*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (51)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atenaaneta spune:

9 noiembrie - Stefan Teodor, 3350 gr, 51,5 cm, Apgar 9, nastere naturala cu epidurala la 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Eli te imbratisez cu mult drag, mamicuta scumpa! M-a impresionat teribil colajul de poze! Sa va dea Dumnezeu multa putere si liniste sufleteasca!


poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

De cand cu vremea asta si cu 2 iesiri afara, nu mai apuc sa scriu mare lucru, dar va citesc zilnic!
Alra multa sanatate Laurei! Ma bucur ca totul a trecut cu bine si e atat de vioaie! Pup dulce si printesa mica sa se faca bine!
Lauramiron ma bucur ca ati descoperit ce are de fapt Cati. Multa sanatate si tie la cat mai multe ore de somn linistite!
Cherieactiv pup dulce pe scumpul Alexandru!
Monicus, Bebecris votat fetelor!


poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Alra ma bucur ca totul e bine!

Lauramiron multa sanatate printesei! sa treci cu bine peste perioada asta!

Ami ca-mi esti tare draga!

Babyzapi sanatate multa si sper sa intri cat mai repede in posesia mult doritului telefon.

Multa sanatate cozonaceilor bolnaviori!

Atena bine ai venit! Asteptam poze cu cozonacelul tau si sa ne povestesti mai multe despre el! Scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare si sa-ti apara mesajele in timp real.

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Eli Te imbratisez cu drag!

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Hai sa va spun ce baiat cuminte are mama De vreo 2 zile nici nu simt ca am copil. E asa de cuminte! Sta, in pat, carucior, scaun, unde il asez, fara sa planga ca vrea in brate. Se joaca singurel cu jucariile! Parca nu-i copilul meu! Sa nu va mai spun ca azi noapte a dormit neintors. S-a culcat la 9,s-a trezit pe la 5 ca-i era sete, l-a luat somnul imediat si s-a mai trezit la 7 juma. La 8 l-a luat somnul iar si s-a mai trezit la 10.


ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Salut,

mai intru si eu sa va zic ca maine ma duc in poli cu copchilul, dupa ora 14.Deci, cine doreste, cine pofteste, ne gaseste acolo.

David a scapat de raguseala dar tipa de m-a innebunit. Nu pot sa mai fac absolut nimic, sunt aproape toata ziua cu el in brate .Nici nu stiu cum s-a intamplat, dar doar daca ma aplec sa-l las jos in leganut, patut, carut, etc. incepe sa urle. Si urla, nu plange.Si apoi imi trebuie minute bune sa-l calmez.Sunt putine momentele in care sta cuminte undeva singur, asa de rare si de scurta durata ca nici nu le iau in calcul. Nu stiu sincer ce sa fac.De frica sa nu raguseasca mai tare nu l-am lasat sa planga zilele astea, si am sarit la primul stigat.Sper sa isi revina.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui atenaaneta

9 noiembrie - Stefan Teodor, 3350 gr, 51,5 cm, Apgar 9, nastere naturala cu epidurala la 40s


bine ai venit.

Trebuie sa scrii repede vreo cateva mesaje ca sa scapi de moderare.Primele 12-15 mesaje sunt moderate.Asa ca ai putea sa ne povestesti cate ceva despre tine, despre Stefan, etc.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumimf rumos draga mamica.


Citat:
citat din mesajul lui bertha

Lauramiron, sper ca esti mai linistita. Incearca sa dormi putin, cand doarme si ea.

Monicus, votat zi de zi.

Bebecris, votat ieri si azi, trage-ne zilnic de maneca.

Otilia, din pacate, nu putem veni maine in parc.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 20 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii
Ne acordati si noua un vot?
Multumim anticipat!
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/21829/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Sanatate multa, multa ii doresc micutzei tale sa se faca bine repede. Aveti grija de voi si sa auzim numai vesti bune.
Pupici


Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Lauramiron, ai cumva poze cu Cati zilele acestea?
Elisei i s-a facut vaccinul marti dupa-amiaza. De marti seara pana miercuri seara a tot facut febra si i-am dat Panadol, cel mai mult a avut 39.6. Ultimul data i-am dat Panadol la miezul noptii miercuri spre joi. Joi totul bine si frumos, am fost cu ea 6 ore pe afara. Joi seara a inceput sa fie rece, dupa care si transpiratii reci si avea temperatura 34. Vineri dimineata cand ne-am trezit era plina pe frunte si in par de bubite rosii mici, in piele, deloc in relief si chiar si ieri a tot transpirat.
Ieri dupa-amiaza au disparut subit, pe la 5 a venit soacra in vizita si le-a observat si ea, la 7 am iesit in parc si nu am mai avut ce sa-i arat unei prietene. Iar de la 5 la 7 a tot urlat, nu se intelegea nimeni cu ea, se impingea, ba vroia ba nu vroia sa suga. Noi vroiam sa iesim cu ea afara dar nu se potolea deloc. Cum am scos-o s-a calmat si a si adormit in parc.
Cine sa o mai inteleaga. Iar acum am citit ca roseola poate sa dispara in cateva ore.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 20 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii
Ne acordati si noua un vot?
Multumim anticipat!
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/21829/

Mergi la inceput