Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici12

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

felicitari esentelor tari mici mici! sa se faca repede mari si sa va aduca numai bucurii!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mikaela2009 daca te ajuta evolutia copilului in primul an de viata dar calculeaza la varsta corelata. Eu ma ghidez dupa ea, si cred ca mai era ceva, si Luana este la nivelul varstei biologice. Am sa mai caut.
Simona multumim!

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Uite aici poti cauta evolutia pe saptamani.
Sper sa te ajute.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Multumesc Ayla pt informatii. Am studiat si pot sa zic ca Dennis s-a dezvoltat normal, cu exceptia statului pe burtica. Dar ce am observat e ca ii place sa stea pe burtica la mine in brate sau pe picioarele mele, dar dc il pun pe pat nu-si ridica, capul decat foarte greu. Asta e....vom progresa.Astazi ma fost singuri toata ziua, si suntem in perioada de acomodare, pt ca pana acum a fost mama mea cu noi , iar acum...singuri, cu tata mai spre seara.
Ma pregatesc si eu de urmatoarea masa a lui Dennis si apoi la somn ca sunt franta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Claudiu s-a ridicat pe burtica la cateva zile de la nastere, si la 1 luna jumate s-a impins in manute si picioruse pana s-a intors singur de pe burta pe spate.
Luana a facut toate astea dupa 4 luni, deci cred ca e normal.
Fiecare copil are propriul ritm de dezvoltare. Pune-o pe burtica zilnic, 5 minute, neaparat supravegheata. Cand va fi pregatita va face si acest lucru.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hello Ayla, cum sunteti?Am inteles ca ai inceput diversificarea?Cum a reactionat Luana?
Stii ce e ciudat, faptul ca, atunci cand era in incubator si era pus pe burtica isi ridica funduletul si capul, chiar se distrau asistentele ca era cu fundul in sus.Iar acum.... gata.
Maine merg la o intalnire cu mai multe persoane care au bebei nascuti prematur, si din cate am inteles, trebuie sa povestim ce stie sa faca fiecare bebel la aceasta varsta.E prima data cand merg la asa ceva, sunt curioasa cum va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Wow, ce super, sa ne povestesti cum a fost. O sa te ajute mult sa intelegi ca e normal cum se dezvolta bebe.
Noi azi am papat cereale de orez.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela si eu de abia astept sa ne povestesti cum a fost la intalnire. Interesante asemenea intalniri pacat ca in Romania nu exista.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Pepina, ce mai face Carla? Cum e? Mai da-ne vesti despre voi.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Am sa va povestesc, binenteles. La noi e o caldura insuportabila, avem 28 grade in casa.Si pe Dennis il cam afecteaza ca nu prea are pofta de mancare, trebuie sa stau aproape o ora sa manance.

Mergi la inceput