Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (104)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

da, da, am simtit din plin belelele anul asta, numai ca nu stiam ca e o caracteristica a lui 2009...am inceput de pe 1 ian, am cazut cu stefi in brate, am suparat-o pe mama mea, apoi stefi a racit rau, eu am racit din nou, a patra oara in doua luni si mai am
am fost la medicul de fam ieri sa-mi prescrie un tratam puternic, ca probabil de asta tot racesc, nu am tratat cum trebuia racelile si fac forme tot mai rele, asa ca acuma sunt cu pumnul de pastile, nu mai pot si eu bea un paharel

da eu tot sper ca n-o sa se mai intample nimic, sunt optimista din fire... eliana, poate ne intalnim prin lumea roz

am vazut poze cu doua frumoase, Antonia si Maya pt amandoua

DIANA, sanatate multa...mesteca niste boabe de cafea

LAINA, bafta la examene, uf, cred ca greu mai e...cum reusesti sa inveti cu Antonia?

LAURA, ai incurcat-o cu Edy, frate ce personalitate are, trebuie sa fie cum vrea el, nu? Apropo de mancare, stefi daca e intrebata ce mananca sau ce vrea sa manance zice unt si mee (miere) indiferent de ora

Kitty, greu si la voi



Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Ei hai sa va povestesc putin desspre sarbatorile noastre ca de astea rele m-am descarcat

Eu v-am zis de anul trecut La multi ani si bla bla bla...dar va mai zic o data pe 2009 La multi ani!...Numai bine, sanatate multa si sa trecem repede de el ca e mai naspa cica

AM fost la prima petrecere organizata la un club pt copii...si eram f reticenta cum o sa fie...dar a fost foarte dragut...s-a acomodat foarte repede...s-a jucat...a alergat,....a fost putin in centrul atentiei ca era cea mai mica ....sarbatorita avatd 5 ani..ceilalti 5 sau mai mult....
Poze nu am acum..sapt viitoare...ca de Craciun...s-a arc calculatorul si aspiratorul...deci ia si cheltuie daca nu erau prea multe

Sa lasam asta...ca s-a dus

De Craciun am fost cu totii la Slatina la ai mei...brad mancare..colinddatori..de care a fost f incantata...trebuia sa le dea baniii ea...mami..ba ba (bani)

Jucariile nu au incantat-o f mult atunci dar acum vad ca le mai randuieste putin...A primit Piticul Duni care spune povesti si cand i-a dat drumul prima oara a zis sa il oprim ca o doare capul...acum isi aduce aminte de le seara inainte de culcare si ma scuteste pe mine de povestit...cana are ea vhef

Revelionul acasa la Craiova cu sora mea si cumnatul meu care suntsi mosi si trebuia sa o dea la grinda...(obiceiuri oltenesti)....a adormit pe la 10 seara apoi la 12 s-a trezit la artificii....a stat si le-a privit nu s-a speriat chiar a fost incantata...apoi somn de voie toti pana la 7 dimineata cand s-a trezit dansa si toata casa normal...si vroia sa facem bau...ea alearga si se ascunde si noi sa o cautammm...

De sorcovit nu a vrut la inceput..oricum nu zicea decat cocova..ba ba(bani0.....dar cand a vazut ca primeste bani a inceput sa ne dea cu ea in cap toata ziua ...si nu cu florile alea ci cu batul......

De mancat mananca la fel acum mancam pentru toata lumea...pt bebe, pt mami...samd pana a zis gata ..maine mami

I-am schimbat cerceii ca am zis sa ii pun pe cei de la nasa...si nu au tinut nici o zi ca a pierdut unul...apoi am pus altul in urechea fara cercel..ca pe cellalalt nu vrea sa i-l dau jos...Nu mami ata nu cade.....l-a pierdut si pe asta si acum are unul maio mare si unul mai mic....a si m-a mancat undeva sa ii tai bretonul ca ii dadea in ochi si l-am cam gresit....dar creste el

Hai ca am scris un pomelnic
Altceva nu mai stiu nici nu imi mai aduc
aminte acum
SApt viitoare o sa vin si cu poze..

Raisa

Diana
mama de a"Aii" RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Salutari si de la noi......asta ca sa nu ne uitati....

Am revnit si noi de la Petrosani....sambata....si am tot avut treaba pana acuma....m-am apucat si de slabit...ca dupa evenimentele din decembrie am cam pus pe mine.......da azi am zis sa intru sa va zic vreo 2 vb.....
Noi suntem bine...de ieri Winnie are muci...doar atat...altcva numik....dar e de-ajuns ca noaptea se tot trez plangang ca nu poate respira.....
E f cumintica, in timpul zilei, sta si cate o ora in scaunelul de masa si coloreaza pe carti, reviste, tot ce prinde, seara cand vine tati il pune sa se joace cu pilina= plastelina....


In rest e fascinata de orice numa de jucariile cumparate nu..... se joaca putzin la inceput si apoi gata.........
Acuma de ex sta pe pat cu o pisica din aia de fureal friends in fatza si cu un bol de grisine si ii da sa pape si la pisica si vb cu ea pe limba lor ...ca eu nu inteleg numik.....

Am mai vrut sa scriu ceva da numai stiu ce......

O sa mai intru...promit.....
Poze mai tarziu ca acuma le descarc

Voiam sa va intreb doar pt muci voi dati ceva medicamente in afar de picaturi si curatat nasul???????

pupici


Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Noiembrie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna ziua si de la noi !
Eh, am aterizat si io de vreo ora, ca cam fost sa-i iau Teodorei pampersi, si am dat si-o raita prin Real...pt ultima data. Erau niste hainute la reducere, i-am luat pt sot o camasa caramizie(ca e fan la asa culori), cu noul pret redus pe eticheta, ajung la casa, intra pretul intreg,ma duc sa vb la informatii, vine intr-un final o cocoana de pe raion, recunoaste ca e redusa, dar de azi nu prea mai e redusa!!!Eh, io care-s pasnica de fel(a se citi mutulica), de nu m-am luat de cucoana asta...daca vreti veniti mai tarziu sa vb cu seful ...bla, bla...Deci n-am facut nimic, cel putin m-am certat cu aiaSuma nu era mare, dar era un intreg raion de reduceri, care nu prea mai erau...reduse inseamna
Se merge pe ideea ca nu verfici bonul dupa ce platesti,un pret la raft, unu' la scanerul unde afli pretul, altul la casa...

Stefanya. Teodora e pe final cu raceala, am luat numai sirop de tuse expectorant, sirop de ridiche neagra si panadol, si e pe final.

Am vazut ca v-ati bagat tare la incuscreli...A mea a ales singura, ca Eghi(edi) de la cresa a plans luni si marti cat n-a pontat fi-mea la cresa!

Am ramas datoare cu niste raspunsuri...
Lapte Teodora bea lapte de vaca UHT de la 11 luni, acelasi tip.Prima sticluta a fost jumate praf jumate de vaca apoi numai de vaca,da' ea n-a avut probl cu alergii, minunatii d-astea

Cereale pai d-alea de pitici de la humana, o data la 2 luni vine boxu' acasa( ca luam de la nemti).Ii pun cereale numai in bibele de lapte, si-i pun zdravan, sa se ingroase... A, si avem bibe in continuare, pampersi...ca deh, e copil mic

Laura si-a mea a ramas fixata tot pe Craciun, adica Mos craciun cu plete dalbe, O brad frumos, se uita la geamurile oamenilor dupa "bece"-beculete, dupa brazii din gradinile blocurilor, beteala,globulete...Si-ar canta mereu colindele astea, de cred ca o sa facem bube pe noi de atata craciun




