Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea53 spune:

Am nascut prin cezariana desi doream sa nasc natural.Nu mi-a facut cezariana ca a vrut, a fost o urgenta. La mine mi s-au rupt membranele la fix 34 saptamani, nu mai aveam aproape deloc lichid amniotic, fara contractii, deci fara dilatatie... Bebelusa mea era in suferinta fetala acuta asa ca a trebuit sa mi se faca cezariana de urgenta. Oricum mi-a scos pansamentul a 2a zi dupa operatie (eram singura pacienta din postoperator la care i s-a facut asa ceva) si vreau sa spun ca operatia a fost super mica si bine facuta ca acum la 3 luni de abia daca se mai vede o urma vaga de la ea .Nu e un doctor prapastios, mi-a spus ca dupa 1 zi de la operatie pot sa fac dus ( cu amendamentul ca pana imi scoate firele sa ma spal usor cu apa si sapun in zona operatiei, fara a freca pe acolo). Per total am fost multumita.
Eu ma duceam fie la Universitar la etajul 4 dar unde era destul de asteptat si consultul era facut super pe fuga, fie la cabinetul privat. Nu stiu daca am voie sa dau nume, oricum daca te duci la Universitar si il intebi iti zice el despre cabinet.
A, si inca ceva , cel putin la mine nu mi-a dat de facut analize cu nemiluita, ci doar ce a considerat ca e cu adevarat important!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Daca iti activezi optiunea PM ( personal message) poti sa-mi scri acolo unde are cabinetul fara sa se considere reclama.Sau iti scriu eu, dar trebuie sa-ti activezi optiunea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

Buna!Imi puteti recomanda si mie un medic ginecolog(din Bucuresti) care sa aiba experienta cu fibroame in sarcina?Sunt insarcinata in 32 saptamani,si am si un fibrom de 7 cm.Pana acum mi-a urmarit sarcina un singur medic,dar parca as vrea sa cer si o a doua opinie.Ma puteti ajuta,daca ati trecut prin asa ceva?
Multumesc

31 sapt + cu Mara-Ioana sau Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico77li spune:

buna fetelor. eu sunt noua, de abia m-am inregistrat. a nascut cineva cu dr. andreea vultur d ela giulesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui coolnicool

Buna fetelor si sarcina usoara pentru toate!
Am citit cu interes ce ati scris despre fiecare medic si am vazut si cateva comentarii despre cei de la spitalul CF2 dar nu am reusit sa gasesc pe nimeni care sa mearga la dr. Gherasie Cristian ...eu sunt in 11 sapt si nu am mers decat o singura data la dumnealui..urmeaza sa fac pe 22 iunie ecografia morfologica si eram curioasa sa stiu daca e ok ca medic...

DN 29.07.1973 UM 21.03.2009 DPN 29.12.2009


Eu am nascut cu Gherasie Cristian acum 1 an si 2 luni. Am facut cezariana pt ca am avut ceva probleme.. Despre dr pot sa spun ca am fost foarte multumita. Operatia s-a vindecat bine si repede, deci per total nota 10 pt DR> GHERASIE CRISTIAN. Acum astept sa ne hotaram pt bb2 si cu siguranta voi naste tot cu el.
Nastere usoara!

Mami fericita de Sara-Maria (9-mai-2008)
Scortisoara Sara
Scortisoara Sara-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Buna,

Desi intrebarea s-a mai pus acum ceva vreme, nu am vazut nici un raspuns pana acum: poate cineva sa ne povesteasca ceva despre dna. dr. Carstoiu Monica?
Stie cineva daca mai e si la alta policlinica decat Polisano?
Eu am aflat acum cateva zile ca sunt insarcinata, sunt pacienta dansei, dar nu am reusit sa ma programez la dansa la Polisano decat in 21 august. Parca nu mai am rabdare pana atunci...

Mulumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_2003 spune:

e cineva din craiova care a nascut cu dr tudorache de la spitalul 1?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niculina_ina spune:

Buna
Sunt insarcinata in 6 saptamani si la recomandarea unei prietene imi urmareste sarcina dr Mirela Moarcas de la Municipal.Va rog , care ati nascut cu dumneaei se poate o parere?Sunt ingandurata deoarece am citit despre problema cu nasterea pe care o urmarea si de faptul ca a fost reclamata la colegiul medicilor.
Eu am fost o data la dansa si am fost f multumita!Nu stiu ce sa mai cred!Ma puteti ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyD spune:

Buna seara burtici!
Stie cineva ceva despre d-na dr. Violeta DUMITRACHE de la Filantropia?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Buna, fetelor!
Nu am apucat inca sa citesc tot ce scrie la subiectul asta, dar o sa citesc cu siguranta pentru ca vreau sa aflu daca s-a scris ceva despre dr. Haiduc de la Filantropia pana acum.
Eu una am auzit numai de bine de el, o prietena a nascut in octombrie anul trecut cu el si are numai cuvinte de lauda. Noi nu am fost decat o data pana cum la el, azi avem programare la eco si triplu test la el.
Daca mai e cineva la el mi-ar placea sa impartasim pareri.

Va pup si va doresc bebei frumosi si sanatosi!
14+

Mergi la inceput