Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Crina_mio ai mie nu mai au pleata asa scurta... acu le-a crescut parul http://picasaweb.google.com/elianacalin/Decembrie2008#5283682369550156050

rein ce mai conteaza... daca castig la loto poa sa fie si 1, 2, 3 fete ... daca nu, nu
Si asa am socat dr. ginecolog... cand mi-a propus sa-mi leg tomplele, am zis ca nu... s-a mirat... cum, mai vrei copii? In conditiile date nu ... dar niciodata nu se stie... poate castig la loto, mai fac si io o tititza... Sta, se gandeste... dar tu n-ai o feta (prima) si baietii (gemenii)? Ba da... Pai si atunci?

Ma pun pe vizionat poze noi... ca's multe



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

M-am dus ieri acasa hotarata sa o invat pe Cati de toate...culori, litere, cifre, continente, tari, orase..... si .... repetam...rosu rosu rosu... apoi am trecut la A A A C C C.... apoi la 3, 3,3....concluzia Caterinei: "mama papa" - mama este papagal4. Prin urmare m-am lasat pagubasa...

Roxi esti tare...perseverenta isi spune cuvantul! Ziceai ca iti iei jucariile si vii la Vaslui? Nu, nene, ca Raresu stie sa zica macar culorile....a mea nici macar nu le pronunta....si le mai si asociaza cu soarele, stopul....noooo, stai lady la Brasoave. Apoi cred ca de aia imi cereai pe langa fata si juma de imparatie, ca sa compenseze lacunele lu' fiica-mea!!!!!!

kitty, draga mea....Andra isi tine feciorii pentru ea deocamdata...ii mai aduce si pe acasa, dar nu se uita la pisharcoasa asta mica....Giulia practica hipnoza? Ti-am mai zis eu ca papusha asta are puteri miraculoase!

Lapte? - milupa junior! Daca scrie intre 1-3 ani, apoi, io is Gheorghe draku? Nu.Pana la 3 ani serveste lapte praf ca are toate vitaminele necesare si fier (bibele de noapte). In timpul zilei lapte de vaca cu cereale.

gradinitza- pai vreau sa o dau de la toamna, insa acum nu sunt prea hotarata daca o duc la gradinita sau la camin.Si una si alta e la 5 minute distanta de mine! Gradinita e noua, abia isi incepe activitatea in septembrie, caminul are in schimb educatoare bune si este cel mai cautat din Vaslui la ora actuala, dar si superaglomerat.
Trebuie sa ma mai gandesc.... dar am timp pana la toamna! Acum depinde si de cat de pregatita va fi Caterina pt gradi.

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Kitty am scris doar sa te cert,cum adica zici tu de Giulica ca nu mai are pretendenti,pai si Edy ce este???!!!!Si daca-i artagoasa las' ca-i bine ca al meu e mamaliga si ii trebuie o femeie barbata.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

mai, io nu ma mai bag la petit..m-am bagat si mamicile vb pe la spate care cu care si pe edy il lasa balta...
mai bine asa, ca edy are gagica ...nu stim noi cei din familie cine e..dar vb zilnic de cate ori cu ea la telefon:" aloo gagicaa, ce faci?? aida a mine!"...pupa toate fetele inclusiv mamicile lor e iubaret mare..DECI : se descurca singurel ..ce rost are sa ma bag eu in "gagicile" lui??

fug sa bucataresc ca acusica plange edy sa ii dau papa.



Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Auzi la Kitty, i s-au rarit petitorii; o scoate la licitatie....
Ok ....si eu o scot...sa fie una blonda si una bruna!

Caterina exerseaza semnul "ok"
la brad
tinuta exotica in plina iarna



fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

io nu ma bag la licitatie..ca imi dati cu " flit"

nu va dau ocazia sa ziceti ca nu il vreti pe edy pe motiv ca e "fustangiu"...ca pt el toate fetele/femeile/tanti sunt "moooasee" ...asa ca TAC! AA SI BIKY O SA ZICA CA ....adik ai zis deja ca pe al meu nu il vrei pe motiv ca nu mai e "virgin" ca vezi doamne e decalotat.
asa si edy le prefera GOALE le caute la burta si buric.

revin

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Buna ziua! Raportul zilnic in ora de butonare :P
ROXANICI, m-am dus la pediatra care o urmareste pe Antonia si i-am spus de faza cu dintii, si ea mi-a dat nr de tel al tipei asteia,ortodonta, care are cabinet particular etc, dar nah, daca trebe trebe. Si acu la fiecare 6 luni tre sa facem vizita de rigoare. Eh, asta sa fie singura ei problema pe lumea asta!
MIHAEL@, multam de grija! Da, suntem in regula, iar unda de tristete era din cauza faptului ca pe mine nu m-a invatat nimeni lucrurile astea cand eram mica, si m-am luptat mult pana sa ajung aici, emotional vorbind.
LAPTELE si noi tot pe formula integral inca. Mi-a fost si frica sa o trec pe lapte de vaca, din cauza ca tot ne-a speriat lumea ca nu a luat bine in greutate in primele luni de viata, si am ramas cu inertia asta. Oricum, ce ziceti voi de 400 ml lapte pe zi la noi e enorm, Antonia mananca laptele cu cereale de dimineata (asta insemnand cam 150 ml lapte in care ii adaug cele 7 masuri de cereale inca Nestle de cele pentru bebe), plus inca vreo 170 ml inainte de culcare. O fi putin tare?! Nu stiu. Cert este ca in rest mananca binisor mancare solida.
GRADI...eheee....avem de asteptat pana acolo. Cred ca o s-o dau pe la 3 ani jumate spre 4 ani, cand clar o sa manance singura si o sa fie scapata de pampers. Nu ma grabesc, ea relationeaza foarte bine cu copiii si cu adultii, nu e salbatica sau sperioasa, si oricum iese zilnic afara si se joaca cu copiii. Daca are cu cine sa stea pana la varsta gradinitei fara riscuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Repede ...cand pisica nu-i acasaaaa...

Medicamente deschise: daca nu e precizat pe cutie ca se arunca la "x"zile de la deschidere eu le arunc la terminare sau expirare;le pastrez inchise in dulapior la temp normala si intuneric...ex eu nu am aruncat Vigantolul dar arunc Debridatul la 4 sapt de la deschidere...

Lapte:dupa intarcare...acum 1 an...ce mult a trecut si ce repede ...am mers pe junior si cand a inceput sa bea putin am bagat de vaca (Zuzu,Cedra,etc) si alternam...cand de plictiseste de lapte pasteurizat si diminueaza cantitatile mai iau o cutie

Acu..2 vorbe si un cuvant despre ce am vazut in poze si filme:

Stefania - evlavioasa ma terminat-ce preocupari domne...
Carl- facand puzzle -admir rabdarea lui si a mamei
Rares - mortal cu explicatiile lui;totu-i "vee" dar stie clar ce inseamna fiecare ...eu cred ca muma sa de aia numai intra pe forum ca scolii baiatu.Bravo voua
Edy - alergiile sa fuga de tine si sa ii cumperi Laurei de 8 martie o carte de limba romana sa nu mai vorbeasca mama cu tine in chineza;poate va ve-ti intelege asa.....cu fetele vad ca te descurci
Ana - sa-i spui mamei "vai de parintii care nu asculta de copii".Pai bine mai Loradin...ti-a zis fata ca ai frigi plin sa nu mergi la serviciu...ete ca te manca undeva sa te duci....ai vazut ce ai patit daca nu asculti de Ana? ..stii de gluma,da?
Maya - ia lectii de la Stefania si roaga-l pe Doamne-doamne sa-ti aduca un "surior" ca mami ar vrea...
Antonia - draguta mobilizeaza pe mami sa puna si poze.
Biky...mai cuscra mai...eu fug la munca si tu dai fata dupa Rares si juma de imparatie? Bine bei....fie cum vrei tu...ca vazui fata cam dezbracata in plina iarna si intrai la idei..in plus la cat plangea cand la vazut pe Mosu'am gandit :"doi blegi,plang ca moacele...ce casa or sa faca astia doi...ia sa ma bag la Giulia ca e mai tupeista si il trage si pe blegu'meu in sus"......cand colo...Giulia ii fu data lu Vlad de la Maramu ca deh...el numai are suzi,adica e flacau nu saga....ma tem ca trimit baiatul in tarile calde in ritmul asta...

Elyanne si Laina si celorlalte studioase:BAFTA LA EXAMENE.

Despre Victor:nu va mai minunati ca stie a deosebi curcan de pui ca nu-i adevarat.El doar se juca cu nervii mei si ma testa cat is de fraiera.Dovada....
Eu"vrei pui", el "nu pui";
Eu:"vrei curcan?" el "nu tutan"
Eu:"vrei vita?" el:"nu vita"
Eu:"vrei carne?" el :"caie,mami da caie lu'Dito"
Si cand i-am pus friptura in fata zice transant "nu papa Dito caie.Dito papa pipipa (ciorbica)" si mi-a si aruncat farfuria pe jos.
Deja trec la vase de tabla....

Numara picaturile de vit C asa: unu-doi-tei-tatuuu-sase-op-nou-decee...hihihi
tre sa inchid

maine mai bag um mes daca am timp


In schimb canta "avion cu motor.O sa-l inregistrez sa vedeti ce a retinut el..."anon- totol...bool...ma paca feteiiieee"



Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Zile grele,zile grele.de vorbit nu vorbim prea multe dar de urlat....nimeni nu ne intrece nici in intensitate nici in durata.o intreb ce vrea si nu vrea nimic si orice ii dau arunca.
Roxanici,am vazut pozele cu Rares (fara comentarii,frumos copil).Una mi-a atras atentia.Rares e imbracat in bluza albastra si in fundal cineva sta la masa(aceeasi pozitie o adopt si eu cand stau la masa,always).
Kitty fara doar si poate ca e super sa ai 2...copii sunt simpatici,dar daca mai ai si putin ajutor sunt extraordinari .Ale mele sunt doar simparice,uneori simt ca nu ma mai tin nervii,dar o iau mereu de la capat si-mi spun ca doar cu rabdare fac treaba.
va pup ma duc sa vad ce doleante mai are Miss Noemi .


adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Ufff...am intrat putin sa ma relaxez, ca simt ca o iau razna..NU MAI POOT asa sesiune n-am avut in viata mea....8 examene intr-o luna, enorm volumul de materie....nu stiu cum o s-o scot la capat, si cu lucrarea de licenta si cu tot....eh, vedem noi...

nah, m-am plans. acuma hai ca m-a mobilizat Antonia si astea sunt ultimele poze facute.

si, MARTA, pe Victor da-i-l Antoniei, ca asta chiar e tupeista, nu se sperie de nici un strain ever pana acuma. decat ca face lucrurile numai dupa capul ei

Mergi la inceput