Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri13

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Danangie ma bucur ca sunteti bine. Imi pare rau insa ca esti deprimata. Deprimanta nu cred ca ai cum sa fi.Poate mai degraba scapi mai usor de deprimare daca mai vorbesti cu noi. Multa sanatate!
Laurraa si eu am avut probleme cu respiratia. Io oricum aceste stari de sufocare si fara sarcina ptr ca am neste probleme cu tiroida si combinata cu lipsa de calciu da aceste stari de sufocare. Io poate am si o zi intreaga cand nu respir normal. Asa cand respir scurt e ok insa cand simt nevoia sa trag aer mai mult atunci parca nu pot duce respiratia pana la capat. Iar spre sfarsitul sarcinii a fost si mai rau. Insa din cate stiu eu nu se ia calciu pe sarcina (in afara de doza din vitaminele prenatale) ptr ca provoaca contractii. Sper sa te simti mai bine.
Cristy74 bafta la medic,sa fie totul ok si sa te apuci cat mai repede de bb.

O zi buna!

poze cu ghemotocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui monysorescu

Danangie ma bucur ca sunteti bine. Imi pare rau insa ca esti deprimata. Deprimanta nu cred ca ai cum sa fi.Poate mai degraba scapi mai usor de deprimare daca mai vorbesti cu noi. Multa sanatate!
Laurraa si eu am avut probleme cu respiratia. Io oricum aceste stari de sufocare si fara sarcina ptr ca am neste probleme cu tiroida si combinata cu lipsa de calciu da aceste stari de sufocare. Io poate am si o zi intreaga cand nu respir normal. Asa cand respir scurt e ok insa cand simt nevoia sa trag aer mai mult atunci parca nu pot duce respiratia pana la capat. Iar spre sfarsitul sarcinii a fost si mai rau. Insa din cate stiu eu nu se ia calciu pe sarcina (in afara de doza din vitaminele prenatale) ptr ca provoaca contractii. Sper sa te simti mai bine.
Cristy74 bafta la medic,sa fie totul ok si sa te apuci cat mai repede de bb.

O zi buna!

poze cu ghemotocul



exact!!!!! nu pot trage aer in piept pana la capat!
stiu de calciu dar am citit la cel lactic ca se foloseste in sarcina si periada de lauzie.....cred ca dr meu stie....eu il iau, dar o sa renunt imediat cum ma voi simtit mai bine

multumesc si tie Cris pt sfaturi

pup

31 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor va multumesc de intelegere.Frica mea e sa nu fiu inteleasa gresit. Nu vreau sa deschid polemiche,dar poate inainte sa am pe Alessio as fi gandit si eu asa.....nu vreau sa fiu condamnata ca uite la asta ...D-zeu i-a dat copii si ea acum se plange.Eu nu-mi explic de altfel starea mea...de asta cred ca e o depresie puternica....si acum cu sarcina,cu hormonii la stele se accentueaza mai mult.Stiu ca voi vreti sa ma ajutati. Nu stiu cum sa fac sa ies din starea asta.
Acum....ce remedii aveti ptr raceala? Ca sunt bocna.Ma doare gatul,sunt plina de flegma....scuzati,sper ca nu va fac greata,azi ptr prima oara am vomitat de 2 ori dar de la tusea asta productiva,efectiv am zis ca vars si matele...capul nu-mi trece deloc.Am luat paracetamol dar nu ma ajuta.Mi-am pus si ceaunul fierbinte pe cap....la sinusuri dar nici asta nu ma ajuta.Si mi-e asa o foame...Alin e la munca.....Alessio racit si el...nu va zic ce show avem in fiecare seara pana i se desfunda nasul.Ii pun ser fiziolofic,nu prea sta la aspirat mucii.....of..nu respira saracul.....

LAURA eu toata sarcina am suferit de dispnee....unii zic ca e normal ....nu stiu....eu nu luasem nimic...exact ca si tine...nu.mi ajunge aerul in piept.Sia cum mai am momente de astea....

Ma duc sa-mi fierb niste cartofi...vroiamm sa mai zic ceva....dar am uitat....




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Dana nu cred ca cineva, oricine ar fi, are dreptul sa te judece pentru ce simti. Asa ca nu te stresa. La tine cred ca este si o oboseala care s-a cronicizat, si mai sunt si hormonii de vina, asa ca e normal ce simti. Si pe deasupra, mai esti si bolnava. Deci, daca simti nevoia sa vorbesti, sa spui ce simti, spune si nu tine in tine doar de teama ca cineva te-ar putea judeca.

Imi pare tare rau ca esti bolnava si tu si Alessio. Stiu cum e cu tras mucii, nici Maria nu prea sta.

Va pup si sa va faceti bine repede.

Cristina, mamica fericita de Eva Maria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Danangie, ce surpriza frumoasa mi-ai facut cu poezia!! Sunt niste versuri tare frumoase!Iti multumesc pentru urarile tale si mai ales ca ti-ai facut timp, la fel ca si Cristy, sa-i doriti micutei mele numai de bine! Fetelor, va multumesc din suflet ca nu uitati sa scrieti cuvinte alese, iar asta e mare lucru!Va imbratisez!
Mcrissa, un LA MULTI ANI cu intarziere! Sa-ti dea Dumnezeu tot ce iti doresti!


Alina, o mamica fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavy7 spune:

fetelor, sunt si eu o aspiranta dupa o pierdere!
ma primiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelseby spune:

Buna,Lavy7!Bine ai venit alaturi de noi!Te primim cu bratele deschise
Cand ai timp si crezi ca poti sa vorbesti despre asta poate ne spui povestea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Rameliss foarte frumos montajul, ai o minune de fetita. Sa-ti traiasca.

Lavy, bineinteles ca te primim. Imi pare rau pentru pierderea ta. Cand crezi ca poti sa vorbesti despre asta, noi suntem aici sa te ascultam si sa te sustinem.

Fetelor eu ma simt tare rau. A cazut Maria din pat, si daca ne vedeati cum plangeam amandoua si eu si ea. Of mititica de ea, cand am vazut-o langa pat, pe jos imi venea sa mor. Noroc ca n-a patit nimic, am controlat-o pe la manute, pe la picioruse, n-are nici cucui. Offf...

Va pup si va doresc o zi buna.

Cristina, mamica fericita de Eva Maria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

MAMAGIULIEI miiii de multumiri ptr PM. Ptr. sfaturi.De multe nu stiam.Multumesc mult.

LAVY sigur ca te primim.Imi pare rau de suferinta ta, stiu prin ce treci, nu-ti stiu povestea dar stiu ca doare al draqului.

CRISTY off d-neee...ai facut si tu cum am facut eu cu Ale. Plangeam amandoi de nu mai puteam. Eu multtt timp m-am simtit vinovata. Asta e. Si se zice ca e doar inceputul.


Alessio are otita... Niste plansete de groaza! Groaznic nu alta!!




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna dimineata, fetelor! Va doresc sa aveti un week-end linistit!

Dana, vai ce rau imi pare ca treci prin astfel de momente! Sanatate multa va doresc si sa aiba grija Doamne Doamne de voi toti!

Lavy7, te primim cu mult drag alaturi de noi. Sa dea Dumnezeu sa vina cat mai repede bebe!

Visul nostru

Mergi la inceput