Moldoveni,Ardeleni,Munteni....

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Cu precizarea ca totul tine de samabata-pana luni si slana ii pura ,ase ca cel mai scump salam de la market si se manca cu ceapa amu ni scoasa din gredina...no bine-i???

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Ardelenii sint aia care maninca slanina alba pura si curata si beau palinca de 90 grade la micul dejun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka
Aveti ceva impotriva sa mutam discutia asta la 'Imaginea romanilor in strainatate'? Maria, poti sa pastuiesti tu mesajul acolo ca sa o luam de coada?


N-am nimic impotriva, numai sa ne gasesca Naty. Eu nu stiu ce as mai putea scrie pe tema asta.

Naty, hai sa-ti spun la ureche ce eveniment sarbatoresc eu azi cu romanii la Ambasada Romaniei - 150 de ani de la Unirea Moldovei cu Tara Romaneasca. Curat anti-romanesc !

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Ardelenii sint aia care maninca slanina alba pura si curata si beau palinca de 90 grade la micul dejun?



Nu, sunt aia care le fac cadou miticei Mihaelka
Am o prietena ardeleanca pur-sange care cara de la Baia Mare slanina de Craciun si Paste. Pentru pohta mea nemasurata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Ardelenii sint aia care maninca slanina alba pura si curata si beau palinca de 90 grade la micul dejun?




De ce , vrei sa te muti si nu stii care e regiunea potrivita?





"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Si totusi, prima universitate romaneasca a fost infiintata la Iasi la initiativa domnitorului Al.I.Cuza.

Nu cunosc bine Iasiul, am fost doar de doua ori, dar are un parfum anume pe care nu l-am gasit in alte orase cu pretentii.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Ardelenii sint aia care maninca slanina alba pura si curata si beau palinca de 90 grade la micul dejun?




si palinca e atat de tare de ti se deschide brisca in buzunar

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Dar Bucovina, unde-i ? Are si ea ceva de spus.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Citat:
Dar Bucovina, unde-i ?


Bucovina este la nord-est.




Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui qsar

Citat:
Dar Bucovina, unde-i ?


Bucovina este la nord-est.




Honi soit qui mal y pense...



Merci de iesplicatie, eu credeam ca are iesire la Marea Neagra . Faceam apelul pe DC.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Ca sa revenim la discutia noastra, am avut o colega venita la facultate de la Tecuci - care se rusina foarte de accentul ei


Asta din cauza ca se gasesc "destepti" "superiori" sa rada de moldoveni si de graiul lor.

Maria

Mergi la inceput