Moldoveni,Ardeleni,Munteni....

Moldoveni,Ardeleni,Munteni.... | Autor: ionica

Link direct la acest mesaj

Vorbim foarte mult de xenofobismul celor care ne "deschid usile" in tarile lor dar nu vorbim niciodata de rautatea care este creata in interiorul tarii.
am auzit mereu jigniri la adresa moldovenilor genul: sunt puturosi,femei frumoase dar usuratece.
despre Ardeleni: sunt gospodine de renume ,barbatii sunt rai umbla cu cutite dupa ei
Muntenii : sunt saraci si alte forme de jigniri,nu mai vorbesc de artistii asa zisi comedieni care fac poporul sa rada mereu cu astfel de glume.
Care este parerea voastra ?

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Si ce e de rau daca spui ca ardelencele sunt bune gospodine?Ca ar umbla ardelenii cu cutite dupa ei eu nu am auzit,tre' sa ma mai informez,da ca muntenii sunt saraci nici atat!


"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dar de banateni nimic?!?!

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

legat de faza ca moldovenii sunt puturosi....mai greu sa cred asta.
iar ca moldovencele sunt frumoase...toate femeile sunt frumoase, chiar daca nu fizic, dar au un suflet frumos daca reusesti sa le descoperi.
de restu nu comentez

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Bancurile despre toata trupa sunt cool.
Eu una nu ma pot supara never si nici nu cataloghez pe nimeni in functie de locatia sa.



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Pe mine nu ma deranjeaza. Oamenii din regiunile istorice sunt vazuti si cu rele si cu bune, pentru ca da, au anumite trasaturi distincte. Rautatile se leaga doar de defecte, insa daca le ai, poti fi din orice regiune, ca tot ies in evidenta. Bancurile sunt...bancuri, sunt glume care nu dauneaza; daca trec de bariera asta, sunt mojicii si nu are rost sa le pomenim.
Ieri am auzit la scoala la Ioana despre cei de la "real" care vorbesc de prostii aia de la "uman". Atat ii duce mintea lor de copii...asa si cu cei care rad de moldoveni, munteni sau ardeleni. Atat pot sa judece.

Xio, banatenii-s fruncea, despre ei - mucles!

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

rufus, care sunt trasaturile distincte pe regiuni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Si ce e de rau daca spui ca ardelencele sunt bune gospodine?Ca ar umbla ardelenii cu cutite dupa ei eu nu am auzit,tre' sa ma mai informez,da ca muntenii sunt saraci nici atat!




Eu am auzit spunandu-se despre ardelence ca sunt urate. Ca ardelenii sunt inceti la minte.
Si ca "miticii" sunt dispretuiti de ardeleni si banateni.
Ca moldovencele sunt frumoase dar puturoase si c ...
Ca moldovenii se gandesc doar la mancare.

Nu cred nimic din toate astea si nu ma iau dupa clisee.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_80

rufus, care sunt trasaturile distincte pe regiuni?


Nu stiu care sunt trasaturile disctincte pe regiuni, dar am gasit eu o trasatura complet straina romanilor: solidaritatea.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

prea liniste aici

yo cred ca daca fiecare ar sta in banca lui si ar evita contactul cu alta regiune nu ar mai fi probleme. ...deci...moldovenii la ei acasa...aia din olt la ei acasa...si tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Guestus, asa s-ar rezolva si problema traficului in Bucuresti...

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput