*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (60)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

da, si pe noi ne asteapta o interventie chirugicala cu anestezie totala la 1,5 ani... am morcovul in fund pe faza asta de cand am aflat ca trebuie facuta interventia... sper sa trecem cu bine peste, eu ma tot linistesc ca problemele la anestezie apar la putine cazuri, majoritatea merg ok...

Citat:
citat din mesajul lui carmendu
am vazut in seara asta la stiri ca a murit un baietel de 3 ani la CMU din cauza (probabil) unei anestezii in timp ce-i faceau RMN. si eu trebuie sa-i fac lui victor o interventie chirurgicala la un an care necesita anestezie totala. si m-a cam luat panica.


Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Asa Bertha, imi place de tine ca esti hotarata.

Eu votez 6 iulie, ora 10 in Cismigiu.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna,

Nu am mai reusit sa intru din diverse motive...sot, care se joaca mai rau ca un copil la laptop, treburi administrative, somn, din cauza durerilor de cap datorate vremii.
Sambata am fost la a II a sedinta de gimnastica subacvatica cu Sara.A intrat tati cu ea si s-au distrat tare bine....a bagat-o chiar la fund si nu a zis nimic.Ii place f mult si face toate exercitiile.La curs era si Nicoleta Luciu cu baieelul ei.O tipa sociabila, deloc cu nasul pe sus, ea a venit la grupul nostru de mamici si ne-a salutat si am discutat despre bebei.A venit insotita de sora ei, la fel de socabila si ea.Mi le inchipuiam altfel, cu aere de vedete in cap, dar nu e deloc asa.
Dupa ce a iesit din picin aSara a papat vreo 10 lingurite de fructe si a dormit la mama inrate infasurata in prosopel.Am lasat-o vreo 15 miute si am dus-o la vestiar s-o imbrac.In masina a adormit la mine in brate si acasa nu s-a treit cand am debracat-o.Era rupta, a dormit 3 ore si apoi s-a trezit cu o foame de lup.A papat, s-a jucat si din nou somn.E clar ca ziua de sambata ii e dedicata, nu mai plecam nicaieri, decat seara iesim vreo 2 ore la plimbarica.O sa incepem sa facem si in cada cateva exercitii invatate.
La anul, cand va avea 1 an jumatate mergem din nou.Intre ora 11 si 12 este grupa de varsta mai mare , cam 1 an si jumatate, sunt scumpi rau de tot, sar singurei in apa, inoata, iti vine sa-i mananci.
Apropos de mancare, duminica i-am dat Sarei fasolica pastai cu carnita de pui si rosie...immm, delicios, a papat tot.Duminica care vine vreau sa-i fac dovlecel umplut, cred ca o sa-l pape.Ma bucur tare mult ca papa orice.
Am inceput sa-i dau sa bea numai apa, am renuntat la ceai.Bea din canuta Nuk f bine cam 250 ml pe zi.
Merg in urma sa vad ce ati mai scris, ce s-a mai intamplat...revin.



Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Anes, eu cu scoica am facut un compromis. Am pus-o de vreo doua ori in spate singura, pe conceptul ca urla da-si da seama ca n-are ce face. Insa nu merge, urla de numa, nu mai are aer si eu stau stresata in fata ce-o fi patit copilu. Asa ca am dezactivat airbagu, si-o pun pe scaunul din fata. Pun jucarii la indemana si la semafor le mai schimb, sau ajunge sa ma vada. Cu transpiratul, pun tot timpul in scoica o panza de bumbac sub ea, de-a lungul scoicii.

Ramo, ce fain ca aveti unde va balaci. Super! Si si cu vedete prin preajma.

Bertha, ce frumos povestesti, nu esti offtopic deloc, mai zi, mai zi! Pup papacioasa dulce!

Carmendu, ce vara frumoasa se anunta.

Legat de interventia chirurgicala, o prietena din oras, cu baietel sub 3 ani, a ales Budimex pt ai scoate polipii si amigdalele, tocmai pt anestezie, ca sunt pregatiti in caz de orice, si mi-a explicat ca pt copii asa mici o fac cu altceva, un fel de gaz mai inofensiv. Aici in oras, cand a intrebat ce si cum i s-a dat cu flit si ca de ce vrea sa stie atatea, plus ca nu sunt pregatiti in caz de complicatii, tb sa cheme Smurd-ul si ei sa se ocupe mai departe.

www.inimacopiilor.ro/campanie/proiect.php" target="_blank">Inima Copiilor


Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Am reusit sa incarc niste poze de la Herculane si de la ziua lui Darius. Zic "am reusit" pt ca nu s-au incarcat decat jumatate, ca de obicei.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

salut!

bertha, am vazut ca ti-a raspuns dandusa... eu nu am acum sa ajung in mamaia zilele astea.... dar daca mai vrei sa mai afli ceva... intreaba si vedem noi cum aflam.....

anto a facut 39,4'C azi-noapte.... sunt cam necajita....
sa vedeti cum l-am convins sa deschida gurita sa manance la pranz (il doare in gat si papa mai putin):











Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Fetelor, ce biscuiti le dati bebeilor de pana in 10 luni?
Eu am luat de la Nestle si acasa am vazut ca se dau dupa 10 luni?Vreau sa-i bag biscuiti in fructe si branzica in iaurt...

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Mav, stai linistita, doar nu crezi ca-mi imaginam ca fugiti la Mamaia sa copiati preturile Numai daca aveti drum sau auziti detalii de la cineva. Banuiesc ca dincolo de 10 iulie, se vor actualiza preturile si pe net si o sa pot sa calculez bugetul (tot calculez si calculez si ies cam pe minus)
Ai fost la dr cu Anto? La gat rosu ma gandesc si eu cand aud de febra atat de mare.

Anca, la Budimex mergem si noi, deseara cerem detalii despre anestezie, procedura etc...oricat de simpla ar fi interventia, tot cu morcovelul suntem.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:





Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

da, am fost aseara la dr; deja e pe antibiotic, avea gatul f urat.......
asta imi lipsea mie, cand e sotul plecat cateva zile de acasa (si cand ar trebui sa invat pt examen)....
sper sa nu inceapa si sebi......





Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput