Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Multumim pt urari Nu ne vine sa credem ca avem deja 5 luniteee Grasu': 8150g si 67,5 cm. Mami: 64 kg
La multi ani si din partea noastra cozonaceilor scumpi

Bebecris sa fii sanatoasa si iubita!



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni 4 luni 5 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:


Luca Ionut de nglcarmen1
David de Olivia26
Anna Sophie de Wndyctygirl
Ecaterina Sara de Lauramiron

Andy,Hera,Bebecris un sincer LA MULTI ANI!


Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Buna dimineata!

Ce vreme frumoasa si azi. Ieri am stat mult afara. Vrem sa iesim si azi. Tocmai ne-am pregatit de plecare.


Mar_ysa vacanta placuta la mare. Asteptam sa ne povestesti cum a fost!

Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

LA MULTI ANI BEBECRIS Multa fericre si tot ce-ti doresti !


Hera LA MULTI ANI FERICITI alaturi de cei dragi si cat mai multe satisfactii si realizari in viata. Petrecere frumoasa si multi si

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Julia un pupic de la mine pt bebe Tudor cel frumusel si scumpic. Incepe sa semene mai mult cu un baietel, nu cu un bebelus

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Babyzapi, merci,. El e penmicutul cozonaceilor, cum ar zice Maria. Sa explic: Maria mi-a zis de un coleg de-al ei ca e penvegetarian. Cand am intrebat-o ce inseamna mi-a explicat ca asa cum penultimul inseamna aproape ultimul, penvegetarian inseamna aproape vegetarian. Lui Luca, colegul ei, nu ii prea place carnea.
Asa si Tudor, doar Cristian de Madutza_bra este mai mic decat el cu 3 zile.


Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

La multi ani sarbatoritelor si cozonaceilor care au mai adaugat o lunita!!!

Noi....dupa ce i-am dat 3 zile cereale, am renuntat pt ca nu a mai iesit afara. si aseara i-am bagat un supozitor si a facut fff putin, tare si cu puncticele albe . Cred ca erau cerealele nedigerate. deci STOP cereale. O sa stau cuminte pana la 6 luni, poate ea sa tipe d efoame, sa baleasca, sa faca ce vrea . Cred ca avem puseu care ne tine toata luna, ca suge aroape non-stop noaptea, iar peste zi suge la maxim 2 ore. Si noaptea, cand nu mai am laptic, tipa si o mut la celalat san si suge nervoasa Am incercat sa-i dau doar un san, crezand ca vrea doar sa-l molfaia, nu sa pape. Dar clar ea papa, ca dupa ce nu mai am deloc lapte, e ca o soseta sanul, se trezeste si plange pana o pun la sanul plin.


Acum suntem afara, si nu vrea sa doarma. Ma tot cearta, dar nu am idee de ce.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
LA MULTI ANI! BEBECRIS Multa fericre si tot ce-ti doresti alaturi de cei dragi
LA MULTI ANI! HERA sa fi fericita alaturi de cei dragi si cat mai multe satisfactii si realizari in viata
corina citisem ca e normala ca in scaun sa iese altceva decat pana acuma e normal pt diversificare....resturi de la mere, morcov, banane..etc. uite caut si incerc sa iti arat sursa

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara (Spitalul Marie Curie) :
trimite SMS la 858 - 2 euro/apel - orice retea O si V

"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"
William Shakespeare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

La multi ani sarbatoritelor si cozonaceilor care au mai adaugat o lunita!!!

Noi....dupa ce i-am dat 3 zile cereale, am renuntat pt ca nu a mai iesit afara. si aseara i-am bagat un supozitor si a facut fff putin, tare si cu puncticele albe . Cred ca erau cerealele nedigerate. deci STOP cereale. O sa stau cuminte pana la 6 luni, poate ea sa tipe d efoame, sa baleasca, sa faca ce vrea . Cred ca avem puseu care ne tine toata luna, ca suge aroape non-stop noaptea, iar peste zi suge la maxim 2 ore. Si noaptea, cand nu mai am laptic, tipa si o mut la celalat san si suge nervoasa Am incercat sa-i dau doar un san, crezand ca vrea doar sa-l molfaia, nu sa pape. Dar clar ea papa, ca dupa ce nu mai am deloc lapte, e ca o soseta sanul, se trezeste si plange pana o pun la sanul plin.


Acum suntem afara, si nu vrea sa doarma. Ma tot cearta, dar nu am idee de ce.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA



Si eu am semne de intrebare cu Tudor. Seara mi se pare ca am sanii goi si nu se satura. A inceput sa se trezeasca la 3 ore noaptea, ori el nu se mai trezea decat dupa 6 ore. Alaltaieri i-am facut lapte praf seara pt ca nu se linistea. A baut 80 ml, dupa ce supsese la ambii sani, si a dormit de la 9 seara la 6 dimineata. Sanii mei beton. Aseara idem. 100ml la 10 si s-a trezit la 7.30. Sanii mei si mai beton. Nu stiu ce sa fac pt ca daca ar suge noaptea inca de 1-2 ori inseamna suplimentul pe care i l-am dat inainte de culcare.


Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

LA MULTI ANI! BEBECRIS
LA MULTI ANI! HERA

Miky, tu pe unde te plimbi?poate ne vedem noi 2.Eu bat in lung si-n lat politehnica si parculetul de vis-a-vis de liceul T Vladimrescu.

monicus, tu?

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput