Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (270)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu sunt curioasa ce fac ei la cresa, daca nu mananca atunci cand e ora de masa si dupa o ora li se face foame ? ca al meu face mare scandal cand ii e foame.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

eu sunt curioasa ce fac ei la cresa, daca nu mananca atunci cand e ora de masa si dupa o ora li se face foame ? ca al meu face mare scandal cand ii e foame.


La noi timpul alocat fiecarei mese e de 30 de minute. Daca termina de mancat mai repede, sunt lasati la joaca. Dar sa stii ca 'spiritul de turma' functioneaza tare bine. Daca vede ca ceilalti mananca, asta face si el, nu-i trebuie 'entertainment' ca acasa. Daca nu mananca singur nimic, incearca ele sa-i dea, daca refuza si asa, e lasat in pace. Cred ca daca i se face foame dupa o ora, ii da ceva gustare mica (gen o felie de paine cu unt sau o bucata de mar...). Dar dupa vreo 2 saptamani, se acomodeaza la orar, ai sa vezi.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

vai Sabina ce s-a lovit scumpul de el, pare asa de necajit. .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:



Citat:
citat din mesajul lui greyeras

Neatza fetelor!
Bine ca nu m-am trezit acum, prestez schimbat scutece de pe la 7. Partea nasoala e ca a facut cu sange, am inceput tartament cu antibiotic, daca nu se vede nici o schimbare ni s-a recomandata sa mergem la Victor Babes. Ma rog la DD sa nu ajungem acolo. Oricum am niste mustrari de constiinta. Ma gndesc ca nu sunt in stare sa-mi cresc copilul si ca sa puna capac aseara al meu mi-a zis acelasi lucru, desi sunt singura si nu ma ajuta nimeni cu ea, el este mai tot timpul plecat.
Azi trebuia sa ajung si eu la dr, am niste migrene ingrozitoare si ma doare rau dupa ceafa in plus nu mai am nci un chef de mancat, deci concluzia sunt intr-o stare jalnica.
Sper sa revin cu vesti mai bune.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">Clipe de viata 2008


ufff, sanatate multa va doresc si sa auzim de bine. Nu te mai blama, sunt convinsa ca faci tot ceea ce iti sta in putinta.

Sabina - il poti pastra in frigider, in recipient special. Cred ca cele cu gel sunt pt viermisori, daca nu incurc borcanele.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

baiatul meu doarme, nu are nicio tb. AM intrat la el, si s-a intors pe partea cealalta. O sa se trezeasca in curand, presimt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

"Neatza !

Excelenta cafeaua, multumim, Maria !
Yaia, multumesc pt info despre gradi. Sunt convinsa ca va fi foarte bine la gradinita, de aceea nici nu iau in considerare alta varianta ( gen bona sau s-o duc la bunici ). Numai ca imi va fi foarte greu sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi pierde multe momente deosebite din dezvoltarea ei. Dar pe de alta parte e normal, doar n-o sa stau cu ea non-stop pana la adanci batranete .

Ia uitati ce face copilul meu cuminte



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

am admirat-o pe Miruna - ce frumoasa e!

Pupici speciali si baieteilor minunati pe care i-am vazut in actiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

"Neatza !

Excelenta cafeaua, multumim, Maria !
Yaia, multumesc pt info despre gradi. Sunt convinsa ca va fi foarte bine la gradinita, de aceea nici nu iau in considerare alta varianta ( gen bona sau s-o duc la bunici ). Numai ca imi va fi foarte greu sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi pierde multe momente deosebite din dezvoltarea ei. Dar pe de alta parte e normal, doar n-o sa stau cu ea non-stop pana la adanci batranete .

Ia uitati ce face copilul meu cuminte



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )



ce scumpa e! Si se vede ca ii place sa faca nazbataii. Mie mi-ar fi frica sa nu cada din pat. O sa il filmez si eu pe tudor in actiune sa vedeti cum urca/coboara din patut.

Pana una alta, un delicat: http://picasaweb.google.com/urmychance/1AnSi5Luni#5301668681870139266

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Aseara am bagat, in sfarsit, o sesiune de shopping sa-I fac concurenta lu doamna Teo. M-am ales cu 1 pereche pantofi maro de la Il paso, 1 pereche balerini mov de la Bata, 1 curea, 1 buc pantalon maro de la Motor, jeansi, 2 camasi si o bluza de la Esprit, si un tricou de la Colins….Erau o gramada de reduceri atragatoare la cizme si ghete mai ales la Bata dar ce sa mai fac cu ele acum…sa vad poate il pacalesc pe sot sa ma sponsorizeze
Sa nu credeti ca am spart vreo banca dar Duminica e ziua mea si i-am zis sotului si parintilor sa nu dea bani aiurea pe flori si alte cadouri ca ma cadorisesc singura dupa pofta inimii.
I-am luat si lui Tudor ceva evident…o pereche de adidasi tip gheata de la Nike si pt prima data s-a aratat f bucuros de ce a primit. Vine si imi aduce adidasii sa il incalt cu ei, topaie fericit prin casa, le face “ mai, mai” si arata la toti ce are.

Am vazut poze frumoase cu Teodora si Vladut…le-a facut Tudor mai, mai!

Sabina f frumos desenul…nici mie nu mi-ar iesi asa intr-o mie de ani.
Cecilia si eu am auzit numai lucruri bune despre madam dr .. cand vin la Buc voi face si eu o programare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Luy fii atneta, eu intentionez sa nu-i dau lui Gh deloc lapte de vaca, am tot citit despre laptele de orez si cel de migdale, tot la subiectuil ala cu alimentatia.
M-a luat si pe mine frica cand am citit de cazeina aia si raul pe care-l poate face persoanelor predispuse genetic la anumite boli autoimune.Si cum nu stiu ce predispozitii poate sa aiba Gh...mai bine pas.
o sa incerc si la Sofia sa inlocuiesc.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabina, pana sa scoti laptele (si alte produse lactate) din alimentatia copiilor, cred ca trebuie sa lucrezi la crema aia de zahar ars, chiar si facuta in casa . Voi reveni asupra subiectului .

Pup accidentatul si felicitari pt poza. E de o sensibilitate maxima!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput