*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (51)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Bun venit la . Scrie repede 10-11 mesaje ca sa scapi de moderare. Sa ne spui mai mute despre voi.


Citat:
citat din mesajul lui atenaaneta

9 noiembrie - Stefan Teodor, 3350 gr, 51,5 cm, Apgar 9, nastere naturala cu epidurala la 40s


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 20 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii
Ne acordati si noua un vot?
Multumim anticipat!
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/21829/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos draga Amalia. Ca de obicei esti o dragutza.


Citat:
citat din mesajul lui Amalia

De cand cu vremea asta si cu 2 iesiri afara, nu mai apuc sa scriu mare lucru, dar va citesc zilnic!
Alra multa sanatate Laurei! Ma bucur ca totul a trecut cu bine si e atat de vioaie! Pup dulce si printesa mica sa se faca bine!
Lauramiron ma bucur ca ati descoperit ce are de fapt Cati. Multa sanatate si tie la cat mai multe ore de somn linistite!
Cherieactiv pup dulce pe scumpul Alexandru!
Monicus, Bebecris votat fetelor!


poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)




Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 20 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii
Ne acordati si noua un vot?
Multumim anticipat!
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/21829/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Buna seara,dragi mamici.Astazi am stat la aer aproape toata ziua si a fost tare bine!
Eli,am vazut filmuletul cu ingerasul Pavel...nu am cuvinte.Draga mamico,iti urez multa putere!
Alra,ma bucur tare mult ca a decurs f bine operatia Laurei si ca se simte bine.Sanatate multa si puiului mic!
Lauramiron ma bucur ca ati descoperit sursa problemei.Multa sanatate Caterinei si tie putere multa!
Monicus, Bebecris am votat!
Isa,sanatate multa!

Mamica fericita a printesei Bianca Alexia
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Raportam primele 2 lingurite de suc de mar ingurgitate ieri, prima cu strambaturi, dupa a doua parca ar mai fi vrut dar am zis: stop, iti mai dau si maine.
Iar am ramas in urma cu cititul, nu-mi ajunge timpul si pace, stiu ca mi-ati raspuns la niste intrebari acum 3 capitole si va multumesc tare mult (ma apuc sa citesc din urma zilele astea).
Corina, am apucat sa citesc mesajul tau ref la kineto, multumesc frumos. Deocamdata ni s-a recomandat sa facem o sedinta/zi timp de 3 saptamani, asa ca merg cu Dia la un centru in Titan care e f aproape de mine (ca totusi e prea scump sa chem pe cineva acasa in fiecare zi). Bine, exercitiile pe care le face sunt destul de simplute, genul pus pe minge din aia de gravide, pe rulou, pe burtica, pe spate si corectata tot timpul pozitia sa se uite spre stanga (am sa pun niste poze zilele astea). Tipa cu care facem gimnastica e si la Baby spa, asa ca am chemat-o acasa pentru baia la cadita. Vine astazi si abia astept sa vad ce face.

In rest Dia a facut 5 lunite, are 6,720 kg si e voioasa nevoie mare.

Pup bebelusii bolnaviori, sa se faca toti bine, bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata,
io sunt tot pe dos, as dormi cand se trezesc ei devreme si cand dorm mai mult eu ma trezesc cu chef de toate.
asa ca sunt treaza de o ora si ceva deja si inca se doarme la greu in casa
Eli, am vazut filmul cu micutul Pavel, imi imaginez cata durere este in sufletul vostru, in toate pozele erai senina si plina de dragoste iti urez sa fii asa tot timpul, Pavel cu siguranta te vede si e alaturi de tine, de sufletul tau. Pupici lui Balacila.

bebecris si monica v-am votat si eu azi.
Alra sanatate multa si refacere rapida, la fel si lui Nicole.

Noi vrem sa plecarm la mare, ne-0am cam hotarat pt 18 iunie, pt nu e asa de cald si asa am emotii ca usor nu o sa ne fie cu amandoi.



Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

am trimis repede mesajul ca mi s-a parut ca s-a trezit Rares.

malinas asa face si rares de cateva zile zile, el adormea singur in patut ii dadeam suzeta si se culca singur, acum plange rau de tot tre sa tin in brate ca altfel nu pot sa va spun ce face, il tin un pic pana incepe sa-si cante asa usurel si atunci il pun in pat.
dar chestia asta ieri a durat vreo ora si aseara la fel, seara chiar nu aveam probleme adormea imediat ce il puneam in pat

off o sa vad cum va fi zilele astea.
la Ilinca era ff usor sugea titi si adormea f usor asa.

marti face si el 5 luni as vrea sa incep cu supa, sa vedem cu va fi deocamdata papa fructe si cereale seara.
va pup si o duminica frumoasa si linistita va urez


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

La multi ani Eva de Mirtha,sa cresti frumos si sa-ti incanti parintii!

Mamica fericita a printesei Bianca Alexia
http://good-times.webshots.com/album/569856510OLRmQy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mada

am trimis repede mesajul ca mi s-a parut ca s-a trezit Rares.

malinas asa face si rares de cateva zile zile, el adormea singur in patut ii dadeam suzeta si se culca singur, acum plange rau de tot tre sa tin in brate ca altfel nu pot sa va spun ce face, il tin un pic pana incepe sa-si cante asa usurel si atunci il pun in pat.
dar chestia asta ieri a durat vreo ora si aseara la fel, seara chiar nu aveam probleme adormea imediat ce il puneam in pat



David inca adoarme destul de usor seara, atat ne-a mai ramas, dar in timpul zilei este dezastru.Sper ca usurel, usurel sa ne intoarcem la obiceiurile bune. Totusi cred ca-i mai dau dintisori, fiindca isi indeasa jucarii in gurita, musca de ele si tipa.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani, Eva de Mirtha, multa sanatate si bucurie tie si parintilor!

Eli, mamica scumpa, am vazut ieri colajul dar nu am putut scrie, am fost zguduita! Sa va bucurati de bb Dimitrie si ingerasul Pavel va va ocroti pe toti din Imparatia Luminii!



manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Bine ai venit! Si fetita mea, Alexandra e nascuta tot in 9 noiembrie , in sfarsit o sa avem si noi coleg de "zi" pe listuta!

Nu ne povestesti ceva despre voi?

Citat:
citat din mesajul lui atenaaneta

9 noiembrie - Stefan Teodor, 3350 gr, 51,5 cm, Apgar 9, nastere naturala cu epidurala la 40s


Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput