Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mussica spune:

Buna tuturor!

Eu sunt pacienta dr-ului Celus Tarpan si vroiam sa stiu daca mai sunt prin zona paciente ale dansului sa putem schimba impresii si de asemenea as dori o parere despre spitalul Giulesti - fete care ati nascut acolo. Eu am citit niste pareri pe net dar sunt destul de vechi si parca nu m-as grabi sa ma oripilez. proceduri, cum se poarta lumea pe acolo (asitente, etc), tips & tricks.

pup si seara buna tuturor!


25 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misele spune:

buna,
a auzit cineva de d-na doctor Iulia Brates de la Polizu?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabadici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea53

Am nascut prin cezariana desi doream sa nasc natural.Nu mi-a facut cezariana ca a vrut, a fost o urgenta. La mine mi s-au rupt membranele la fix 34 saptamani, nu mai aveam aproape deloc lichid amniotic, fara contractii, deci fara dilatatie... Bebelusa mea era in suferinta fetala acuta asa ca a trebuit sa mi se faca cezariana de urgenta. Oricum mi-a scos pansamentul a 2a zi dupa operatie (eram singura pacienta din postoperator la care i s-a facut asa ceva) si vreau sa spun ca operatia a fost super mica si bine facuta ca acum la 3 luni de abia daca se mai vede o urma vaga de la ea .Nu e un doctor prapastios, mi-a spus ca dupa 1 zi de la operatie pot sa fac dus ( cu amendamentul ca pana imi scoate firele sa ma spal usor cu apa si sapun in zona operatiei, fara a freca pe acolo). Per total am fost multumita.
Eu ma duceam fie la Universitar la etajul 4 dar unde era destul de asteptat si consultul era facut super pe fuga, fie la cabinetul privat. Nu stiu daca am voie sa dau nume, oricum daca te duci la Universitar si il intebi iti zice el despre cabinet.
A, si inca ceva , cel putin la mine nu mi-a dat de facut analize cu nemiluita, ci doar ce a considerat ca e cu adevarat important!

Multumes de raspuns Andreea.Stiu unde are cabinetu ca merg de 8 luni acolo
Si mai stiu ca face super cezariene dar mie imi este foarte frica de taietura.Oricum mi-a zis ca daca totul decurege normal ca si pana acum voi naste normal. Ma INGRIJOREAZA faptul ca tie ti s-a rupt apa la 34 de saptamni(atat am si eu acum) "Este posibil asa ceva??? Si la cate sapatmni ti-a facut cezariana?
pe tine si bebelusa ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaina spune:

Buna, a nascut cineva cu dr.Bogdan Alexandru? am fost la o singura consultatie, mi s-a parut ok, raspunde la intrebari, a zis ca raspunde si la telefon. daca aveti mai multe informatii si impresii mi-ar prinde bine. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misele spune:

buna fetelor,
adaina, si eu merg la dr. Bogdan Alexandru si pana acum am fost ff multumita de el (cu toate ca am colege care au fost la el si au fost nemultumite) si as vrea sa nasc cu el. cred ca stii ca lucreaza la Elias si la Regina Maria. ultima data cand am fost la el mi-a spus ca spitalul Elias se inchide cand te astepti mai putin si mi-a recomandat Regina Maria.
te pup, sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor eu am nascut pe 25 februarie 2009 un baietel conceput prin fertilizare in vitro si mi-a urmarit sarcina d-ra dr. Manuela Neagu la spitalul Giulesti. La 39 de ani - sarcina a fost considerata cu risc dat fiind si felul in care a fost conceputa dar si varsta si s-a purtat impecabil cu mine pe toata perioada de sarcina. Este tanara, draguta, la fel raspunde la toate intrebarile, isi da nr. de mobil, a avut grija de mine in spital. Nu am ce sa reprosez - mi-a fost recomandata si mie la randul meu de altcineva. Am mers pe mana dansei si bine am facut.
Multumesc d-rei doctor.

Cami Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ncsmirela spune:

buna burticilor !
A mai nascut cineva cu dr. Adina Lungu de la Municipal ? mie mi se pare Ok dar.... am doar 15 saptamani si deja am contractii ... vi s-a intalmplat ? in afara de no-spa si scobutil si sa stau in pat ce ati mai facut? imi este cam frica !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta_ior spune:

Buna fetelor,

Dr. care imi urmareste sarcina este Dr. Rotaru Octavian, Sp. Elias.
Dupa parerea mea este un profesionist.
Mai naste cineva cu dansul?

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

burticilor vroiam sa intreb si eu daca mai naste cineva la dr Cristian Cotiga-Filantropia,un medic exceptional pe care il recomand cu incredere deoarece am mai nascut la dansul in 2005 un baitel minunat,iar acum sunt insarcinata in 18 saptamani si bineinteles ca voi naste tot acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaboa spune:

Buna fetelor,

De Dna Dr Bernevig Mihaela stie cineva ceva? Este cineva care a nascut cu ea? E de la Spitalul Ilfov, fostul Constantin si Elena. Am inteles ca au renovat sala de nasteri la inceputul anului si ar fi conform standardelor UE.

Mergi la inceput