Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

si pt ca mi-e dor de o intalneala,ca de la ultima nu am fost...propun una

vrea si are careva chef si timp de-o intalneala organizata??????ashtept propuneri


Maria e mult mai bine, a si mancat un pic azi si kk n-am mai facut de la ora 11!!!!maine il ashtept pe kk tare



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

eu vreau intalneala dar din iulie



---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Si eu vreau intalnire!

Alergiile...doar o interventie f. scurta pt. ca am multa treaba: la primul contact cu alergenul (praf, aliment, cosmetice etc) corpul se sensibilizeaza. Procesul dureaza cateva zile. Nu se intampla nimic.
De la al doilea contact apar reactiile alergice sau socul anafilactic.


Diana, mami de Iulia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

kamelya scuze,retinusem ca i-ai desfundat canalul lacrimal printesei tale.
ileanna super tare
anaxena vrem si noi intalnire!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

may tu de care COADA vorbesti????
Nu mah, cand a dat boti bip l-am sunat shi io sa-si puna chilotzii. Ca nu discutasem cu fata dc e nudista or nu. Si va zisei. Regula e ca nu aratam decat la cine doreste. Acuma dc boti dorea shi n-o zis ... pierderea ei .

Botiii cate scaune in cap imi iau? Ca sa stiu. Ca tot ziceai ca vrei sa=l vinzi, asa ca mai bine il platesc decat sa mi-l iau in cap ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau,

Raportez ca noaptea a fost varzaaa. S-a trezit de n ori sa suga, s-a foit. Deh, aseara nu a vrut sa pape decat 2-3 lingurite. Macar azi vad ca incet-incet a inceput sa mai pape. Dupa pranz a facut un kk, nu moale, chiar carnetel. Deci e mai bine. Dar seara iar nu mi-a mancat ,asa ca e clar ce noapte voi avea .

Ileanooo, m-am prapadit de ras cu tine .

Xena, si noi vrem intalneala , numa sa nu fie intre 28 iun si 7 iulie cand nu pot eu.

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Ile, ce nu intelesei eu este daca aratati la cine vrea si atat sau trebuia si ala sa va arate : eu ti-o arat pe-a meaa tu pe a ta. Ca sa stiu daca imi iau sau nu slipi cand vin in Vama, pe la voi .
Sinon, bestial postu!




Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

daca e cum zice vicky e naspa...eu ies din rand

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Buna seara si de la noi,

Nu am citit nimic din urma. Am revenit si noi pe meleaguri mioritice si am intrat sa ii spun "BINE ATI VENIT ACASA NARCISA SI ANAIS!!!!". Te-am vazut la stiri. Eram in Franta si nu mi-a venit sa cred...Si mie mi-a fost frica de zbor...am luat distonocalm si m-am rugat la Bunul Dumnezeu! Altceva oricum nu aveam ce sa fac. Mie imi este frica pentru ca am avut o experienta neplacuta la un zbor lung,peste ocean...Au fost 8 ore de turbulente,iar la un moment dat am crezut ca gata....dar mai bine sa nu ma mai gandesc...Acum a fost foarte bine,am avut zborurile foarte line...
Sunt foarte obosita,inca nu am despachetat tot,asa ca alte cateva zile voi avea treaba. Apoi ne pregatim si noi pentru mare asa ca alte bagaje alta distractie. Dar sunt obisnuita cu traba....
Vreau sa urez LA MULTI ANI!!!! pepenasilor care au implinit un anisor!!!
Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!!!!

O sa incerc sa pun si eu cateva poze cand le voi descarca.
Noi am avut o vacanta minunatadesi am fost doar noi doua,tati nu si-a putut lua attea zile de concediu. A fost racoare si ne-am intors in caldura asta insuportabila. Irinei i-a placut si i-a priit vacanta. Mananca foarte bine,doarme la fel de bine,se pare ca o sa ii iasa dintisorii jos. Am simtit la mana zimtisori. Nu a avut nici un simptom..nu febra,nu durere...poate doar kk mai moale,dar cum ea avea probleme cu constipatia mi s-a parut ok. Am crezut ca e de la mancare....
E o scumpa,rade tot timpul,e foarte vesela...

Va las,acum merg la nani!
Noapte buna...o sa incerc sa recuperez si sa scriu si eu la subiect.



Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salut!cu buna seara de la Bistrita!


Matei este cu nasucul infundat si mucisori. Deocamdata atat.Ne-am trezit dimineatza cu stranuturi si secretii transparente.

Pentru fetele speriate de soare, anul acesta este minim de ciclu solar!! Dupa cum se vede in acest grafic. Ca sa intelegeti, ciclul solar este de 11 ani cu minim si maxim, acum suntem in perioada de activitate solara minima, fara explozii solare si cu pete putine si intensitate scazuta! Va mai dau inca un link - http://sohowww.nascom.nasa.gov unde veti putea observa mai clar despre ce vorbesc, in plus, viteza vantului solar este fff scazuta, este acolo in link un grafic si cu viteza vantului solar.
Daca mai vreti puteti intra si www.radioamator.ro/misc/viewbuletinpropagare.php?id=229" target="_blank">aici
unde veti gasi cateva date despre petele solare (de explozii nici nu poate fi vorba). Eu stiu asta pentru ca nu este nici propagare radio, tot din cauza ca nu sunt explozii solare care ionizeaza admosfera si creaza acele reflectzii de unde electromagnetice. Daca mai vreti amanunte va stau la dispozitie.

edit: vad ca nu merge linkul de la nasa dar daca vreti sa-l vedeti, intrati pe google si dati cautare dupa "soho" apoi deschideti primul link care apare cu "Solar and heliospheric observatory home page" si vedeti acolo.

inca o data edit Ma chinui de ieri dimineatza sa scriu mesajul asta, de cand ma provocat anka cu costumele alea de cosmonaut Da nu am avut timp si rabdare sa caut "surse" mai ok decat cele de radioamatori...

Intre timp am citit si ceva din urma, Ileanno eu te iubesc!stii?? Ma bucur pentru Vladutu cu o asa mamica linistita si trebuie sa iti spun ca ma bucur si mai tare cand citesc mesajele tale, vad in ele o mamica calma si "acomodata" departe de ce erai acu cateva luni bune! Te si distractie placuta in continuare!

Cred ca vom avea noapte alba...ca desi am pus ser viziologic in nasul puiului...tot nu se desfunda, numai asa ceva am in casa, maine ma duc sa cumpar nazomer.

Noapte buna
proud mummy

Mergi la inceput