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Buna ziua!
Multam frumos de sustinere, chiar am nevoie. este cea mai grea sesiune din viata mea, si nici putere de concentrare nu mai am cine stie ce. Si sunt abia la inceputul sesiunii...offf...
Si am si reusit in schimb sa ma cert cu toata lumea, din cauza stresului si a incordarii pricinuita de neputinta de a invata (chipurile) 400 pagini in 2 zile, de exemplu, cum e cazul la examenul pe care trebe sa-l dau azi....Am tipat si la fiica-mea, care, nah,normal ca nu ma lasa sa pun mana pe nika, numa in capul nostru sta. da ea n-are nici o vina, saraca, si io mama nebuna....Am bocit aseara cat pentru 3 zile. Deh, belelele anului 2009... In plus, discutie deprimanta cu sotul, cum ca noi nu mai facem nika impreuna, ca suntem doar doi parteneri in cresterea copilului.... Crestere si educare chipurile. Mai mult el decat eu. M-am facut foarte rece si rezervata dupa o faza pe care mi-a servit-o onoratul sot mai sus mentionat, atragandu-mi atentia ca exprimarea emotiilor reprezinta un comporatment "imatur si adolescentin". Bineee.... Asa ca acu....nici macar nu mai stiu sa exprim vreo emotie, nici macar fata de Antonia. Sunt eficienta si atat, nu stiu sa ma joc sau chestii de genul asta...

RAISA, sanatate multa!
KITTY, pupam apasat sa fie bine, si suntem aici oricand ai nevoie de noi!
LAURA, Edy e demential cu dialogurile astea! abia astept si eu!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

n am inspiratie, dar tre' sa i zic lu' kittyvreo 2: fato, sintem in alt an, s a terminat ala cu probleme ptr tine!

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

si eu vro 3 cuvinte...

Citat:
citat din mesajul lui Kitty

Asaaa... sa vedem pe cine scuturam azi?

BIIIIKY ce-ti fac!!!!!


Ce-mi faci?

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Va-ncuscriti, n-aveti treaba! Sa va vad eu cand chiar va fi pe bune cum dati din colt in colt.
Am ramas datoare cu niste cuvinte spuse de Thea:
servetel - pepepel
Cosmin (tati) - bibin
conopida - pipida
crema - tiema
sus - dusi
suc - tuc
zapada - papada (desi n-am avut parte, inca, o vedem in poze )
Old McDonald (cantecelul) - i a i a o
portocale - tetale
pomelo - memelo
papusa - pupugia
vaca - muu
catel - hamu sau tetel
pisica - pisa sau miau
rata - mac
buburuza - bubutza
copil - pipil
hipopotam - tatam
porcul - potu
curat - uat
geamul -amu
....si mai sunt, dar nu mai imi vin acum....
Nu stie culorile, dar stie sa care orice prinde . De numarat numaram ceva de genul: doi zece . De citit nici atat. Dar facem puzzle din o piesa . Nici ma-sa nu se chinuie sa o invete mare lucru.
Laina, tin pumnii pentru sesiunea imposibila pe care o ai.
Am vazut-o pe winnie cu "papada" ei care suna ca si la Thea. : si cam atat imi amintesc deocamdata. Pupici!
Aaa, am vazut si Raresul cel Frumos si iubitor de "eeede". Haios! Tare ne place de el, dar cui nu-i place? Ne-ncuscrim sau e dat? aaa e dat dupa fete mari. Ei, asta este! Si-o gasi si ea "freunul", cum spune strabunica .


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

"uni" ati disparut?

Karra..... Winnicu e la fel de frumos cum l-am lasat. Dar ce meeeelc frumos stie a face ea....si nu pot sa zic ce-mi place de bretonelul ei. Cine-l tunde asa drept? Si s-a blonzit si mai tare, asa-i?
Foaaaarte frumos in Parang?! am nimerit?


ma, cu incuscritul asta io incep sa pierd sirul, care a cui e....io stiu ca raresu l-am dat la fete mai mari (plecate in tarile calte acum) si acum facem loby la jumate de imparatie......cred ca o sa fac un tabelas si pt asta ca sa nu va mai aud ca v-ati uitat dragostea d-intai.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput