Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Miss BB ti-am trimis rasp pe mail.
Piupici si daca mai vrei sa ma intrebi ceva cu darga inima.
Acum inapoi la treaba ca e multa.
Va pup pe toate

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

MsBB, esti nemaipomenita
Simonix, Brr, am vazut un documentar pe discovery despre boala pe care o are colegul tau, e nasoala rau, cele mai nasoale sunt loviturile, cind adorm si cad pot si muri in urma loviturilor astora. Bine colegul banuiesc ca sta pe scaun, dar oricum...Da, orice sentiment placut , stare de fericire ii face sa adoarma instantaneu...Macar el are o scuza daca il gaseste seful dormind..
Inais, va joaca feste Iasmi, ha??Inseamna totusi ca nu e chiar asa grav, asa ca ma bucur..poate trece pina miine cind tb sa mergeti la dr.

Edit - danaH am vazut pozicile, superbi copilasi. Teodora e dulce foc si mi-a placut si tortul ei dar si al lui fiu-tu, cel cu masinutele din cars. Super!


Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

toata lumea e pe afara????? Numai noi in casa!!

Simona azi vine dr. Sa vedem ce zice...ca intre timp iar tuseste. Aud cum se plimba secretiile intre nas si gat. Teama mea e sa nu coboare. Am ramas marcata de-a binelea de cand cu bronsiolita aia.

Noi am inceput Septilin in loc de Imunnobaby ala...si citesc apoi cum ca e apa de ploaie si asta! Incerc insa pana in iunie.

Gata, ma declar oficial depasita. Sa ne dea Dumnezeu sanatate si daca nimerim si ceva sa ne intareasca, Doamne-ajuta! Nu-mi mai bat capul ca si medicii tot pe ghicite o iau.

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jady spune:

buna fetele

Sunt tare ingrijorata nu stiu daca ati auzit de gripa porcina-aici avem deja 9 cazuri suspecte,si 1 confirmat
imi este groaza,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

salutare,

MsBB: da, clar sumetrolimul poate fi cauza, e un antibiotic , este chiar biseptol :Reactii adverse:

La nivelul tractului gastrointestinal; disconfort abdominal, varsaturi, diaree, stomatite, glosite, pancreatite, afectari hepatice, tranzitoriu niveluri crescute ale transaminazelor si bilirubinei. Manifestari alergice: exantem, conjunctivite, fotofobie, dermatita exfoliativa, eritem multiform, sindrom Stevens-Johnson, miocardita alergica, foarte rar epidermoliza toxica (sdr. Lyell). Manifestari neurologice: cefalee, slabiciune, insomnie, ataxie. Manifestari hematologice: trombocitopenie, neutropenie, leucopenie, agranulocitoza, anemie aplastica, anemie hemolitica. Reactiile adverse hematologice sunt rare si reversibile. Manifestari de afectare renala: nefrotoxicitatea medie a preparatului care poate aparea la pacienti cu afectare renala anamnestica se atribiue sulfametoxazolului. Alte simptome: artralgii, mialgii.

Alysh: vai saracul Vladut sa-i treaca. V-a trebui sa-l tii un o perioada la regim sa-si revina. Cand am fost la ecografie majoritatea copiilor veniti la urgenta consumasera carne de miel. Doctora spunea ca e la fel de grasa ca cea de porc si grasimea fina nu o vezi si nu o poti inlatura.




pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

MsBB, Simonix, am ras de-am lesinat, m-am mai relaxat ca eram un pachet de nervi din cauza balariei asteia de materie la care invat.

Inais, sanatate multa IAsminutzei, hai, sa va faceti bine si sa ne intalnim in parc!

DanaH, ce copilasi reusiti ai!

Micaela, saru'mana de complimente.....cred ca abia asteptati vacanta. Ce poate fi mai frumos decat o aniversare in vacanta cu familia reunita??? MMMM< mi-ai facut pofta

Belleane, multumim...da suntem o perioada la regim. Mancam supica de legume cu carnitza de pui, banana, branza. Cam atat.



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

mai fetele vreau in scurt timp sa intarc caprita mea. Stiu ca ea nu va avea probleme ca nu mai este moarta dupa tata dar eu cum pot evita eventuale complicatii?; nu vreau sa iau medicamente.
voi cum ati facut? Data trecuta am facut febra cateva zile.Poate-mi dati ceva idei.





pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ca eric la multi ani pentru ieri! Sa fiti sanatosi si fericiti

la multe lunite Tiberiu drag

MsBB , amuzanta ca-ntodeauna!

Vazut poze mumusele! Bebe care face greva foamei in stil puternic, plimbare istovitoare la Roata. Pup

(hihihi, parca-i sms, mesajul asta)



Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Bai fetelor, pe mine incepe sa ma sperie mersul asta al lui Mati..numai pe virfuri, am mai si citit acum pe net fel de fel si m-am ingrijorat de-a binelea. EL merge de prea mult timp ca sa-si mai caute echilibrul sau altceva
Ma ingrijoreaza. Am sa merg la ortoped cu el..
Una peste alta azi am aflat de la o prietena cu care am stat mult vineri (noi si cei doi copilasi ai ei) ca au varicela copiii...SI acum ma tem sa nu fi luat si Mati ceva, nu d ealta dar abia l-am bombardat cu vaccinuri azi...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Da fetelor, cam nasoala faza cu colegul ... azi am stat cateva ore cu el sa il treinuiesc - am avut emotii Dar i-am dat o groaza de cafea si am reusit sa fac trening fara incidente

Eu am o groaza de spus :) Sa le iau pe rand:

Miss - iti urez drum bun Imi pare rau ca s-a ajuns la asemenea relatii "virtuale" tensionate. Niciodata nu am inteles de ce oamenii se cearta pe un forum ... oricum fiecare are convingerile si ideile lui si nimeni nu renunta usor la ele, eu una nu am vazut nici un caz de om convins de un alt "adevar" expus de cineva pe vreun forum. Si eu ma mai consumam pe la inceput dar mi-am dat seama ca nu are rost, pe mine una ma oboseste forumul, am si de lucru, apoi acasa sunt cu bebe, de care mi-e dor ziua ... asa ca am hotarat sa iau doar ce e mai bun de aici: pe fetele mele de Belgiaaaa Citesc forumul tot timpul, sunt la curent cu ce fac fetele, la admir pozele, dar scriu cand am timp si dispozitie. Oricum, tie iti doresc multa multa sanatate, sa creasca Daviduc maaaare si frumos, sa ai nopti din ce in ce mai bune, sa te simti implinita Voi citi si eu blogul tau cand voi avea timp - ma intereseaza partea in care vei descrie ispravile micului David si sper sa mai vad poze cu voi

Next topic: partyyyyy de Robert mic :) Sunt inca extaziata nu stiu cum s-or fi simtit invitatii, dar eu una am fost in al 124467-lea cer Copiii sigur s-au simtit bine - se vedea dupa mutrele lor, au tzopait si alergat pana au cazut lati, aia mai mari erau fleasca de transpiratie, aia mai mici agitati si ei ... Robert nu se mai dadea duys, daca va uitati la poze o sa vedeti in ce hal facea dupa 5 ore de zbenguiala. Cred ca ii va lua cam mult recuperarea, inca il vaz agitat Parintii sunt sigura ca au fost capiatzi de zgomot - erau nu stiu cate aniversari in acelasi timp, noi eram cred cei mai mici ... si in plus erau pitici veniti la joaca ... cred ca erau 100 de cupii acolo. Doar ganditi-va .......

In fine, numai la noi au fost 1à0 animalutze :) plus parintii aferenti. Au venit gemenii, Lorelei, Laura si Nicole de ALRA - pe ei ii stiti. Si a mai venit o fata de pe forum pe care nu o stiti cu o printesa mica de 7 luni. Au mai fost niste prieteni de ai mei care nu sunt forumisti (da, am si din astia :p) In fine, eu una am fost coplesita sa vad cati prieteni am strans langa mine - imi spuneam ca aici in Be nu am prieteni - m-am inselat :) Asa de fericita am fost ca am avut alaturi atatia prieteni la prima aniversare a lui Robeeert Baietzelul a primit atatea cadouri :) Superbe - nici o dublura Am declarat ca va trebui sa imi iau un casoi sa depozitez jucariile lui Am ajuns acasa si pana seara s-au tot montat si demontat jucarii, si inca mai asteapta cadoul de la Esme (pinguini din aia de cada, cum are Gabitza recunosc ca a fost comandat cadoul asta )

Minunat :) Dovada o aveti aciulea:

http://picasaweb.google.com/poze.robert - cel mai recent album.

Sa va fac un bestof de pozici:

Ghitici cine e aici:

http://picasaweb.google.com/poze.robert/MyFirstRealParty#5328941960381743842

Ah ce fraiera sunt ca am comentat :p Mda, deci Alra are de ce sa fie mandra, sa o vedeti si pe Laura ei cat de desteapta si scumpa este !!!

Aciulea avem alt copil superb:

http://picasaweb.google.com/poze.robert/MyFirstRealParty#5328941681478920178

Iar aciulea ... altul:

http://picasaweb.google.com/poze.robert/MyFirstRealParty#5328941360099466082

Mda, eu asta iau bun de pe forumul asta :) Pe ei, piticii nostri dulci :) Si pe mamicile lor care imi sunt asa de bune prietene - fara exagerare, eu fara ele nu stiu cum as face, cu ESME si ALINA vorbesc zilnic ... de fapt nici nu mai muncesc de o saptamana

Bine, uneori ma si enerveaza:

1. Esme ma enerveaza ca e asa de buna gospodina si mamica pt Lorelei
2. Alina ma enerveaza ca vrea sa ma ingrase (mi-a adus special o cutie de bomboane ca cica eu am cu un kil mai putin ca ea
3. Mihaela ma enerveaza ca a fost declarata cea mai simpatica mamica :p - prietenii neforumisti au zis asta, ca noi stiam deja

Voila ... La final hai sa vi-l arat si pe al meu flacau :

http://picasaweb.google.com/poze.robert/MyFirstRealParty#5328943087884575474

Oh si tortul nu o fost prea bun a fost un fel de chec - ma rog, bun pt pitici, dar parintii cred ca se asteptau la altceva Hehe ... pt asta insa mergem la ESMEEEE :) (locul de joaca a fost o alegere super buna pt copii, si pt parinti caci iti crestea inima sa ii vezi asa fericiti, dar fara chestii sofisticate de mancare si de asemenea, fara chestii aduse de noi, nici baloane nu am avut voie - cica security :)

Fug la supermarkeeet

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput