Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Doctori de care sa NU te feresti (2)

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 30
micos
micos

72 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Buna Sunt insarcinata in 10 saptamani si am ceva probleme cu sarcina mi se tot formeaza zone de decolare, pungi cu sange,.Doctorul care imi urmareste evolutia este Mihaela Popescu.De cateva zile m-am tot uita pe diferite forum-uri si site-uri si nu am gasit prea multe cuvinte de lauda la adresa ei.Nu stiu ce sa cred, cu mine s-a purtat impecail.Poate cineva sa-mi mai ofere ceva informatii despre doamna doctor?

Va mltumesc anticipat.
Mergi la inceput
coolnicool
coolnicool

4 Mesaje
Buna fetelor si sarcina usoara pentru toate!
Am citit cu interes ce ati scris despre fiecare medic si am vazut si cateva comentarii despre cei de la spitalul CF2 dar nu am reusit sa gasesc pe nimeni care sa mearga la dr. Gherasie Cristian ...eu sunt in 11 sapt si nu am mers decat o singura data la dumnealui..urmeaza sa fac pe 22 iunie ecografia morfologica si eram curioasa sa stiu daca e ok ca medic...

DN 29.07.1973 UM 21.03.2009 DPN 29.12.2009
Mergi la inceput
andrutza
andrutza

563 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandrutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite andrutza un Mesaj Privat
Eu am nascut in 2005 la spitalul Elias cu dr. Tutunaru Daniel, un medic deosebit care, desi are foatre multe paciente si nu prea are timp sa stea la taclale cu tine, iti raspunde intotdeauna la orice intrebare si e alaturi de tine. Am nascut natural o fetita de 3,900 kg normal si a fost totul foarte bine.
Acum merg din nou la dansul, sunt din nou insarcinata in 20 de saptamani. Lucreaza cu dl. Iosup pentru ecografii si au impreuna un cabinet particular, poti obtine programari la Iosup si cu o luna si jumatate inainte.

Andrutza 17+ si Simonica ei draga (n. 17.01.2005)
Mergi la inceput
mamicla
mamicla

19 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimamicla Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamicla un Mesaj Privat
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=135618&REPLY_ID=4917601

Din pcate, este f. adevarat ce a spus micos. Eu il cunosc pe dr. Anca de 7 ani, de la prima sarcina, si am asistat la un "declin" al sau in ceea ce priveste relatia cu pacientele si modul cum stie sa te faca sa simti cum iti urmareste sarcina sau orice alte probleme ginecologice. Probabil ca, pana la urma, orice medic, atunci cand atinge perioada de glorie, ajunge sa fie mai putin iteresat de relatia cu pacientele si mai mult de partea financiara....

claudia
Mergi la inceput
criss_85
criss_85

178 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite criss_85 un Mesaj Privat
coolnicole, eu am o parere f buna despre toti medicii de la spitalul CF2 Bucuresti. Sunt pacienta dr Delia Marinca dar am avut ocazia sa fiu consultata si de dr Gherasie intr-o seara cand am ajuns de urgenta la spital cu contractii.Dumnealui era de garda. S-a purtat f frumos cu mine,ca si cum as fi fost pacienta lui.Nu cred ca ai pentru ce sa-ti faci griji in ceea ce-l priveste.Stiu ca si sotia lui,Anca Gherasie lucreaza la acelasi spital si de cele mai multe ori la cezariana opereaza impreuna.
O sarcina usoara iti doresc si un bebelus nascut la termen si sanatos!
Mergi la inceput

noce

1238 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite noce un Mesaj Privat
Dr Florina Mihalache, de la CF2, face cezariana la cerere.

Citat:
citat din mesajul lui madyrizi

buna burticilor!
dupa cum observati sunt noua pe forum, dar nu sunt noua ca mamica.
am avut o experienta cam urata la prima nastere, cand nu am avut dilatatia necesara pentru nastere, copilul era in suferinta fetala si medicul i-a provocat fractura de clavicula ca sa-l scoata.
medicul mi-a recomandat ca la a doua nastere sa cer cezariana pentru ca as putea pierde copilul pe masa de nasteri.
stiu ca nu prea se face cezariana daca prima data am nascut normal dar as vrea, daca cunoasteti, sa merg la un medic cu care sa pot discuta acest aspect.
nu as vrea sa merg la medicul cu care am nascut prima data pentru ca vreau sa mai stiu si o alta parere, iar momentan ma monitorizeaza un medic care nu lucreaza si in spital.
daca ma puteti ajuta va sunt recunoascatoare.

9 + 6 ani

36+ Filip
Luna a 9a
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png
Mergi la inceput
izabela603
izabela603

31 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite izabela603 un Mesaj Privat
Buna, A nascut cineva cu Dna dr Chirita Niculina de la Filantropia? NU am gasit aproape nimic despre ea pe net (doar 4-5 comentarii si alea negative). Eu sunt in 39 de saptamanai si dr meu pleaca din Buc cateva zile si ma lasa in grija ei.
Multumesc.
Mergi la inceput
coolnicool
coolnicool

4 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui criss_85

coolnicole, eu am o parere f buna despre toti medicii de la spitalul CF2 Bucuresti. Sunt pacienta dr Delia Marinca dar am avut ocazia sa fiu consultata si de dr Gherasie intr-o seara cand am ajuns de urgenta la spital cu contractii.Dumnealui era de garda. S-a purtat f frumos cu mine,ca si cum as fi fost pacienta lui.Nu cred ca ai pentru ce sa-ti faci griji in ceea ce-l priveste.Stiu ca si sotia lui,Anca Gherasie lucreaza la acelasi spital si de cele mai multe ori la cezariana opereaza impreuna.
O sarcina usoara iti doresc si un bebelus nascut la termen si sanatos!

Multumesc Criss_85 pentru incurajari si urari...acelasi lucru l-am auzit si eu despre acest spital si medicii lui si asta a fost si motivul pentru care l-am ales...am facut si eco morfologica intre timp si am vazut ca se poarta foarte frumos si este foarte clar atunci cand il intreb cate ceva....ce s-a intamplat cu acele contractii?..sunteti ok?..ai aflat cauza lor? ...multa, multa sanatate pentru amandoi..

DN 29.07.1973 UM 21.03.2009 DPN 29.12.2009
Mergi la inceput
alinabadici
alinabadici

14 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui Andreea53

Eu am nascut acum 1 luna la Universitar cu dr. Dumitrascu Mihai. Pot sa spun ca desi la prima vedere nu pare cea mai comunicativa persoana este f. implicat si nu te lasa la greu. Pe mine m-a urmarit toata sarcina si a fost ok mereu ( in sensul ca iti raspunde la mobil la orice ora si iti raspunde la orice intrebare ii pui cu mult calm).

Buna
Vroiam sa te intreb: ai nascut normal cu el, deoarece si eu sunt tot la el si ma tot bate la cap sa fac cezariana indiferent de situatie..in rest e un doctor super il recomand din inima!!
Mergi la inceput
delsim
delsim

2140 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidelsim Adauga semn de carte la raspuns Trimite delsim un Mesaj Privat
Unde il pot gasi pe dr. Dumitrascu? Are cabinet privat? Da consultatii si in ambulator la Municipal?

Delia

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer
Mergi la inceput
Pag. din 30 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com