Doctori de care sa NU te feresti (2)

Doctori de care sa NU te feresti (2) | Autor: marianebuna

Link direct la acest mesaj

Continuarea de la Capitolul 1



A nascut cineva cu dr Eugen Tanase de la CF2? Am o programare la el, mie mi-ar conveni spitalul, in plus am auzit lucruri bune despre el de la paciente, numai ca nu stiu pe nimeni care sa fi ajuns pana la nastere...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoletazam spune:

Buna fetelor,
Stie cineva ceva de d-nul dr Badescu Sorin de la Spitalul Universitar?am inteles ca ofera consultatii la CMU.
astept eventuale pareri.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicoletazam

Buna fetelor,
Stie cineva ceva de d-nul dr Badescu Sorin de la Spitalul Universitar?am inteles ca ofera consultatii la CMU.
astept eventuale pareri.
multumesc


Am o colega de serv care a nascut cu el si a fost f multumita. Doar ca ea a nascut la CF2. A facut cezariana, bb a fost mare (peste 4 kg) si avea o circulara stransa, dar s-a recuperat f repede. Colega mea statea destul de prost cu banii si nu cred ca s-a dus vreodata la CMU, dar a tratat-o f bine.

Monica Elefantica 39+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Dr Conci de la Caritas. Nu mi-a cerut nici un ban, i-am dat eu 6 mil dupa nastere pentru ca a fost minunat. Partea grea cu Caritas-ul e ca nu se face epidurala si asistentele sunt ciufute rau, in rest am fost multumita de spital si mai ales de doctorii de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoletazam spune:

Multumesc pt raspuns Monnvas. Eu ma voi duce luni la el.
Sa inteleg ca lucreaza si la CF2?Cand a nascut colega ta? Eu stiam ca este in Universitar si te primeste si acolo pt consultatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flory_28 spune:



Buna fetelor ,
daca tot laudam medicii care si-au facut treaba, vreau sa-l felicit pe dr.Parvu Ioan de la spitalul Elias; s-a purtat ireprosabil cu mine, intotdeauna m-a ascultat si a fost atent cu mine. Desi eu mi-am dorit sa fac cezariana, dansul nu mi-a recomamdat si a avut dreptate, am nascut normal cu anestezie peridurala si a fost foarte bine.
Si vreau sa va spun ca eu am mers destul de tarziu la dansul (insa aveam toate analizele la zi) la 22 saptamani si m-a primit.
Si nu am avut nici un dubiu ca nu ma va asista la nastere! Am discutat cu dansul si despre celule stem, mi-a explicat, desi gasisem destule informatii pe net, insa am vrut sa stiu si parerea dansului si la nastere mi-a recoltat.
Nota 10, dl doctor!
Multumiri din suflet, am adus impreuna pe lume un copil minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Flory subscriu celor spuse de tine despre dr. Parvu Ioan. Eu sunt la al 3-lea bebe si cu dansul i-am nascut pe ceilalti doi, tot cu dansul voi naste si acum. Este intradevar un medic extraordinar! Deci pentru acest medic nu am decat cuvinte de lauda. Este adevarat ca am mai intalnit aici pe forum si pareri contra dar ..... ca in toate situatiile nu poti sa multumesti pe toata lumea. Atat vreau sa spun; Tot respectul pt. d-nul dr. Parvu. Este un om si un medic extraordinar

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

Buna ,

si eu a nascut tot cu dr Parvu la Elias in 2004 si nu am avut probleme; acum sunt in 3 saptamani si ma gandesc sa merg tot la dansul insa nu mai am numarul de telefon; voi fetelor cum il contactati sau la ce clinica mergeti; vreau sa spun ca si pe mine m-a luat tot la 22 de saptamani cand m-am dus la el sa fac ecografia tridimensionala si a fost ok; controalele le faceam in Elias si am facut cezaraiana pentru ca asa am vrut , insa l-am convins cu greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rony

Buna ,

si eu a nascut tot cu dr Parvu la Elias in 2004 si nu am avut probleme; acum sunt in 3 saptamani si ma gandesc sa merg tot la dansul insa nu mai am numarul de telefon; voi fetelor cum il contactati sau la ce clinica mergeti; vreau sa spun ca si pe mine m-a luat tot la 22 de saptamani cand m-am dus la el sa fac ecografia tridimensionala si a fost ok; controalele le faceam in Elias si am facut cezaraiana pentru ca asa am vrut , insa l-am convins cu greu...


Eu am fost pentru luarea in evidenta la Medsana, iar pt. eco la Medical city. Iti dau un pm cu nr. de tel de la cabinete.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisilvia spune:

Isabelle, eu nu am nascut la spitalul Titan.Sarcina mea a fost monitorizata de dr. Craciun pana in saptamana 27 apoi m-a recomandat unui coleg de-al ei pentru ca ramasese insarcinata si nu puteam naste cu ea.Acum 2 ani am nascut prematur la Municipal si a fost o mare nenorocire. Nu pot sa povestesc aici ce s-a intamplat dar cred ca daca eram asistata la nastere de Alina viata mea ar fi fost alta acum.Daca vrei iti trimit un PM cu site-ul unde am scris despre povestea sarcinilor mele. Acum sunt bine si multumesc lui Dumnezeu pentru faptul ca nu mi-a ramas dator. Am un baietel de 3 luni perfect sanatos si datorez asta unui medic si om de exceptie, in persoana dr. ION IONUT ADRIAN de la spitalul Giulesti. Primul lucru pe care l-am facut dupa ce am nascut a fost acela de a o suna pe Alina sa-i dau vestea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

o recomand cu toata increderea pe dna dr DELIA MARINCA de la spitalul CF2 Bucureti.a fost langa mine in cele mai grele momente din viata.copilul mea s-a oprit in evolutie la 29 de saptamani.sunt convinsa ca dna dr a facut totul ca bebelusul meu sa fie salvat,dar nu a depins numai de dansa.m-a supravegheat indeaproape pe toata durata sarcinii,mergeam aproape saptamanal la control,avand o sarcina cu risc.
de fiecare data imi raspundea la fiecare intrebare,o puteam suna oricand...iar cand a trebuit sa nasc bebelusul fara viata nu s-a dezlipit de langa mine 2 zile si 2 nopti,desi acesta era timpul dumneaei liber,avusese o garda de 24 de ore ,apoi a stat langa mine.
ce mai apreciez la dna dr este faptul ca m-a internat pe sectia de ginecologie,nu pe maternitate, si am stat singura in rezerva.astfel am fost scutita de a vedea mame fericite care-si tineau bebelusii in brate.
pe langa toate astea nu a vrut sa accepte niciun ban.nu stiu cati medici procedeaza astfel.unii nu stiu cum sa profite mai repede.
am toata stima pentru dna dr.un om si un medic extraordinar.

Mergi la inceput