*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (60)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Mav, hai ca n-o fi chiar asa ghinionul, sa se imbolnaveasca si Sebi, e baiat mare, are imunitate cat de cat, mai ales ca a mers la gradi unde colcaie tot felul de virusei.

Am uitat sa va spun ca am inceput sa ma ocup si de mine putin si mi-am facut Papanicolau (va amintinti ca vorbeam ca trebuie facut la 6 luni dupa nastere?) si cultura de col, toate bune. Am fost si la dermato pt caderea parului, concluzia a fost ca trebuie sa scap cat de cat de matreata (care ma chinuie inca din adolescenta), apoi vedem ce facem daca parul continua sa cada. Folosesc un sampon tratament si o lotiune pt combaterea matretei.

Edit: lipsesc eu ce lipsesc, dar cand revin, nu ma mai opresc.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

ma bag si eu la intalnire. luni 6 iulie, ora 10. cismigiu.

anes- victor are la penis ata mult mai mica decat ar trebui. trebuie taiata si pentru asta trebuie anestezie generala. penisul lui se dezvolta normal (mai ales dimineata ), este decalotat total, dar in loc sa fie drept si liber e un pic tinut de ata. nici nu stiu cum se numeste asta in termeni medicali. ni s-a spus asta din maternitate si ne-a confirmat si dr chirurg.

eu cred ca victor o sa fie stangaci. il vad ca foloseste din ce in mai des mana stanga. cu ea apuca, de ea se sprijina, cu ea se intinde dupa mancare,...
aseara i-am facut baita in cada mare si incerca sa prinda cu manuta jetul de apa. si nu putea.. era asa haios!

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Mav, ce filmulete dragute Si eu mai apelez la TV din cand in cand, mai ales cand doresc putina liniste
Imi pare rau pentru Anto E asa nasol cu gatul la astia mititei ca nu ai ce sa le dai pentru durere Sebi e mai mare si el poate suge bombonele pentru gat.
Sanatate multa si pupici sa-i treaca repede

Bertha, foarte frumoase pozele. Tu arati excelent, iar pe Darius l-as pupaci intr-una cat este de frumos

Ramo, sa va fie de bine cursul de inot, ce bine ca-i place Sarei
Tu vrei sa adaugi neaparat biscuti in pireul de fructe?! Ca eu n-am vazut speciali pentru bebe decat cei de la Nestle peste 10 luni (au ou intreg!) Insa mai bun mi se pare cu cateva masuri de cereale simple, fara lapte. Eu folosesc 7 Cereale Bio de la Milupa, care nu au zahar si alte hidrogenate ca si biscuitii. Oricum fructele sunt dulci, deci nu e nevoie de biscuti ca sa le indulceasca, iar cu cerealele iese o consistenta minunata.
Daca vrei musai biscuti, alege cei mai simpli cu putinta, gen Petite Beure sau altii ca si ei. Eu i-am adaugat de vreo 2 ori in iaurtul simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

apropos, de papanicolau, am o prietena buna care a nascut in ianuarie. prin aprilie a inceput sa sangereze abundent. s-a dus la dr, a facut cateva investigatii si papanicolau si acum 2 saptamani i-au zis ca are cancer de col uterin si ca trebuie scos TOT. s-a mai dus si alti dr pentru o a doua si a treia opinie. toti i-au zis acelasi lucru.
saptamana trecuta s-a dus la viena si si-a facut si acolo analizele. acolo i-au spus ca intr'adevar, exista ceva dar ca ei nu ar face o interventie asa de invaziva. nici nu stie ce sa faca. oamenii au tentinta sa aleaga variantele usoare. acum eu stau si ma gandesc si la medicii romani care vad asa de multe nenorocii, ca prefera sa taie dacat sa faca tratament de durata.
e trist cand cineva din aceeasi generatie cu tine are asa probleme grave. m-a facut sa ma gandesc ca tineretea noastra e asa de fragila si nu ne face invincibili.

mama sotului meu are o masectomie din 2004. anul trecut inainte sa nasc s-a dus la fundeni si si-a facut un super scan pa care a dat 1000 euro. acolo i-au spus (probabil ca cel care a interpretat s-a simtit mai viguros in ziua aia) ca are tumori si metastaze la plamani, la uter si ca trebuie sa o bage urgent la chimio.
ne-am miscat repede, am trimis-o in germania si si-a facut acolo un petscan si i-au zis ca nu are nimic, decat o mica formatiune la umar pe care trebuie sa o tina sub observatie, iar aici vroiau sa o bage pe chimio!!!! scuze de off topic. ma mai descarc si eu ca mi-e asa greata de sistemul medical din romania....

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Mirtha, pai bine mai doamna, ne spui c-ai tuns-o pe Eva de atata timp si nu pui o poza??!!! Acuma am intrat pe la albume si m-am dus tinta la al Evei prima data, sigura ca o voi vedea fara pleata.... Si surprise!! Nici urma de Eva cheliuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Laura, Sara papa aceleasi cereale de la Milupa, o sa ii pun maine si in fructe sa vedem daca-i plac.
Ma doare capul DIN NOU...ce ma enerveaza vremea asta inchisa, cred ca e si presiunea scazuta
Mav, lui Anto sa se faca bine repede!

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Intalnire pentru parcul Moghioros.. aceasi ora si aceasi zi...




Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Asa Bertha, imi place de tine ca esti hotarata.

Eu votez 6 iulie, ora 10 in Cismigiu.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1402 spune:

Help!!! Daca stie cineva

Duminica plecam in concediu In sfarsit!!!!!!!!
problema - masina este pe firma, noi plecam la vecinii bulgari, ce hartii trebuiesc facute (in afara de cartea verde) si daca are cineva un model - cat de cat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isaelena spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona_1402

Help!!! Daca stie cineva

Duminica plecam in concediu In sfarsit!!!!!!!!
problema - masina este pe firma, noi plecam la vecinii bulgari, ce hartii trebuiesc facute (in afara de cartea verde) si daca are cineva un model - cat de cat.



Simona, cea mai fericita mamica din lume,
de Mihai (8 nov 2008) POZELE NOASTRE si Radu (3 dec 1997)


noi am fost anul trecut la bulgari cu masina de la sootul de la servici, care era in leasing...
l-am batut la cap: ia imputernicire de la leasing, ia imputernicire de la firma...nici cand am trecut, nici cand ne/am intors nu ne/a intrebat nimeni de sanatate, noi am trecu pe la vama veche...

VACANTA PLACUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Simona, noi am fost acum 2 ani de 2 ori.Prima data cu masina de la firma unde lucram eu si ne-au cerut imputernicirea si a II a oara cu masina de servici a sotului si nu ne-au cerut nimic...asa ca, eu zic sa iei totusi imputernicire ca sa nu ai surprize sa va intoarca din drum.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput