LA MULTI ANI Cirese de mai-iunie 2006(73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Stiam eu ca aici gasesc sustinerea de care am nevoie.
Dupa ce am scris mesajul alaltaieri,cand s-a sculat bebe l-am pus sa suga.Surpriza...a fost chiar foarte incantat si pentru ca era seara si sanii mei plini ,chiar s-a saturat.Insa cum productia e mica momentan are nevoie uneori si de completare,dar de fiecare data il pun intai pe el la treaba 10-15 min la fiecare san si apoi trecem la biberon pe care uneori il vrea,uneori nu-l mai vrea.Ma bucur ca nu am renuntat si ca ce a fost mai greu a trecut.Acum ramane numai sa facem laptic cat ii trebuie lui si apoi chiar ca am scapat de griji.
E mare lucru sa te sustina si sa te incurajeze cineva sa treci peste prima saptamana cu alaptatul.Nu e de mirare ca multe femei renunta.Eu am fost la un pas de a renunta dar ma bucur ca am ales calea naturista,cu ceaiuri si acum pot revenii asupra deciziei,si nu calea radicala cu pastile.

Va multumesc mult pentru ajutor!

As pune poze si cu Ingrid si cu bebe dar nu mai stiu unde sa pun ca mi-au expirat toate conturile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Vivighi
Sa stii ca am avut completare la Ana de pe la 3 luni pana pe la 6 - cel mai frecvent seara nu avea chef sa se chinuie, eu ma stresam... stii tu... da' cand am inceput cu diversificarea, am redus suplimentul, si dupa 6 luni l-am scos.
Ana mea e tare mamoasa, si se intinde dupa tzitzi si daca e plina burtica ei de pusca, tot morfoleste un pic, si isi da capul pe spate si-mi rade asa fericita.... merita chinul de aproape 5 luni (ca tare des manca) si noptile nedormite

Rabdare si sanatate multa

Oana, mami de
Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008)
si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
noi4
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=19" target="_blank">Clipe de viata 2008
1 martie 2009
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Ma bucur si eu Vivi.
Sper sa fie bine pana la coada, poate o sa mai ai hopuri, cheia e perseverenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salutare livada

Vivighe felicitari Mihnea bine ai venit pe lume!! Cum mai sunteti? Merge ceva mai bine cu alaptatul si acomodarea cu doi copilasi? Noi trimitem ganduri bune si tinem pumnii sa se aseze toate cat mai repede. E greu acum la inceput dar pe urma o sa fie din ce in ce mai bine.
Hai deschide cont undeva( picassa, flickr, dropshots, webshots) si pune-ne poze cu puii.

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Am vazut ca s-a incheiat concursul de poze: felicitari tuturor participantilor!

DianaR felicitari speciale si pentru Timeea-Dulcineea(a ramas o dulce si o frumoasa) si pentru fratiorul ei scump.



Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Neata fetelor!

Noi inca ne luptam cu gripa, dar suntem mult mai bine ca la inceput.

Vivi, spor la alaptat!Icterul trece de la sine sau ajutat.

Cami, printesele tale ce mai fac?

Diana, ce mai face Timi?

Nu ma mai lasa Mihai sa scriu.Numai bine,

Arabela, mama lui Victor si a lui Mihai
www.flickr.com/photos/11775702@N07/" target="_blank">poze
www.flickr.com/photos/27370307@N06/?saved=1/" target="_blank">Alta zapada... si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Saluti, fetelor!

La noi totul bine, Andrei merge in continuare cu placere la cresa, si asta ma bucura teribil. Bineinteles ca atunci cand il iau cere "la uta-uta i la tobogan", daca-i frumos, mergem...
Kk nu vrea neam' la olita, folosim in continuare scutecel noaptea, dar "desigur", cum spune el, ca va face... candva.
Altfel, e vesel, vorbaret, pupacios, ca de obicei.

Viviana, sa-ti traiasca bebe Mihnea, cel papacios! Ma bucur ca nu ti-ai pierdut rabdarea si ca merge alaptarea. Tot inainte! Sfaturi nu ti-am dat, pentru ca le-ai primit pe cele mai bune, dar am citit si-am fost alaturi.

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


EMMA INVINGE CANCERUL!
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!



Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Cateva poze cu noi

http://family.webshots.com/album/570661115ltTWIv

Revin mai tarziu...acush am treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Vivi ce adorabil e bebe mic Mihnea, mereu uit cat sunt de minunati.. si Ingriduta s-a facut mare deja dar a ramas la fel de dulce si cu ochisorii aia superbi..

Arabela multa sanatate sa va reveniti rapid
Noi suntem ca triburile de salbatici: toata ziua e un chitait si o joaca de rasuna complexul nu numai apartamentul. Le-am dus pe fete pe la zoo, la acvariu, la parc - in fiecare zi incercam sa facem ceva interesant, acum facem planuri sa venim in Romania in mai - Sofia e foarte incantata : povesteste tuturor ca ea va merge la bunici cu avionul si ca bunica ei are catel si iepuras si ca o asteapta cu inghetata si prajituri..- faza cea mai tare e ca vorbeste amestecat( face propozitii cu cuvinte si in romana si in engleza) asa ca multi dintre interlocutori nu o inteleg pana la cap dar ea nu are treaba ii da inainte.. Acu' are treaba numara zilele pana vine iepurasul sa ii aduca o "pusha"( papusa) noua ca asa a cerut si ziua ei sa primeasca bicicleta de "fitza mare"( fetita mare) si baloane( asta e ultima pasiune)
Cum incerc sa fac ceva in casa hop si ea si ma "ajuta" asta daca nu o "educa" pe Sabina ce si unde are voie si cu ce jucarii poate sa se joace si cu care nu..
Sabina e o nebunie si ea, se tine dupa sora-sa ca scaiul si mai ales de cand merge singurica nu mai avem pace. Se vira peste tot si cerceteaza tot, e putin mai mofturici la mancare decat Sofia dar ne descurcam.. deocamdata.. Incearca si ea sa vorbeasca(e ceva mai vorbareata decat Sofia la varsta ei, spune deja: mama, tata, mniam mniam - cand i-e foame, nununu, nenene, dada) si e foarte hotarata cand vrea ceva.. ca si cealalta "taurasa" a casei.. - v-am zapacit deja? si asta e doar o bucatica..

numai bine livada!!



Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Cami, super papusile tale

Vivighe, ce frumoasa poate fi Ingrid!
Si uite ca m-am apucat sa te "dascalesc" cu alaptatul si am uitat sa-ti spun felicitari pentru feciorasul tau, sa creasca mare si iubit mult de tot

Sanatate Arabela

Bravo la "scolarel", Andreea, trebuie sa merg sa-l inscriu si eu pe Paul - el ne tot spune "creste Paul mare, merge shola" (scoala) si apoi la gradi

Oana, mami de
Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008)
si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
noi4
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=19" target="_blank">Clipe de viata 2008
1 martie 2009
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput