*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (54)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Au debutat cam cu inceputul diverisifcarii, acu vreo sapt. Insa tot atunci a fost si fte cald. Si doar pe manutza stanga, pe exterior. Si si daca i-am dat morcov, si daca i-am dat doar mar... alergie la ambele? Sintetic nu, c-am evitat, doar bumbac. Cumnatul, medic, a vazut-o aseara, si-a zis ca nu e alergie, ca alergia apare pe burta sau pe interiorul mainii, nicidecum pe exterior . El spune ca de la caldura, dar azi e chiar racoare. Am fost cu ea la piata si-a trebuit sa-i dau hanorac. Eventual tantari, dar n-am vazut niciunul si avem plase de tantari la toate gemaurile...

www.inimacopiilor.ro/campanie/proiect.php" target="_blank">Inima Copiilor


Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

M-apuc sa caut pureci prin carucior sau in salteaua de la patut.

www.inimacopiilor.ro/campanie/proiect.php" target="_blank">Inima Copiilor


Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

30, 30 - cand botezam maiastra.
da' ce ma tot intrebati ca ma simt ca o vedeta

io m-am blocat la 58.5. dati-mi palme!

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania


Retinusem eu ceva, dar vroiam sa fiu sigura. Nu vroiam sa ratam tratatia, da' pt ca esti stresata, amanam pt dupa botez. Mi-era gandul la prajituri, asa ca am facut aseara una si azi marea provocare e sa mananc din ea cat mai cumpatat. Asa ca nu te mai stresa cu greutatea, ajung, pe moment, grijile legate de botez. De luni ne cantatim, masuram etc. Distractie placuta!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Anca, bubitele de caldura se fac in primul rand pe trunchi,adica burtica/piept/gat, asa ne-a spus noua nenea doctorul. Deci pe manute nu par a fi de caldura. Alergie la mar/morcov....greu de crezut.
Insa alergie la piscatura de insecta se poate, adica a piscat-o o ganganie si s-au facut pe langa mai multe pete rosii. Vezi si tu cum evolueaza, poate e cazul sa o vada medicul. Oricum, e o grasunica tare dulce

Otilia, Si Rebeca face bubite cu lichid de la piscaturi, si o mananca rau de tot si se scarpina si le rupe si fac scoartza
Cartea lui Monti o aveam in format electronic pe undeva.....tre' s-o caut si s-o recitesc, poate poate se mai leaga ceva de mine
Alra, si eu m-am blocat la 65kg, ba am mai pus vreo cateva sute de grame, ca am dat iama in inghetata zilelel astea Succes cu pregatirile!
Aaaa, mie imi pare ca Nicolu' seamana la formatul fetei cu tine, adica atunci cand o privesc, ma duce cumva spre tine. Nu pot spune cu exactitate ca are gura ta sau ochii, dar clar seamana in partea ta. La fel si in cazul nostru, Rebeca e leita tat-su, iar asta mica seamana in partea mea, cu tatal meu si cu mine
Flowers, inca nu pot accepta faptul ca Rebeca e atat de mare incat merge singura in excursii! Nu stiu cand a zburat timpul...Abia astept sa se intoarca, cica in jur de ora 14. Am sunat de vreo 10 minute si erau in restaurant si comandasera clatite pentru toti, c-au flamanzit de atat plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Alra multa bafta cu pregatirile pt botea. Sa iasa totul la superlativ . Si cu kg...lasa-le momentan...doar saptamana asta! dupa aia sigur le vii tu de hac imediat
Anca nici mie nu-mi seamana a alergie bubitele alea. Sper sa treaca repede singure.
Flowers ai 2 fetite frumoooaaaaseee foc . Si asa mi-ai facut o pofta de cozonac de nu mai pot , dar mi-e lene sa ma duc sa cumpar
Lauramiron multa sanatate pt Cati si la clatite inainte Rebeca . Sunt sigura ca s-a distrat de minune in excursie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Mersi mult, fetelor! O sa le tin sub observatie, si pe ele si pe insecte!

www.inimacopiilor.ro/campanie/proiect.php" target="_blank">Inima Copiilor


Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Flowers, ce domnisoare frumoase si ochioase . Tunsulici zambarici are niste ochi albastri albastri, te pierzi in ei. Am vazut ca le-ai dus la tara la aer curat, la lectia de stiintele naturii cu ratuste si vita de vie.
Daca nuspuneai aveam de gand sa spal niste hainute. Si aseara am vazut ca e coada la cozonaci proaspeti la o patiserie dar nu m-am prins ca-i sarbatoare. Am rezistat insa tentatiei de a cumpara unul, si ce frumos mirosa in cartier.
Laura, nici eu nu am avut curaj sa o las pe Ana ieri la Tulcea, excursie cu gradinita la delfinariu, parca asa ziceau. Am preferat sa o tin acasa, poate mergem noi cu ea la Constanta, nici nu stiu daca mai este ceva acolo dar tind sa cred ca da.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27

M-apuc sa caut pureci prin carucior sau in salteaua de la patut.

alea nu sunt ciupituri de purici. si al meu are pe gat vreo 3, la fel. am intrebat dr si a zis ca e de la caldura.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Anunt si eu primul dintisor. Dupa o saptamana de chnuiala in sfrasit dintisorul a aparut. Super,,, in sfarsit a zvacnit... abia asteptam pentru ca micutza noastra tot ii curgeau balutzelel intr-una. Pai.... trebuia odata si odata sa apara.

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii
Ne acordati si noua un vot?
Multumim anticipat!
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/21829/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Adevarat a inaltat!
Vazui pui frumosi. Sa va traiasca.

Citat:
citat din mesajul lui Flowers


Hristos s-a inaltat!pofta buna

Laura si Julia este astazi in excursie, undeva pe langa Cheia, numai ca la ea e ultima excursie cu gradi.Penultima excursie a fot cand am nascut-o pe Bria.Dimineatza am plecat impreuna:una la bal/distractie, alta la spital

Bria adoarme ziua fie in wrap (ne incingem pe caldurile astea ...),fie in carut/scoica.Noaptea se trezeste la o ora-doua indiferent unde doarme in patut sau cu mine.Sunt curioasa , Alra, cum adoarme nicolu la cresa?

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

poze


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii
Ne acordati si noua un vot?
Multumim anticipat!
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/21829/

Mergi la inceput