Pepenasi de iul-aug08 (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

revenim la supa lu baby: so, daca e sa le fierbi pe toate odata le fierbi pe toate odata. ca sa eviti madam bacterie idee erea sa fierbi carnea, sa arunci apa in care a fiert si sa ii mai dai un clocot cu o alta apa. or ca sa faci asta nu poti daca fierbi la comun cu legumele ca asta ar insemna sa arunci si legumele, right? nu ca se intampla ceva daca bacteria ia contact cu morcovu' sau invers. capisci?

-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008






eu am inteles ideea..dar nu dadea la calcul puiul fiert de capul lui si legumele fierte separat,apoi impreunate...imi dadea un gust fad
acum ma iertzi ca doar d'aia sunt blonda si nu pricep io toate astea



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

maitreyi nu eram io cu morcovul,ancalaura are ceva cu Dl morcov



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

in caz ca nu atzi retzinut,io's fara de barbat si copilul doarme si ma cam plictisesc..asha ca instig discutii pe forum



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

Xena eu ii dau lu raducu ciorbita de la noi cu painica inmuiata in ea, si nu a patit nimic pana acum...ii place mai mult k supele fara gust care ii le dau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

In seara asta am asezat fata pe olitza iepuras pe care o avem de cand era Matei mic. Nu a facut kk, dar s-a amuzat copios invartind de bila dintre coarne . O mai asezasem pe oala simpla fara capul de iepure montat si nu statea. Acu a stat cateva minute si apoi s-a plictisit si a lut-o la plimbare .

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

ee,uite aici am io un pitic ramas pe creier,cu painea,nu vreau sa-i dau paine ca m-am gandit eu,geniala,ca ce bine ar fi dc s-ar invatza fara paine...shtiu ca aberez,dar era asha un gand si deocamdata evitam painea...ca io vreau sa o fac manechina ,sa fie slabatura si muncesc de pe acum...glumesc!!!!



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

xeno stiu tu. tonul meu era la modul general. oricum nici eu nu fac alambicuri de astea cu carnea...o fierb doar ceva mai mult timp, separat ce-i drept, o adaug in ulcica in care fierb legumele si gata.



-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

ee,uite aici am io un pitic ramas pe creier,cu painea,nu vreau sa-i dau paine ca m-am gandit eu,geniala,ca ce bine ar fi dc s-ar invatza fara paine...shtiu ca aberez,dar era asha un gand si deocamdata evitam painea...ca io vreau sa o fac manechina ,sa fie slabatura si muncesc de pe acum...glumesc!!!!



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii


nici eu nu vreau sa ii dau paine decat daca o fac eu. asta din comert are si ou, adica albus ceea ce nu au voie pana la un an, emulgatori, afanatori si alta bazdaganii. neee...

-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

mda..viata e frumoasa,pacat ca unii nu savureaza adevarata placere a vietii

ma bag la nani ca vaz cum s-a ashternut linishtea



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Nu dati cu rosii, da io ii dau paine . Io sunt fan paine; daca e proaspata sunt in stare sa mananc una intreaga la o masa . Si vad ca si ea e fan; cere mereu daca ne vede mancand si ii place tare. Ii dau ba bucatele de miez, ba coaja si roade la ea, si in felul asta sta potolita in scaunul de masa si apuc si eu sa mananc si sa spal vasele. Daca ii dau jucarii le arunca pe jos si incepe sa planga. Asa am si eu un pic de liniste.

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput