Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Gabitza ufff mitetelul pui mare bine ca uita repede, oricum acolo se distreaza cu alti copii e mult mai bine ca acasa.

Simona ce bine ca ati scapat de vaccinuri. Tu nu ii mai faci prevenaru? Ca eu te urmaream si pe tins, ca nu prea stiu ce sa fac, in conditiile in care vreau sa o duc la gradi ... bine ca acum m-am hotarat sa stau pana la 2 ani acasa, copilu meu e cel mai important si eu sunt cea mai fericita cand am grija de ea.
Si priorixu ala e vaccinu despre care se tot discuta?
Crezi ca astia si mai mici uita mai greu?

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

ca_eric! Sanatate si fericire! Te pupam!
Ina78! Sa fii sanatoasa si iubita!

Fetele noi ne facem bagajul sa plecam la bunici de 1 mai. Cel putin asa nu mai am toata ziua discutii de bani. Nu e sanatos poate sa-mi iau copiii si sa plec la mama, dar nici sa stam numai de dispute. Sper ca intr-o zi sa-i vina mintea la cap si sotului ca poate devin de tot independenta.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Micaela, nu-i mai fac Prevenarul. M-am hotarit. Poate la 2 ani, doza unica, dar inca ma mai gindesc si la asta. Priorixul e acela pentru rubeola, rujeola si parca otita..
da, cei mici pling mai mult si sufera mai mult decit cei mari la cresa/gradi. Pt ca cei mici nu au notiunea timpului, pt ei cind pleci se termina lumea...in timp ce peste 3-4 ani deja exista notiunea timpului, stiu ca te intorci la ei ..E mai usor...Si mie mi-e groaza din toamna..Oricum pina atunci tb sa-l intarc si sia sta ii da dependenta mare de mine..

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Mihaela lasa ca e bine la bunici, te mai relaxezi, te mai ajuta si pe tine, probabil. Cat despre sot sper sa-i vina mintea la cap. Noi nu ne certam din cauza banilor, dar ne certam din orice altceva, ma gandesc ca avem ceva la cap, daca ne apuca asa primavara.

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

vreau sa ajung si eu la zi cu urarile de La Multi Ani!!! asa ca:

La Multi Ani!! frumoshi si fericitzi, Edvin Sebastian. Sa fii sanatos si sa aduci numai bucurii parintzilor tai!

La Multi Ani!! mamicilor ca-eric si ina78. sa fitzi sanatoase si fericite alaturi de familiile voastre!

eu am cam tras chiulul in weekend. am lenevit in mare stil. nici pe dc nu prea am intrat, si evident ca voi atzi scris iar eu nu mai am timp acum sa recuperez cu cititul. dar sper ca de acum in colo sa nu va mai scap din mana.
asa ca nu sunt in stare sa fac conspect. trebuie insa sa spun ca imi apre rau ca Miss a plecat de aici, dar important este sa ii fie ei bine. mi-am salavat si eu link-ul cu blogul ei, si o sa o urmaresc in fiecare zi.

despre weekend-ul nostru.... vienri am pelcat mai devreme de la scoala. am ieshit totzi patru in orash sa o sarbatorim pe teodora. seara au venit nishte prieteni pe la noi, am suflat in lumanare, am facut poze (vedetzi la semanatura ceva poze mai noi, de Aprilie). iar sambata am maia vut nsite musafiri. deci am petrecut, dar ushurel. petrecerea cea mare o facem in iulie, cand mergem la nashii nostri in romania, unde o sa fie si familiie.

sambata dimineatza am fsot la amre, sa facem aerosoli. la ora 8:30 eram pe palja. noi si pescarushii. pe la 9:30 am deschis terasa. la 10:30 eram inapoi in oras. a fsot tare frumos, o vreme frumoasa, de vara, cu un vanticel ushor. numai bine de stat pe malul marii. teodora s-a imprietenit foarte tare cu nisipul. de drag l-a si gustat. imi amintesc de alexandru, cand am mers prima data la plaja. cum punea mana pe nisip, se stramba de parca cine shtie pe ce pusese mana. din pacate nu am facut poze. am laut aparatul (ma si felicitasem pt asta) dar am desoperit ca era bateria descarcata. asha ca... ramane pt data urmatoare.

ieri am fost la un botez la baietzelul unor prieteni. in rest am stat in casa si am lenevit. vreme urata, copii nervoshi ca ii tii in casa, parintzi stresatzi. asta a fost retzeta de duminica.

dardardar, de miercuri avem o vacantza de 8 zile. joi este ziua reginei in olanda, mare sarbatoare mare, cu concerte, lume luminata pe strazi. avem in plan destrabalare, sper sa ne lase vremea. din pacate nu plecam nicaieri, deshi asa mi-as fi dorit. paote ceva zoo, parcuri de distractzie, dar eu as fi vrut undeva sa stam la mult. in fine, asta este.

cam atat despre noi. va invitam sa vizionatzi poze mai noi, puse la semantaura, in albumul Aprilie.

pupici


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Neata!

Fi-mea tuseste...nu tuseste...tuseste...nu se poate hotara. Nasul curge si nu curge...mda! Cred ca mergem azi sa o vada un medic...sau maine!

Slava Domnului insa ca doarme ca de obicei. Toata noaptea.

Am strans toate jucariile din camera...se uita cam dezorientata acum la mine! Am decis ca o mai rarim cu jucariile o perioada pt ca s-a plictisit teribil de unele. Asta pt ca stam in casa si plictiseala oricum e mare. Asa ii mai dau o jucarie "noua" si mai uita. Pe de alta parte vreau si eu remediu din asta sa uit!!! Vreau afaraaaaaaaaa!

pt ieri Ca_eric pentru ieri si Ina78 pentru azi.

puiutii care implinesc/au implinit lunite zilele acestea.

Deci eu am nevoie de concediu, vacanta...iesit din rutina..ceva...! Si copilu'. Saraca s-a saturat si ea intre 4 pereti astia...o inteleg!
Merg sa vad pozele DaneiH...sa vad ce mai fac altii! Poate-mi mai creste moralul.

Edit: Mai bine nu ma uitam! Am vazut copii fericiti, frumosi, care-s afara...se joaca...trag capra de coada! Apoi dulciuri si pasca si cozonac si nu stiu ce tarta cu puisori+una bucata tort plin ochi de capsuni! Superbi copilasi Dana!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Sa nu credeti ca noi nu distram aici .
Taman - numai bine ce a zis ieri Micaela de imbaiat cupii si vociferari la - s-a gandit fii-mea sa-mi arate ca si ea poate si poate bine . In concluzie - ca sa nu traumatizam mandra cu o impotriva vointei - am spalat-o asa mai pe ici - mai pe colo - fara sa o ud pe cap . Cum urla din toti rarunchii am zis ca e suficient si lasam pe alta data operatiunea spalarea crierului .
Azi dimineata dupa ce a papat - am lasat-o sa-i tihneasca un pic si i-am invitat si pe ea si pe tac-su la baie . Am zis ca poate daca schimb ora - starea de spirit - obtin rezultate mai bune. Ei ash!
Cum ne-am apropiat de baie cum ... - da pe multeeeee voci . Am bagat in cada ratzele - mikey mouseul - tata lu' mikey mouse - sirene si alte cele numa numa io place . Cum singura sansa sa-i dau mancarea jos din par era sa o spal - am trecut la represalii - si dai si urla si urlaaaa - tac-su o tinea in brate - o mangaia , cica ii vorbea ( timpanele mele oricum numai detectau nimic altceva decat ), ii aratam cum curge apa - cum zboara ratza - cum transpira ma-sa . Nik!
Si in tot vacarmul ala - suna telefonul - am zis SUNAAAAA TELEFONULLLLLLLL! dar nuuuu , nu era suficient - Suna interfonul , pardon - urlaaaaa interfonul.
Io imi vad constiincioasa de treaba si stropeam puiu' mami cu apa , sa fie rumena pisti tat . Da' barbatu di colo - "da' nu te duci sa vezi cine e la interfon?" Era presedintele Statelor Unite la interfon si ardea.
Ba bine ca ardea - ca suna iar la interfon ( in acelasi timp suna si telefonul ) - de acu' barbatu' impacitat ca cine o fi?? . La naiba !!!
I-am zis ca n-are decat sa iasa in afara sa vada cine e - sa ma lase in pace!
Urgentez operatiunea de spalare ,ca nu de alta am zis ca ramane cupilu' fara suflu , o infasc in prosop - tac-su mi-o da parca era trofeu de la Cerbu de aur - mai mult atarna pe langa prospop - n-are a face , zambesc calma si duc cupilu in camera lui la urmatoarea operatiune : imbracatul.
Ei dar nu va ganditi ca cine suna la interfon s-a calmat ! NUUUU! de ce sa nu-mi piseze nervi incet, marunt?
Ma duc la interfon sa vad cine mama ma-si o fi , in conditiile in care kkt-ul ala de usa de jos nici macar nu se mai inchide , deci suna de aiurea. Ma duc cu o falca-n cer si una-n pamant sa vad cine e - bineinteles cupilu racnind in urechea mea . De nervi nici nu mai nimeram botoanele dar intr-un final nimeresc si casc o gura cat pamantul si urlu DAAAAAA?? .
Pauza !!!!! Pufffnesc ca un dragon!
Din baie - dulcele meu sot ma intreaba cu o voce angelica - cine e???? Imi venea sa scot oaliliii sa ma duc sa-i dau in .
Dobitocul de la interfon nu se opreste - mai suna odata . Simteam ca mor ! Al meu iar - VEZI CA SUNA !!!!
pe bune????????? io n-aud nimic !
Infasc iar cupilu in prosop si ma duc la usa si bag un glas suav de leu turbat CARE NAIBA ESTI???????? - bineinteles - Pauza!
Deja imi venea sa ies pe scara sa ma duc sa-i sar la jugulara imbecilului de suna atat. Din baie acelasi glas dulce " Cine este?" mama doloress
In fine, de draci inkid de tot interfonul si ma duc sa imbrac cupilu'. O iau de o aripa si incep operatiunea imbracat - bineinteles in sunete de jungla. Cand eram cu ea latzita pe masa de infasat suna la usa
Moamaaaa - acum deja imi strangeam in minte deja vreo 2 cuvinte de cartier si ma gandesc ca-l jumulesc pe imbecil cu tot cu fulgi.
Dar deh - ce sa te faci cu cupilu la curu gol care urla - bag rpd un body pe cap , apuc iar prosopul si o invelesc nitzel si fug cu ea in brate la usa , sa vad cine-i ....BIIIPPPPP!
nu mai era nimeni . Bai am zis ca mor de oftica si de draci.
Am stat un pic sa ascult ceva voci-sunete - nimic - parca nimic nu se intamplase. Acum si mandra bucuroasa ca a vazut ca am deschis usa a tacut si ea . Ca prin minune s-a facut liniste, nici macar telefonul numai suna ....
Ma duc sa ma uit pe geam sa vad cine iese - poate ma dumiresc si eu cine poseda atata inteligenta intr-o singura cutie craniana . Nu vad nimic!
Daaaarrrrr bineinteles - sotul din baie :"cine era?"
MAMAAAAAAAAAAAAAAAAA!

P.S. pe tel sotului suna un bou care il cauta pe Gheorghe . Si tot l-a cautat de vreo 3-4 ori de imi tiuaiu urechile

End of the story - ma duc sa iau un distonocalm!


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

MsBB

Nu ma mai pot opri din ras! Iasmina se uita la mine ca rad si rade si ea de zor!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

MSBB - deci lesin de ras Si incerc sa ma abtin - sa va zic de ce: vineri am aflat ca al meu coleg (care mi se parea ciudat, dar nu stiam de ce) are o boala ceva, o dereglare a somnului si ... e in pericol de a adormi oriunde si oricum. Cica adoarme si in picioare (ma rog, evident cade pana la urma ...) Si ma rog, tot felul de manifestari ciudate. Tipul ia niste pastile sa tina sub control chestia asta. Dar NU ARE PASTILE acum ... si cica nu are voe sa rada ... starea de bucurie, de fericire, de extaziere nu stiu ... ii agraveaza simptomele .............

O nimerit rau cu mine in birou ca sunt cu gura pana la urechi de regula dar azi CHIAR TRE SA MA ABTIN SA NU RAD !!! Sa nu il fac sa rada .......... ca sa nu adoarma NU va zic ca fatza am acum ... mai ales dupa ce am citit ce a scris MSBB Arat chinuita rau ... Deci daca are probleme colegul meu MSBB - din cauza taaaaaaaaaaaaa ...

Lantul slabiciunilor

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Simonix.... F tare faza! Hai ca rad eu in locul tau. Saracu' om! Rasu'-plansu' pe bune!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput