hotii

hotii | Autor: felix76

Link direct la acest mesaj

Fetele, sunt tare suparata pe oamenii din tara asta de doi lei in care traim. Azi am fost la plimbare si cand am venit acasa n-am mai gasit presul de la usa apartamentului. Nu era vreo frumusete, am dat 20 lei pe el. Dar mi-e o ciuda de nu mai pot! Sunt asa de revoltata! Se poata asa ceva? Chiar sa ravnesti la presul de la usa cuiva??? Asa de neoameni am ajuns??? Offff

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Daca tara asta e de doi lei ,de cati lei o fi Italia unde 95 % din masini au pe volanul masinii o "husa" din fier si cu lacat ?Acolo masinile se fura precum presurile in Romania.Tot azi mi-a zis sora-mea ca in Italia s-au gasit zeci de cadavre de copii carora le lipseau diferite organe (asta vizavi de traficul de organe)
Vorbesc despre Italia pentru ca de acolo am informatii.Mai spuneti si voi despre lucruri care se petrec in alte parti.
Haideti sa nu ne mai blamam tara pentru orice suparare mica pe care o avem,noi suntem romani si daca Romania e de doi lei ,cu siguranta noi ca un intreg am facut-o sa fie asa.
Chiar azi ii povesteam fetitei mele ce fericiti eram cand n-aveam ,atata tehnica prin casa si cum stiam sa ne bucuram noi romanii de micile lucruri.
Si mie mi-a disparut presul nou de la usa magazinului si concluzia mea a fost ca eu am fost vinovata ca l-am lasat acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Singura solutie este sa ti pui un pres necajit la usa altfel o sa tot dispara, din pacate...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Cici, pai iar incepem sa gasim si la altii probleme? ca sa ce? Ca sa para ale noastre mai mici?


Felix, da-l dom´le incolo de pres
Evident ca te-a enervat, dar bucura-te ca nu ti-au spart casa
Adica vezi partea plina a paharului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Cici, pai iar incepem sa gasim si la altii probleme? ca sa ce? Ca sa para ale noastre mai mici?

Evident ca te-a enervat, dar bucura-te ca nu ti-au spart casa


Nuuu...deocamdata si-au croit drum...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CICI nici chiar 95% ...eu din 10 masini cate vad...daca vad una cu lacat e bine. In ce zona locuieste sora ta? Poate chestia asta cu 95% e in alta parte a Italiei care eu nu stiu....sa zicem Napoli...acolo pe buna dreptate....

FELIX aa si eu m-as enerva..oricum arata cat de mic mic e hotul respectiv...sa fure tocmai un pres..






.....Il sorriso innocente di un bimbo č l'espressione piů viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Nu,ladyJ,nu vreau sa para problemele noastre mai mici,vreau doar sa incepem prin a ne iubi pe noi si apoi a ne iubi tara. Nu vreau sa fac din subiectul asta un scandal si marturisesc ca ii inteleg nervii lui Felix76, dar nu inteleg legatura cu tara.
Stateam intr-o zi si ma intrebam ca o tampa: Pe forumul asta sunt ce putin 100.000 de mame (un nr nesemnificativ fata de numarul mamelor din Romania)dar totusi noi toate crestem generatia DC.
II invatam sa fie buni ,iubitori,altruisti,civilizati etc,dar in acelasi timp ii pregatim pentru o lume dura si meschina si incercam sa ii punem in tema ca viata nu e roz.
Cum ajung copiii crescuti de noi ,mame asa destepte ,sa traiasca intr-o lume meschina,dura?
Nu sunt copiii produsul nostru?Generatia copiilor de azi,adultii de maine o vor duce mai bine si vor fi mai fericiti daca noi, le insuflam iubirea fata de tot ce ii inconjoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

la noi au intrat hotii in casa in 1 ianuarie dimineata pe la 6. uitasem sa incuiem usa cand ne-am intors de pe unde am sarbatorit revelionul. si... noi dormeam in casa, cu copilul in camera lui, iar hotii ne luau ce au gasit. sotul s-a trezit cand au inchis usa, dar nu i-a mai prins.
ma bucur totusi ca nu ne-am vazut fata in fata, pt ca se putea intampla sa fie mult mai rau. dar sentimentul ca cineva a avut curajul sa intre in casa noastra, ca noi si copilul dormeam in timp ce ei cotrobaiau prin hol e cam naspa .

Cristina, mama Radului (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Lady, Corina, ma deranjaza faptul ca oamenii sunt asa de mici incat fura un pres! M-am simtit si ma simt umilita, sincer! Presu da-l in colo ca-mi iau altul dar ma supara ideea in sine! Chiar asa sa fi ajuns incat sa ne uitam la o nimicura? Sa o furam???

Cici, nu este chiar asa, am pe cineva foarte apropiat care a plecat acolo si clar nu mi-a descris astfel Italia. O parte buna de Europa am vazut-o si eu, sunt tare departe, ca civilizatie, de noi...

Da noi suntem parintii generatiilor viitoare. Dar foarte putini dintre cei printre care locuiesc eu isi invata copilul ca nu trebuie sa arunce pe strada mizerii sau sa spuna un "buna ziua" cand trec pe langa vecinul de palier. Cati dintre noi riposteaza cand vad pe strada astfel de lucruri? Foarte putini...

Ma scuzati ca v-am deranjat cu presu meu dar chiar m-am simtit aiurea si inca ma simt.

Felix



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Poate l-a luat unul din multii iubitori de caini. Sa le faca un culcus . Asta ar trebui sa te bucure. Inca mai exista omenie in tara asta, nu?


Acum vreo cativa ani, noua ne-a disparut vizorul. Da, VIZORUL!!! (ma rog, partea exterioara a lui). Asta micime :)).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Poate l-a luat unul din multii iubitori de caini. Sa le faca un culcus . Asta ar trebui sa te bucure. Inca mai exista omenie in tara asta, nu?


Acum vreo cativa ani, noua ne-a disparut vizorul. Da, VIZORUL!!! (ma rog, partea exterioara a lui). Asta micime :)).



Cred ca-s aia de-au fost la felix...
Le trebuia vizoru' ca sa localizeze presu'...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput