Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Ramo2007tinem pumnisorii pentru pititca ta sa treaca cu bien peste vaccin. Sanatate multa si sa ne tii al curent.
Pupici

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 16 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Un vot pentru printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Calatorie placutaq mar_ysa_28 sa aveti parte ed vreme frumaosa si sa profitai la maxim... sanatate si sa va intoarceti cu bine acasa. Pupam dulce


Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28

La multi ani cozonacei!!!!

Eu fac bagaje de zor ca plecam la mare....

Va pup dulce pe toate si sa aveti o saptamana cat mai placuta....fugggggg!




Denisa, super mami de Leyre Alexandra 08.11.08

www.flickr.com/photos/32020823@N08/" target="_blank">Fotografii noi cu bombonica mea

Povestea nasterii


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 16 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Un vot pentru printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

malinas eu doar in week-end ajung in politehnica.. pentru ca mergem cu totii. In cursul saptamanii mergem si ne plimbam pe alea castanilir stii unde este??? exact intre piata veterenilir si piata gorjului.. o alee unde nu sunt parcate masini pe trotuar si sunt multi copii mici.... Si imi doresc sa ne intalnim cu toate si ne vedem si sa ne sfatuim...
Toate cele bune si o zi minunata sa aveti.
Pupici


Citat:
citat din mesajul lui malinas

LA MULTI ANI! BEBECRIS
LA MULTI ANI! HERA

Miky, tu pe unde te plimbi?poate ne vedem noi 2.Eu bat in lung si-n lat politehnica si parculetul de vis-a-vis de liceul T Vladimrescu.

monicus, tu?

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 16 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Un vot pentru printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani Bebecris pentru aceasta varsta minunata. Sa ai parte de tot binele din lume si sa fie cu santate multa... Petrecere frumoasa astazi...

Numai bine. Pupici

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 16 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Un vot pentru printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Ceau fetele
Amalia ,Darling sper sa fie frumos in vacanta si sa fim sanatosi , o sa fie cam obositor cred dar ne vom odihni acasa
Stewie acum asa am burtica (inca umflatica) dar am avut si ceva probleme cu taietura (s-a inchis apoi s-a deschis partial si am eliminat ata din interior care trebuia sa se absoarba in mod normal )si atunci aveam ca o bordura umflata dar si dureroasa care supura ...deci nu cred ca e cazul la tine , oricum o vizita la medic dupa nastere e bine venita .
Bravegirl tot 3 zile a durat si "diversificarea noastra" cu suc de morcov dupa care a vomat portocaliu si s-a constipat . asa ca l-a sftatul medicului (nu e pregatita pt. dive )am intrerupt dive si dam numa laptic de la mami si cateodata si formula in completate cand nu se satura .Dupa 5 luni mai vedem ce facem .

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Julia, se trezeste noaptea pt ca are puseu de crestere. E normal. Nu s emai trezeste dupa lapte praf pt ca e mai greu digerabil, deci nu echivaleaza cu cele 2 treziri. Parerea mea, tu faci cum stii tu ca e mai bine pt voi, ar trebui sa renunti la bibe si sa-i dai san si peste noapte, de cate ori cere. Eu nu i-am dat cereale ca sa nu se mai trezeasca, ci pt ca urla cand nu mai aveam lapte in tzitzi sau nu mai era fluxul asa cum ii place ei. Acum s-a reglat productia si nu mai avem probleme. Desi noaptea sufe la greu, sanul a inceput sa se acomodeze si produce.

Azi merg la control la ginec ca am niste sangerari ciudate dupa ce ma impiedic . O sa las zanica cu tati acasa si o sa ma mulg in cazul in care cere cat sunt eu plecata, sa-i dea tati bibe.

Ma duc sa-mi fac ceva de papa, ca de abia am reusit sa o adorm, profit acum, camai incolo nu stiu daca reusesc sa mananc.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Ne mai votati si pe noi dragi mamici?
Multumiri anticipate....

Pupici..

http://concurs.pampers.ro/profile/29269



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 16 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Un vot pentru printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La multi ani si tot ce va doriti Hera si Bebecris
La multe lunite cozonaceilor de azi
Monicus votat prinsesa Ana
Mar_ysa distractie placuta la mare , astept cu interes poze si povesti din prima vacanta in trei , noi doar peste 3 luni mergem si sunt curioasa

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata !

Hera si Bebecris, sa fiti sanatoase si iubite!

Eu n-am timp de nimic azi, nici n-am mancat dar nici nu m-am cantarit. Sotul e bolnav rau asa ca trebuie sa merg sa mai iau medicamente si sa cumpar mancare, sa o iau pe Ana.

Clar, n-am timp de tabel azi, macar sa fi slabit.

Fug sa iau rufele de pe sarma ca se termina masina de spalat.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

votat printesa. am votat-o si pe Eva. Noi ne-am inscris demult, dar nu ne-au pus poza. Nu stiu de ce
Cine mai e in concurs, puneti link sa votez

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput