Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri13

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

LA MULTI ANI, MCRISSA!
ITI DORESC SANATATE, BUCURII SI IMPLINIREA TUTUROR DORINTELOR!


Mihaela si Diana 22.11.2004lucru de mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

LA MULTI ANI, MCRISSA! Sa ne traiesti, sa-ti lumineze Dumnezeu sufletul si sa te priveasca mereu!

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Cristina_ana, felicitari pentru caruciorul roz! Numele ales imi place foarte mult. Si eu daca voi avea fetita o voi boteza tot Ioana!

Monysorescu, mi-as dori tare mult sa scap de operatie. Sper sa se si poata! Ce frumos trebuie sa fie sa iti vezi copilasul ca incepe sa mearga!

De Dana stie cineva ceva? Vad ca nu a mai intrat. Sper ca este bine si ea si bebelusul din burtica!

Va pup pe toate si va doresc numai bine!


Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Neatza fete dragi!
Ninia asa e ...e un sentiment super. Duminica am venit acasa de la bunici si tati il tinea pe nazdravan de manute si il plimba. Erau asa frumosi amandoi....Si ma gandeam ca parca mai ieri ma rugam sa treaca mai repede luna iunie sa vina iulie si sa nasc. Si uite acum aproape ca merge singurel....
Cristina_ana asa e e o perioada dificila. Si Razvan mai cade mai ales cand incearca el sa ajunga dintr-o parte in alta si distanta respectiva e ceva mai lunga decat lungimea bratelor lui. Dar si cand invata sa mearga singuri iar e o perioada dificila ptr ca la inceput inca sunt nesiguri asa ca...Sa speram ca nu facem cucuie prea mari.
Danangie ce mai fac nazdravanul si bebe? Cum te mai simti?

De Pepsi mai stie cineva ceva?

O zi buna fetelor!

poze cu ghemotocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Ninia81 abia astept sa te duci la doctor sa ne spui ca e totul ok si ca nu mai e nevoie de operatie. Si poate repejor vine si bebe.

Monysorescu sa-ti traiasca nazdravanul. Asa e acum ar sta numai in picioare. Vai si ce frumos ca spune mama. Maria spune “tata” de fac eu spume si clabuci iti dai seama.

Cristina Ana te cred ca esti fericita, ma bucur tare mult pentru tine. Sa-ti dea Dumnezeu o sarcina usoara si o bebelina sanatoasa. Parca mi-ai facut pofta si mie sa mai fac un bebe.

Danangie tu cum mai esti? Ce face micutul Alessio si samburelul din burtica?

Flavia tu ce mai faci? Ce-ti mai fac voinicii?

As vrea sa urez si eu bun venit fetelor noi. Am citit niste povesti tragice care mi-au umplut ochi de lacrimi – Ochi Verzi, Angelseby, sa va ajute Dumnezeu fetelor.

Lauraa ma bucur tare ca bebelina ta e bine, e in grafic. Hai ca mai ai foarte putin si iti facem galerie.

Va pup pe toate,



Cristina, mamica fericita de Eva Maria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor sunt pe aici,totul bine cu bb, inca ma lupt cu depresia,de aceea nu mai intru ca nu vreau sa ajung sa fiu deprimanta. Va multumesc ca intrebati de mine.Am trimis PM unor fete,multmesc mult.Scuzati-ma mult,va doresc multa sanatate!

REBECA de REMALISS La multi ani fericiti!! Sa fii sanatoasa,fericita,iubita,sa ajungi un om bun si sa ai parte numai si numai de lucruri bune in viata!
Nu-ti doresc sa fii un trandafir,
ca viata-i prea scurta.
Nu-ti doresc sa fii o stea ,
Ca viata e prea lunga.
Dar iti doresc frumusetea unui trandafir
Si splendoarea unei stele!!

La multi ani micuta floare!


EDIT: MCRISSA La multi ani si tie, cu intarziere.










DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ninia, iti tin pumnii sa se retraga fibromul cu tratamentul naturist si sa te apuci repede de bebe! Dar daca nu, sfatul meu e sa nu mai amani si sa te operezi. Daca e in afara uterului nu or sa fie probleme si o sa poti ramane repede gravi!
Cristy, pai daca ti-am facut pofta de bebe mic, fac galerie sa vina si la tine al doilea cat mai repede!!!! La mine a venit pe neasteptate, dar acum ma bucur mult de tot, de-abia astept sa se joace piticii intre ei!
Danangie, ma bucur mult ca bebe e bine! Fetele de la odiseea noastra intreaba mereu de tine! Sper sa treci repede peste momentul acesta neplacut si sa revii printre noi vesela si optimista! De fapt noi te primim si asa, dar daca tu nu te simti in stare sa scrii, eu te inteleg!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 16+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Cristy, multumesc pentru ganduri!

Cristina_ana, cu siguranta nu voi mai amana operatia daca vad ca nu e ok tratamentul acesta.

Dana,

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

mcrissa, ma ierti pentru o asa intarziere?: LA MULTI ANI si sa-ti dea Dumnezeu sanatate si multe zambete in viata; lacrimile ce vor curge pe obrajii tai sa fie doar de bucurie.pupici

danangie, ne bucuram ca bebe este bine, sa mai intri da? sa ne dai cate un semn ca tu si bebe2 sunteti bine

eu am cateva zile de cand nu ma simt f bine; nu am aer deloc sa respir; trebuie s ainspir de 6 ori ca a 7 a oara sa fie calumea; ma sufoc.L-am sunat pe dr si am si fost aseara sa ma vada, bebelina este chiar mai mare ecografic, este bine, iar pt sufocat mi-a dat calciu lactic si magneziu.
Astazi mi-a luat tensiunea si am 9 cu 6.
Doamne ajuta sa fie bine

Au fost fete care au avut probleme cu repiratia asa rau?

pupici


31 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Vai, acum am vazut si eu. La Multi Ani! Rebeca. Sa te faci mare, sa fii sanatoasa, sa ai parte numai de bucurii in viata.

Danangie ma bucur ca bebe e bine, dar cred ca ar trebui sa scri poate scapi mai usor de depresie, nu-ti fie teama ca ajungi sa fi deprimanta. Noi suntem trecute prin multe, nu ne mai deprimam asa usor. Hai sper sa-ti treaca repede depresia asta si sa ne spui si nazdravaniile lui Alessio.

Cristina Ana te cred ca abia ii astepti sa se joace amandoi. Ce frumos o sa fie, iti dai seama. Fratiorul mai mare care are grija de surioara lui cea mica. E tabloul perfect.
Mie inca nu te apuca sa-mi faci galerie, mi-e frica sa las sa se intample asa de la sine, drept pentru care mi-am facut o programare la ginecolog, abia pe 25 mai ca n-am gasit mai devreme, sa-mi fac din nou toate analizele, inclusiv cele infectioase si apoi abia sa incep sa sper.

Lauraa imi pare rau ca nu te simti bine. Si eu aveam momente cand simteam ca nu pot respira, dar parca nu asa rau ca tine. Tensiunea cred ca este bune. Sper sa te ajute calciu si magneziu. Oricum bine ca bebelina este in grafic, asta e cel mai important. Sa ne mai spui cum te mai simti.

Va pup fetelor si va doresc sa aveti o zi buna,


Cristina, mamica fericita de Eva Maria
Poze

Mergi la inceput