Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri15

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

eu am fost 3 zile plecata la ai mei, parca am mai prins putina forta.am trecut si printr-o sperietura foarte mare.m-am trezit intr-o dimineata cu o pata de lichid,cam maricica, cat ar fi conturul unui ou.am zis ca gata, pierd lichid, am fost la doi dr la ai mei in oras si mi-au facut eco, lui bebe ii batea inimioara si parea ca lichid este.mi-a zis ca daca as fi pierdut lichid la varsta asta de sarcina bebe nu prea ar mai fi avut in ce sa se miste, iar el se misca in voie.de atunci nu am mai avut nicio picatura.a patit careva dintre voi in timpul sarcinii?nu stiu de la ce ar fi putut fi.
mamagiuliei iti multumesc din suflet ca esti alaturi de mine, sa stii ca praca m-am vizualizat si eu cu 39+ si pentru moment am fost mult mai optimista.
lauo sa incerc sa prind curaj si astept si de la tine vestea cea mare.
ninia incerc sa ma gandesc ca Dumnezeu are grija de bebe meu, spun rugaciuni si ziua si noaptea cand ma trezesc speriata, uneori ma ajuta, uneori sunt atat de speriata ca nu reusesc sa duc o rugaciune la capat.
laura ioana de multe ori ma vad cu bebe in brate, se naste sanatos, dar imi lipsesc imaginile pana acolo, nu am curaj sa ma gandesc la mine cu burtica mare.chiar am facut o asociere, ca daca bebe Thea s-a nascut in ianuarie, voi fi si eu norocaosa si se va naste si bebele meu in ianuarie.sotul meu simte cum ai spus si tu, ca la sarcina asta totul va fi bine.
jojote-am mai urmarit la odisee.ma bucur ca a stat bebe cuminte in burtica pana acum.mai ai atat de putin.tin pumnii sa treci usor peste nastere si sa vedem in curand o printesa la fel de frumoasa ca Teodora.
monysorescu iti multumesc ca te rogi pentru noi.m-am uitat la pozele de la mare si e superb bebe.parca e mai blondut decat atunci cand s-a nascut
remaliss ce mai face micuta ta?



12+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

in dupa-amiaza asta am ecografia de morfologie de trimestrul I.abia astept intalnirea cu gaza

12+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cris, pumnii stransi pt dupa-masa, sa vii cu vestile bune, da ?
Doamne ajuta ,

Si haideti si restul de fete cu vesti bune

Michelle,

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Salutari la toata lumea !

mcrissa te asteptam cu vesti super azi, tin pumnii, o sa fie bine !
jojo_miha mai ai atat de putin, pun la incalzit !
remaliss si tie si la piticuta .
monysorescu sa nu-l deochi pe flacau, mare si frumos s-a facut, sa-ti traiasca. Sunt bine, multumesc de intrebare.
Ninia si tu sa bagi carbuni da?

Eu, singura noutate pe care o am e ca am reusit sa merg la imunolog, asa ca am stat internata 3 zile la Malaxa, mi-a facut facut o gramada de teste, la diversi agenti alergeni (ca am si astm), o gramada de analize imunologice. Asa am aflat ca astmul meu e forma usoara, ca boala autoimuna, pe sistem, e doar tiroidita si mai am de facut o analiza, care poate sa lamuresca daca insuficienta ovariana e sau nu tot autoimuna, doar ca nu se face la ei. Astept CM, pentru ca se face in ziua 2-3 de CM, am gasit si laboratorul unde se face, deci e ok. Mergem inainte si facem plan de bataie dupa ce avem si rezultatul la analiza asta. Doamne Ajuta!

Va si va pe TOATEE !!!





www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna fetele!
Mcrissa,ma bucur sa vad ca esti mai optimista! Te asteptam cu vesti de la eco!

L58, bag carbuni la greu! Nu ma las eu cu una cu doua!

www.momsasone.com/ticker/tickers/ehp2ui70fojss8xt.png" target="_blank">Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Mony, ce frumusete de copil ai!Vreau si eu!!!!

www.momsasone.com/ticker/tickers/ehp2ui70fojss8xt.png" target="_blank">Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Jojo, nastere usoara si bebelina frumoasa si sanatoasa! Sa ne spui cand sa facem galerie!

www.momsasone.com/ticker/tickers/ehp2ui70fojss8xt.png" target="_blank">Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

magiuliei, lau, ninia si toate fetele dragi de aiciva multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine.parca prind curaj cand vad atatea incurajari de la voi
am venit de la eco si bebe este foarte bine, toate masuratorile bune, bebe activ, translucenta nucala este 1 mm, am inteles ca pana in 2 este foarte bine.maine merg sa dau sange pentru dublu test.
dupa ecografia de azi mi-a crescut moralul si simt eu ca bebe va invinge si se va naste sanatos.

12+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

asta da vesti bune, Cris
Felicitari pt bb mic si cuminte din burtica


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mcrissa-este de inteles ca iti este foarte frica dar gandeste-te ca ai descoperit cauza si ai primit de data aceasta tratament la timp deci trebuie sa fie bine!!!ai o semnatura foarte frumoasa,deja intrii in trimestrul 2.ai grija de tine si bebe mic!

Monysorescu-ai un baietel scump foc.Sa iti traiasca si sa iti aduca in continuare numai bucurii.ce frumosi povestesti cum descopera el lucruri noi,cred ca esti cea mai fericita!

L5845-este bine ca nu ai renuntat si ca lupti in continuare pentru marele vis.multa bafta sa iasa totul bine!

Jojomiha-nastere cat mai usoara si o fetita sanatoasa si frumoasa!!!

Numai bine tuturora!Doamne ajuta!

Mama a trei sufletele in ceruri

Mergi la inceput