Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici12

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joklk

Ayla,
Luana e o dulceata si asa niste ochii superbi. Sa va creasca mare si sanatoasa!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Multumim!
Tu n-ai vazut-o pe mami ei desi nu cred ca are ochii mei, dar lumea asa zice.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Salutare fetelor.
Azi am fost la sora mea la spital si am vazut poze noi cu scumpica noastra.Doamne,nu mai ma satur de privit.Sunt bine amandoua,Ana Maria e o mancacioasa si o cumintica.a ajuns la 45-50ml la o masa,dar din pacate ultimii 5ml sunt de lapte praf,oricat se chinuie mamica sa-i scoata,nu reusete mereu.Speram ca in doua saptamani sa le dea drumul acasa,dar ramane de vazut.Cand ajung acasa o sa mai incerc sa pun poze,data trecuta nu i-am dat de cap..Se poate sa ne treceti si pe noi in listuta?Mama e Mirela(contul e facut in numele ei),bebita-Ana Maria,1,800 kg,44 cm,32sapt si 3 zile,scor apgar 7.Va multumim anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mirela sunteti in listuta. Imi spui te rog si data nasterii?
Asteptam si noi poze.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Multumesc mult Ayla.data nasterii e 05.06.2009.Si eu d-abia astept sa pun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Sa vedem daca am reusit ceva.

Sper sa mearga,pentru ca la album foto nu am reusit sa pun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ai reusit Mirela. Un pitic tare scump Ana Maria. Mi-a amintit de perioada cand si Karla era asa. Ana Maria suge? Cand va suge ea va stimula altfel lactatia cu gurita ei. Pana atunci mami sa bea ceai de stimulare a lactatiei (eu mai beau si acum) si eu am luat cateva luni Galafor.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Multumesc Joklk.Sora mea inca nu i-a dat,ii e frica sa nu scada in greutate,vrea sa fie bine sa plece acasa mai repede.Eu i-am zis ca mai bine e sa o invete in spital,daca e sa mai scada,sa fie sub supraveghere medicala.Bea ceai pentru stimularea lactatiei,ia si Galactogil,bea multe lichide...oricum a inceput sa aiba mai mult lapte.
Imi e drag rau de mogaldeata noastra..Apropo,mai e vreo matusica pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Indicat ar fi sa o invete cat mai repede la san cu riscul de a sta o idee mai mult in spital. Trebuie perseverenta cu suptul si daca se va invata cu biberonul va refuza sanul si tot mamicii ii va fi mai greu. Karla avea 1350 g cand am pus-o prima data la san. A durat cam 2-3 saptamani pana si-a supt toata portia la san. Deci daca vrea sa suga sfatul meu e sa o puna la san cat mai curand.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hello fetelor,sunt putin suparata ca a plecat mama mea in Romania, si e cam greu fara eadar ....asta e trebuie sa ma acomodez.
Dennis e bine, am descoperit ca nu foloseam un biberon bun cand ii dadeam sa manance. Ii lua cam o ora pana sa termine din sticluta, iar acum cu noul in 30 min e gata. Inca folosim sticluta pt ca nu intotdeauna accepta sanul, si si cand il accepta mananca 5-6 min si gata.
Ayla, am citit si pe u tub de crema de soare pt copii ca trebuie precautie la bebeii sub 6 luni si sa se discute cu pediatrul inainte de folosire. Deci e ceva adevar la mijloc.... Luana e o dulceata.. ce ochi mari are
.
Fetelor vreau sa va mai intreb cand e normal sa-si descopere manutele.Am observat ca Dennis de ceva vreme se tot freaca pe fata si nu stiu de ce.Inca nu apuca jucarii(oare e normal?), dar in schimb se "cearta" cu ele. Am sa incerc sa pun si eu o poza cu Dennis,sper sa si reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Am sa incerc maine sa pun poza ca acum sunt franta.

Mergi la inceput