hotii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Eu cred ca RUFUS are dreptate.Si-au croit baietii drum.Asa ca fiti cu ochii in patru....inchideti bine usile.



Ile, mami de Vivian (07.03.2006) si 12+



http://good-times.webshots.com/album/568512292eJLims

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Ma voi faceti baza de presu meu! De-acu incui usa si sus si jos sa nu cumva sa vina sa-mi fure si misica

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Nu ca as vrea sa minimalizez pierderea suferita de Felix dar sint cate unii care cand s'au intors acasa au mai gasit doar presul de la intrare.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

:))
Si au mai fost altii care, nu numai ca au gasit presul intact, dar l-au gasit garnisit cu un set de valize. Grele!!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

cand locuiam in Berceni unui vecin i-au furat intr-o noapte alarma de la masina. Masina i-au lasat-o :)

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cici

Daca tara asta e de doi lei ,de cati lei o fi Italia unde 95 % din masini au pe volanul masinii o "husa" din fier si cu lacat ?Acolo masinile se fura precum presurile in Romania.Tot azi mi-a zis sora-mea ca in Italia s-au gasit zeci de cadavre de copii carora le lipseau diferite organe (asta vizavi de traficul de organe)
Vorbesc despre Italia pentru ca de acolo am informatii.
casuta cu pitici


Sigur vorbesti de Italia (Europa, Planeta Pamant)??? Nu te supara dar asemenea aberatzii n-am mai auzit de mult, sincer te invit sa faci o vizita inainte sa scrii asa ceva. Ok?

Edit: eu de 5 ani de cand sunt aici n-am avut norocul sa vad nici macar o "husa de fier", ba am lasat de multe ori masina deschisa si cu poseta la vadere si nu a umblat nimeni. Oi fi eu mai norocoasa sau pur si simplu consider ca traiesc intr-o tara civilizata. La fel, poti sa lasi casa deschisa fara sa-ti faci probleme ca te fura cineva. Un exemplu marunt dar care spune multe: cand ploua si mergi la magazine lasi umbrela la intrare, am lasat-o de zeci de ori la mall printre sute de alte umbrele si am gasit-o de fiecare data si te asigur ca nu au gardian sa le pazeasca!
Ps. In Romania mi-au furat farurile de la masina in fatza casei, ziua la amiaza-mare, bineinteles ca nimeni n-a vazut nimic; sau cucoane aparent respectabile smulgeau cu nonsalanta florile din parculet si le bagau in geanta cu tot cu pamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cici

Daca tara asta e de doi lei ,de cati lei o fi Italia unde 95 % din masini au pe volanul masinii o "husa" din fier si cu lacat ?Acolo masinile se fura precum presurile in Romania.Tot azi mi-a zis sora-mea ca in Italia s-au gasit zeci de cadavre de copii carora le lipseau diferite organe (asta vizavi de traficul de organe)
Vorbesc despre Italia pentru ca de acolo am informatii.Mai spuneti si voi despre lucruri care se petrec in alte parti.




Pai sa zic si eu cum e prin Anglia de exemplu (vorbesc din experienta persoala, deci nu generalizez):
-Calatoresc cu trenul, autobuzul sau metroul fara sa tin geanta strans lipita la subrat de frica sa nu-mi fure careva portofelul.Am chiar ''tupeul'' sa o las pe scaunul de alaturi in timp ce ma afund in cate-o revista
-In supermarketuri pot sa-mi las geanta in carutul cu cumparaturi in timp ce ma uit printre rafturi (nu o abandonez ca si cum ar fi a mea dar oricum, nu tre sa stau cu ochii pe ea ca pe butelie)
-Mi-am pierdut telefonul si m-a sunat o madama draguta sa-mi zica sa ma duc sa mi-l dea
- Am lasat diferite obiecte in curtea din fata casei (biciclete, jucarii)fara sa incui poarta (de fapt-nici nu am poarta). Nu le-a furat nimeni.

Ei, astea poate sunt nimicuri, dar sunt nimicuri pe care nu mi le permiteam sa le fac in Romania.

Cici, cand zici ca e la fel de rau in Italia, te referi la faptul ca italienii sunt ca si romanii, sau la faptul ca de cand au migrat romanii in masa in Italia a crescut nivelul de crima si acolo? Imi pare rau ca sunt atat de acra, dar nici eu nu pot sa intelege de ce suntem, ca natie, o padure cu atat de multe uscaturi!!!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Deci, nu sariti asa pe mine ca ma sperii !
Eu n-am vrut sa neg existenta civilizatiei din afara Romaniei,am vrut doar sa dau mici exemple, vizavi de faptul ca nu numai in tara noastra se fura.Mi-a placut Italia foarte mult,am fost impresionata in unele locuri pana la lacrimi si nu sunt o tampita chiar asa de mare ,cum vreti voi sa par ,iar chestia cu "husele" mi-a sarit in ochi in Napoli ca stiti cum e vorba:" Sa vezi Napoli si sa mori".
Erau mult prea multe masini cu un astfel de accesoriu ,ca sa nu intreb pentru ce e.Recunosc ca in orasele din nordul Italiei ori n-am vazut ,ori nu existau. Daca o fi Napoli pe alt continent din alta galaxie atunci imi asum greseala ,da nu ma luati cu Napoli nu e in Italia.... pentru ca ,stiti si voi, ca fiecare padure are uscaturile ei .
Stiu si cateva persoane de pe forum ,care locuiesc prin tari civilizate si au fost furate acolo ,si care in Romania n-au avut probleme,dar nu pot vorbim in numele lor.In fine...

Din pacate,din tot ce am vrut io sa subliniez a iesit um mare:--
---Unde dai ,unde crapa si unde iese cucuiul---



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stanescu spune:

Iar aia cu zecile se cadavre de copii cu organe lipsa, sa fim seriosi, e legenda urbana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Stanescu

Iar aia cu zecile se cadavre de copii cu organe lipsa, sa fim seriosi, e legenda urbana.

Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.


culmea e ca ne jucam cu cuvintele, si creduli se gasesc de multe ori ;


Mergi la inceput