu eu poze si cu mamica ei care e foarte frumoasa(imi aduc aminte de tine imedita dupa ce ai nascut, nici nu ziceai ca ai fost gravi), asa ca are cu cine semana
lau abia astept clipa cand vei fi graviduta si simt ca e aproape ziua asta.m-ai facut sa rad cu rabdarea de paianjan, nu stiu io cat or fi aia de rabdatori
ninia ai scapat de fibrom?acum bagi carbuni?
michelle
pepsi m-am tot gandit la tine in ultima vreme si la strugureii tai dargi, imi e dor de voi
danangie cum a fost la mare?asa chef de balaceala am si eu, dar nu cred ca voi ajunge anul asta, drumurile ma obosesc rau, merg la anul in 3

eu aseara am luat rezultatul al bitest si este foarte bun, riscul este foarte scazut de 1:10.000.cred ca nu mai fac niciun triplu test, ca e prea mult stres pentru bebe drag din burtica.a inceput sa se vada burtica si imi e atat de draga.poate reuses sa fac niste poze in week-end si sa pun pe site.


12+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa
....
lau abia astept clipa cand vei fi graviduta si simt ca e aproape ziua asta.m-ai facut sa rad cu rabdarea de paianjan, nu stiu io cat or fi aia de rabdatori
...


Iubita, sa dea DD sa ai intuitie buna ! Eee, pai cum nu stii? Au rabdare muuulta, ca dureaza ceva pana le pica musculita in panza . Deci, imi astept "musculita", "gazoiul" sau ce-o fi, "viespe", "albina" numai sa vina odata .
Ma bucur iar, ca ti-a iesit testul bun, cred ca te-ai gandit bine ca sa nu-l mai stresezi cu triplul pe titirezul tau mic. Asteptam poooozele .




www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara!! M-am intors! Aseara.Chiar abia asteptam sa ma intorc. A fost foarte frumos dar a fost foarte obositor ptr mine. Inainte sa va mai povestesc cate ceva, vreau sa-i scriu lui JASMINE.Am citit inca de la mare ce ti s-a intamplat si tare mi-a parut rauAs fi vrut sa-ti scriu.Conexiunea era tare naspa si nu aveam rabdare sa se incarce pagina.Cum ti-au si spus fetele, si mai ales Michelle , trebuie tu insati sa gasesti calea ptr a te ridica in picioare. Eu am fost "certata" cu o lume intreaga, inclusiv cu D-zeu.Pana cand intr-o zi m-am certat groanizc cu o colega si atunci parca am primit o palma, parca m-am trezit din acel cosmar si atunci am vrut sa ies la lumina.Atunci au inceput sa-mi placa de colegele mele gravide, sa privesc bebelusii, lucru care pana atunci nu vroiam sa le fac. Sper sa reusesti si tu , cu ajutorul luiD-zeu sa prinzi putere sa mergi inainte.E tare greu si de neimaginat sa pierzi 3 sarcini...sa te intareasca D-zeu. Te pup mult.


Fetelor, ce sa va spun, a fost frumos la mare. Dar mult prea multtt cald....ajungea temp si la 37°C. Am suferit enormmm, enorm de mult din cauza asta. Noaptea aveam dispnee si nu reuseam sa dorm. in schimb, un lcuru bun, Alessio s-a schimbat mult.El dintotdeauna a fost un copil dificil din privinta somnului.Dupa amiaza, dormea 30 min si gata.Uneori chiar si 20 min.Prima dupa amiaza la mare......l-am culcat la 13,00 si cand ne-am trezit, ca efectiv faceam amiaza toti trei , m-am uitat la ceas si era 16,00.Nu-mi venea sa cred ca a domrit 3 ore!!!! Ceva incredibil. Soarele si apa efectiv l-au molesit.Deci, dupa-amiaza doarme bine, noaptea a ramas acelasi din pacate se trezeste de "n" ori.Asta e. In schimb, nu-i mai dau siropul care il facea sa doarma.Cica. Deci, eu ii dadeam un sirop ptr a reusi sa doarma cat de cat. SDar dormea bine prima parte a noptii.A 5-a noapte la mare, efectiv nu i-am dat siropul si a dormit foarte bine si la fel.Deci, siropul nu-l ajuta cu nimic.Deci, un alt lucru bun. A cerscut, a devenit mai mofturos.Acum cand nu capata ceva interzis lui, se pune in fund si incepe sa plangaaaaa. Sau cand nu-i convine ceva te ceartaaaa in limba lui.A inceput sa zica tiau adica ciao. Si mai rau...scuipa.....Nu stiu unde a invatat asa ceva ca eu nu i-am aratat niciodata asa ceva.Sau isi da cu mainile in cap..... A crescut ce mai!!Daca a fi sa ma intind!!!

MCRISSA ma bucur tare mult ca esti bine.Stiu ca vei fi bine. La mare, vezi si tu ce-am scris pana acum a fost bine dar obositor ptr mine. Ca soarlee tare ma mai molesa...si in fiecare dimineata caram jucariile, prosoape, sezlong umbrela dupa noi si mai trebuia si Ale ij brate.....a fost destul de obositor.....dar a fost frumos.Alessio s-a indragostit de mare. Atat ce ii mai placea sa se joace cu nisipul si apa!! t epup si ai grija de tine si bb mic.

Chiar faza: primul contact cu valul a lui Alessio: vine valul spre el.....si valul se duce inapoi...Alessio fuge dupa val.....valul se intoarce inapoi spre mal...Alesssio face niste ochi cat cepele si se icnrunta la mine si face: ih...adica.....ce se intampla.A nfost asa de dezorientat cand a vazut valul vine inapoi dupa el. Atat ce am mai ras.Si cate si mai cate a facut la plaja.

NINIA,LAU

MICHELLE ma bucur ca mai scrii...am inteleg de c enu raspunzi la intrebarile pe care tot ti le facem in leg cu ce mai faci, care mai este treaba cu tine,etc.... ca nu vrei sa exteriorizezi prea mult durerea.Sper sa te ajute D-zeu.

REMALISS ma bucur ca sunteti bine. printesa Rebeca.

Fetelor ma retrag.Va pup pe toate neconditionat!!!




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo č l'espressione piů viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

remaliss e o dulce fetita ta, frumoasa foc, dar stiu eu poze si cu mamica ei care e foarte frumoasa(imi aduc aminte de tine imedita dupa ce ai nascut, nici nu ziceai ca ai fost gravi), asa ca are cu cine semana
lau abia astept clipa cand vei fi graviduta si simt ca e aproape ziua asta.m-ai facut sa rad cu rabdarea de paianjan, nu stiu io cat or fi aia de rabdatori
ninia ai scapat de fibrom?acum bagi carbuni?
michelle
pepsi m-am tot gandit la tine in ultima vreme si la strugureii tai dargi, imi e dor de voi
danangie cum a fost la mare?asa chef de balaceala am si eu, dar nu cred ca voi ajunge anul asta, drumurile ma obosesc rau, merg la anul in 3

eu aseara am luat rezultatul al bitest si este foarte bun, riscul este foarte scazut de 1:10.000.cred ca nu mai fac niciun triplu test, ca e prea mult stres pentru bebe drag din burtica.a inceput sa se vada burtica si imi e atat de draga.poate reuses sa fac niste poze in week-end si sa pun pe site.


12+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Ce ma bucur ca a iesit bine testul! Ti-am zis eu ca nu ai de ce sa te mai temi!Sarcina usoara in continuare!
Eu inca nu am scapat de firbom...dar avem unde verde de la medic. A zis ca nu vede nicio pr a a avea bebe cu acest fibrom...acum sa vedem ce va iesi...Noi muncim cu drag si spor!

www.momsasone.com/ticker/tickers/ehp2ui70fojss8xt.png" target="_blank">Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Dana, bine ati revenit! Se pare ca ai un copilas cu mare personalitate!

www.momsasone.com/ticker/tickers/ehp2ui70fojss8xt.png" target="_blank">Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Fetelor tin sa va anunt ca marele eveniment este peste 2 zile,trebuia saptamana trecuta insa ne-a amanat.Azi ma duc sa-i duc analizele si sa-mi faca fisa de internare si miercuri gata vom face cunostinta.Am deja niste emotii...........
Multumesc tuturor fetelor care au pu deja majoretele .
Saptamana viitoare voi intra sa va scriu cum a fost,cum este cu doi copii si poze .

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 38+ Larisa Gabriela
AMR 2 zile !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

jojo tin pumnii pemtru marea intalnirema bucur tare mult ca a stat cuminte bebelina pana acum.

13+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput