Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,

Roxanici - ce scump Rares,si daca lui ii place "vee",de ce-l zapacesti tu cu alabstru,galben...?

Biky - Caterina? Ii place sa pozeze,nu gluma

Elyanne - voi cumparati toate jucariile la dublu? Sper ca aveti un apartament destul de mare...mama ce de jucarii trebuie sa fie la 3 copilasi

Loradin - eu tot la lapte praf sunt si pt faptul ca el nu prea mananca si laptele mai salveaza,iar daca plec imi e mai usor cu lapte praf.Si asa cum zicea si Roxanici,eu i-l mai amestec cateodata cu putin lapte de vaca.

Kitty - da´ ginere blondin iti place?

Crina - astept cu mare drag poze cu Maya
Cat despre puzzle,eu le-am cumparat din carrefour.Pe ele scrie 3-6 ani dar sa nu crezi,ca nu-i adevarat.

Carmen - ce face Teodora,a trecut cu bine de prima raceala?

Laina - ma,da´ce costumas a avut Antonia de Craciun Si ce ochi albastrii areee!Bafta la examene!

Martutza - astept poze cu Victor! Eu nu mai stiu cum s-a finalizat la voi,dar sper ca e bine

Mady , Lilidana - m-ati facut sa vin sa scriu si ati disparut?

Si acum sa ma plang si eu,nu prea o fac eu de obicei,dar azi chiar am disperat.
Ieri dupa ce am primit o veste urata am plans 2 ore ca apoi va jur ca m-a inveselit filmuletul cu Stefania.Am zis ca asta e,ne mai ajunge uneori.Ca azi sa pierd un cercel cu valoare din toate punctele de vedere.Eu nu sunt deloc cu aurul galben,dar am de la familia mea un set care pt mine insemna ENORM....si acum am pierdut un cercel Ma simt ingrozitor de aiurea,dar pe cuvant ca iar am zambit vazand filmuletele si pozele de azi.
Oi trece eu si peste asta,dar ma gandesc cu teama,maine ce-o mai fi?
Astrologi pe la tv spuneau ca 2009 va fi un an mai ciudat ca 2008,oare asa s-o continuu?

O seara buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Laina ...... sa rezisti efortului si sa ai spor la invatat.

Stefania ...... si imi pare rau ca ti-ai pierdut cercelul; sincer nu stiu cum o fi anul asta in continuare dar am observat lucruri stranii oricum pana acum (adica numa belele)

Adelyna..... io eram cocotata pe scaun si asa stau mereu... m-a certat mama pana am plecat de-acasa sa imi dau piciorul jos cand stau sa mananc macar; dar daca nu stau sa iau masa atunci sigur imi cocotz picioarele (ti-am zis ca semanam, se pare ca semanam nu numai fizic)

Crina..... am vazut pozele cu Maya, am 3 observatii:
- ce dulcica e cand doarme
- au rezistat florile din ghivecele de pe jos ca nu le-am mai vazut
- ce cautati pe stradutele din brasov? ati venit sa vedeti bradul? la voi nu aveati?! :p

....nu mai stiu ce sa mai zic.....m-am golit de idei.... vroiam sa le pup pe fetele suparate

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

O sa fie un an bun 2009
Nu ca io n-as fi inceput cu stangu dar mai bine raman in lumea mea rooooooz.... si soata se streseaza... ce rost are? Dauneaza grav sanatatii

Stefania mai nou iau la dublu pt. ca nu se mai putea... si chiar si asa se bat pe acelasi lucru Uneori ar trebui la triplu...
Apartamentul nu e mare, dar cand e nevoie mai facem curatenie, mai duc din jucarele unei fetite de la tara... Si nici nu le cumpar foarte multe pt. ca primesc din toate partile si daca e prea mult, nu apreciaza... Elena de ex. are deja 8 papusi barbie... cat n-am avut eu si surioara la un loc pan 'ne-am facut mari Crezi ca are vreo grija... i-a rupt capul uneia si ne-a zis foooooarte degajat ca ii iau eu alta sau ii aduce mosul



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Iote-te na....tati va ingramaditi la Giulia cu baietii....iar Laina imi mai imbarliga si cuscra care o mai aveam...

Laina- ce costumatie shic are Antonia , parca-i cuconita! Si ce ochi.....moama....si ce carlionti!
8 examene intr-o luna? Esti tare!!!!Succes in continuare....eu, una, nu as fi in stare sa o mai iau de la capat!

Crina- hi, hi, hi.....nici voi nu ati scapat inca de suzeta? Ochioasa de Maya doarme singurica? Adica nu chiar singurica...cu ursuletul!

Stefaniya- poate gasesti cercelul! Si eu am pierdut anul acesta un inel cu valoare sentimentala (il primisem de la mama acum 20 de ani, si cum mama nu mai este...)dar l-am gasit. Iti doresc noroc si nu mai fi trista ca nu-ti sta bine!

Gaia - wow, Radu pe masina de spalat la leganat, ingenioasa idee! Cred ca iti este foarte greu cu 2 copii de varste apropiate! Iti doresc putere multa si sanatate!


fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:


Nu mi se mai pare asa greu, pe masura ce trece trimpul. Sunt asa de haiosi si rapizi ca nu ai timp de pareri.
E drept ca am si ajutor de la socru cu Teo (plimbare, cate o masa, il pune la nani la pranz), cand sunt singura - singura acasa mai mult de o zi obosesc tare, dar tot fun e.
(intrebati-o pe elyanne, nah...)

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna dimi

am facut cafeaua ca altfel nu puteam tine ochii deschisi
edy a considerat ca la ora 5.30 dimineata e bine de trezit si plans in gura mare ca vrea sa pape CORN. abia l-am potolit si a adormit mai mult iepureste ca la 6.30 sa il auda pe ta-su ca pleaca la servici si a fugit dupa el sa ii incalzeasca lapte.si mai mult ne-am invartit prin pat decat sa dormim.

acum nu ma lasa sa scriu aici ...discutie intre noi 2:

edy:- joci cu mine..acumaaaaa!!!
eu: -acum, imediat
edy:- acumaaaaa ...mami dai lepo( leptop)..hai joci cu mine.
ii dau leptopul , ne jucatm cu el 2 minute apoi zice :

edy:-gata , chide...( apasa pe buton sa il stinga) si zice facand cu mana : a vedele( la revedere).
edy;- gata mama, pui lepo a loc, acuma dai catea dinozalu.( cartea cu dinozauri)
eu dau sa ma ridic din pat sa termin mesajul el...udi peci??( unde plec)...bate cu mana pe pat si zice : stai aici!uite mami dinozalu male vedeeee.( verde)

revin cu alta povestioara mai traziu ca nu ne mai intelegem...tre sa stau cu el...sa ne uitam la dinozauri.

pup



Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Neata
o cafea fara zahar vreau si eu ca sunt stricata rau la burta...de doua zile naspa rau si vad ca nu trece cu nimic...am luat furazolidon si smecta...azi am inceput cu imodium...sa vedem...mai rau ca a avut si fata dar ea e bine acum...dr ne-a zis ca e un rotavirus in atmosfera care se manifesta cu stari de greata si scaune diareice......

Nu era de ajuns cu starea asta mai sunt si in sesiune si parca nu mai pot la varsta asta sa mai invat....m-a mancat undeva sa mai fac o facultate...dar daca se cere la munca ce sa fac...dar memoria nu mai e aia de la 20 ani si cu neuronii lipsa din perioada asta de statuta acasa....
Ei m-am plans si eu un pic...ca aseara simteam ca nu mai pot....

Raisa Este bine...vorbeste din ce in ce mai mult....e fascinata de poze...jucariile primite nu o mai intereseaza decat pozele....pe care le studiaza zilnic si niste nasturi amarati pe care i-a gasit la mami si se joaca cu ei cucu bau...ii ascunde in manan si te pune sa ghicesti...

Hai ca revin cand imi trece "cufureala" asta ca e naspa rau

Sanatate multa la toti si sa auzim numai de bine

Raisa

Diana
mama de a"Aii" RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!

Am o dimineata agitata, bunica a trebuit dusa la computer-tomograf sa vedem unde si cum e tumora... telefoane la doctori, o gramada de acte pt ca sa o putem programa, adusa bunica... se contrazic doctorii, unii spun ca nu e, ca e de la inima totul... oricum ceea ce spun ei nu schimba cu nimic starea ei, e f slabita, nu poate vorbi (vorbeste, dar nu se aude ce spune). Oricum mie mi se anunta un an greu, oricum as invarti-o, la sfarsitul lunii se opereaza tata, in martie naste sora mea - care imi mai dadea cate un liber la cate o iesire (statea cu copii), incepem cresa, ma intorc la servici - de unde am o veste rea...sau chiar doua..

ASta a fost mesajul trist si termin cu el.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

am revenit..am scapat ..pt moment..

deci de cand cu sarbatorile de iarna Edy a ramas "marcat" si acum ...canta sorcova si mos craciun cu plete dalbe..ca daca nu a cantat cand a trebuit el isi ia revansa acum
si pune intr-o plasa jucarii de-ale lui si ne zice :" tine cadoul meu( tau)! si noi trebuie sa zicem:"wow ce frumooos!" si trebuie sa il pupam.

mi-a vazut cana cu cafea si imi zice ( azi dimi) :
edy :- bea mami catoaie ( cafea)
eu:- am baut
edy:- nuuuu bea toata catoaia!!!!
( si eu beau cafea cu cana mare de la milka)...nu am baut-o toata cum vroia


l-a invavat ta-su cand se jucau cu mingea ca atunci cand cade trebuie sa strige dupa ajutor si sa ceara mana sa se ridice. discutie aseara intre ta-su si edy:

edy:- ajutooooor!
ta-su:- ce-i?
edy:- dai mana ...lidicamaaaa....ajuutoooooool.
ta-su:- nu vreau, esti mare ridica-te singur
edy:- nu vleau....mamiiiii ajutoool...dai mana lidicamaaaa.

si sunt multe ...nu mai imi vin acum in minte...

aaa ultima ...ma suna mama la telefon si edy vrea sa vb si el si manca edy BISCUITI:
mama mea:" ce faci edy?"
edy:" manac"
mama:" ce mananci"
edy:" cane, catoshi( cartofi) , canat( carnat).."
si el smecherul manca biscuiti.

fug ca imi cauta prin sertare..



Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Asaaa... sa vedem pe cine scuturam azi?

BIIIIKY ce-ti fac!!!!! Oare nu ti-e rusine? Auzi cu fata ei care "n-are nimic deosebit" blablabla.....PAi tu mandretea aia de fata o ascunzi, nu o areti, nu o pozezi? E o dulcica, e o papusica! Iooooi neaparat tre sa tinem legatura sa te pot santaja ca o sa-i spun fetii cand mai creste cum n-a stiut mama-sa sa o aprecieze!


Laina imi pare rau ca ai tu tristetile tale, ceea ce am vazut eu in poza mi s-a parut o familie calda si un copil fericit si inconjurat cu toata dragostea! Bafta sa treci cu bine de examene!

Diana, sanatate si tie si Raisei, nu avem ce face, virusii astia isi fac de cap! Bafta si tie!

Stefaniya sa treaca motivele de suparare, uite-te la Carl sa te inveselesti!

Andra nuuu, n-am uitat de Edy ursuletul, dar no....asa da bine la o fata sa aiba mai multi pretendenti, nu? Daca unii n-o mai vreau din cauza de gura mare?

Nu ma mai lasa cupila asta sa scriu, mi-e teama ca imi apasa si-l pierd.



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput