*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (54)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flowers


Hristos s-a inaltat!pofta buna



Oooooo, ce dulceturi, pupa-le-ar mama! Ce ochisoooori si ce falcuteee



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Asa cresc eu www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website Poze de la 3 luni 4 luni 5 luni

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank"> Asa poti salva o inimioara!

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Am admirat supeeeer poze cu Alra and co. si cu Anes si filmuletul cu Remusica cel frumos si fortos

Anca, nu stiu de la ce sunt bubitele dar taaare dulce si pupabila e posesoarea.

Monicus, felicitari pt dintisor.

Flory, Laura, ce fete mari aveti, domnisoare ce mai, merg ele singurele in excursie

Noi suntem bine, a plouat ieri si azi e cam frigut, in rest toate bune. Au inflorit castanii...asteptam liliacul



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Asa cresc eu www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website Poze de la 3 luni 4 luni 5 luni

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank"> Asa poti salva o inimioara!

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La multi ani Bravegirl si distractie placuta la Budapesta .Carucior aveti cu voi ? in avion l-au pus in cala (ai platit ceva pt. el?) si in avion cum ai tinut-o pe Ariana ? in brate , scoica? vreau sa ma informez din timp cum se procedeaza
Felicitari cozonaceilor crestinati in weekend
Anca si eu sunt de parere ca acele piscaturi sunt de la insecte mai ales ca sunt doar pe manute (banuiesc ca ai tinut-o in mainile golale zilele trecute ).Asa am patit si noi , i se fac niste blande mari rosu intens si se tuguiaza spre mijloc apoi fac un varf si se usuca .Si noi am crezut ca e ceva alergie sau boala de copii .De obicei ii iesau dupa ce veneam de la tara /iarba verde/ multa vegetatie si apareau dupa 1-2 zile dupa ce ne intorceam acasa .
Pacat ca nu am descoperit de la ce insecte se fac minunile astea .Noua ne-a prescris dr. pediatru crema Elocom si Zirtec dar am observat ca dispar la fel daca le dau sau nu cu crema , asa ca nu am mai dat-o , tin cam 4-5 zile .

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos draga mamica Olivia26. Aveti grija de voi pe acolo. Pupam dulce.

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

Am admirat supeeeer poze cu Alra and co. si cu Anes si filmuletul cu Remusica cel frumos si fortos

Anca, nu stiu de la ce sunt bubitele dar taaare dulce si pupabila e posesoarea.

Monicus, felicitari pt dintisor.

Flory, Laura, ce fete mari aveti, domnisoare ce mai, merg ele singurele in excursie

Noi suntem bine, a plouat ieri si azi e cam frigut, in rest toate bune. Au inflorit castanii...asteptam liliacul



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Asa cresc eu www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website Poze de la 3 luni 4 luni 5 luni

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank"> Asa poti salva o inimioara!

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii
Ne acordati si noua un vot?
Multumim anticipat!
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/21829/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

ufff, am de munca si la birou, toata ziua azi am stat in discutii.

flowers, nicolu e dresat mai pavlovian: cand vreau sa il pun la nani il duc sus in dormitor in liniste si cu lumina stinsa si se culca singurel. am remarcat ca daca adoarme la san si o pun adormita in landou se trezeste, se sperie si plange. daca o pun treaza (mancata/schimbata si la ora de somn) mai mostoflesce un pic si se culca singura. dupa baie se mai intampla sa nu vrea, atunci o mai pun iara la san, probabil trebuie sa ajunga la o stare de liniste.
la cresa o lasa in bouncer sau in tarc si cand o vad ca sforaie o duc in dormitor.

olivia, aici a fost vara in weekend si de marti e frig, ploaie si vant. cica de maine e iara bine.

laura, la forma fetei nu m-am gandit. ma uitam la ochi si nu sunt la fel. imi pare bine ca mi-ai zis ca si creata ta e in crize. mi-a mai zis si o colega de fata ei, tot asa, daca nu ii da atentie 100% ii explodeaza. ieri a avut liber si a facut treaba in casa si fata a facut numa tampenii. macar stiu ca e "normal"

maine am liber, iupiiiii (fetele la cresa - uraaaa!!! )

ps: anca, o fi un paianjen?

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Criss, caruciorul ti-l ia separat in avion (noi am avut inclusiv scoica) deci nu intra in kg admise ci ti-l iau ei cand te urci in avion si ti-l dau cand cobori, fara sa platesti nimic in plus...ba chiar ai regim special peste tot cand esti cu bebe, inclusiv la imbarcare ne-au luat primii sa nu mai asteptam Noi am mers cu Austrian dar banuiesc ca asa e si la Tarom.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land
Asa cresc eu www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website Poze de la 3 luni 4 luni 5 luni

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank"> Asa poti salva o inimioara!

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

Criss, caruciorul ti-l ia separat in avion (noi am avut inclusiv scoica) deci nu intra in kg admise ci ti-l iau ei cand te urci in avion si ti-l dau cand cobori, fara sa platesti nimic in plus...ba chiar ai regim special peste tot cand esti cu bebe, inclusiv la imbarcare ne-au luat primii sa nu mai asteptam Noi am mers cu Austrian dar banuiesc ca asa e si la Tarom.



la blue air te lasa la coada si la checkin si la imbarcare cu copilu urland dupa tine, co-zburatorii se bulucesc romaneste sa iti taie fata sa fie ei primii si sa prinda loc, ajungi printre ultimii in avion cu copilu in brate, astepti sa se aseze comod ceilalti pasageri si te certi cu tanti din spate care si-a pus atent haina de blana pe zona ta de bagaj de mana, de deasupra scaunului tau.

si carutu il dau odata cu bagajele pe banda, chiar daca l-ai predat numai la intrarea in avion si nu la check in de trebuie sa faci tot aeroportul cu copilul extenuat de zbor si asteptari in brate si sa gasesti modalitati de a iti lua bagajele de pe banda fara a lasa puradelu liber sa alerge prin aeroport.



ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Olivia suna bine ce zici tu dar cred ca din pacate ma incadrez in descrierea Arlei voi zbura cu Wizz Air tot un fel de Blue Air poate si mai rau ..numa sa nu cada ca in rest nu ma astept la program preferential sau confort , bine macar ca stiu ca nu intra in nr. de kg. admise caruciorul si nu platesc in plus pt. el , chiar si scoica de masina n-as mai lua-o dar nu stiu cum o voi tine acolo pe Paula , in brate?
Anes frumoase pozele din Croatia , si noi tatonam terenu' de vre-o 3 ani si tot in Italia ajungem , poate la toamna daca scapam cu bine din vacanta din Italia si om mai avea resurse fizice si banesti
Arla ce relaxati erati in poze , mi-au placut mai ales unde erati toti 3 .Si eu m-as fi simtit mai in largul meu daca am fi mers cu masina (incapeau si tot felu :carucior care e maaaaare ,scaun de papa , scoica) era altceva

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stewie spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Vad ca nu se mai trage asha tare de urechi si si-a mai lasat ochii in pace. Asha ca sunt mai linistita

Lauramiron, Anes Nu pot sa spun ca ma bucur ca mai sunt bebei care plang asha mult insa macar ma bucur sa stiu ca nu e ceva in neregula cu a mea. Sper si eu sa treaca cat mai repede si desi toata lumea spune ca e mai greu cand incep sa mearga eu abia astept...macar asha vine ea dupa mine nu mai trebuie sa stau eu langa ea . De ce mi-e mai frica insa..nu vreau sa am vreun copil din ala razgaiat care urla daca nu-i dau vreo jucarie...ma dispera copii aia si intodeauna am zis ca e vina parintilor...si acum nu vreau sa ajung si eu acolo...de ex azi a plans vreo jumatate de ora ca nu am lasat-o sa manace o poleiala...cu spume la gura nu alta...si asta la nici 6 luni...mi-e groaza de ce o urma.


Citat:
citat din mesajul lui alra

flowers, nicolu e dresat mai pavlovian: cand vreau sa il pun la nani il duc sus in dormitor in liniste si cu lumina stinsa si se culca singurel. am remarcat ca daca adoarme la san si o pun adormita in landou se trezeste, se sperie si plange. daca o pun treaza (mancata/schimbata si la ora de somn) mai mostoflesce un pic si se culca singura.


Da exact asha e si Thea eu zic ca o adorm ca pe papagali ca imediat ce e bezna adoarme.

Nu stiu daca v-am zis dar Thea a inceput sa dea din fund...stiti voi primul pas spre mersul tarash...e asha simpatica, abia astept sa inceapa sa patruleze prin casa

Si offtopic..am vazut ca vorbeati de acarieni..am avut un coleg care s-a dat bolnav vreo doua zile iar cand a venit la serv a zis ca l-au muscat acarienii iar sefa l-a intrebat daca acum se simte mai bine...bine ca nu l-a intrebat daca erau vaccinatzi. M-am terminat de ras

Thea Sofia (8 dec 2008)
http://community.webshots.com/user/stewie80

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

E roman colegul tau?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput