Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 ( 255)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Betty sanatate multa si tinem pumnii la FIV.

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

, ciocolata, ''cai''(ceai) si alte preferinte pentru doritoare.
Eu ff matinala, se vede ca nu am dormit , am avut o durere de cap ingrozitoare si cand am reusit eu sa adorm pe la 3 s-a trezit ''a-tee'',nu a fost chip sa-l pacalesc, a plecat la tati, a facut naveta vreo ora si abia apoi s-a culcat langa tati...eu pa somn, am incercat eu sa mai adorm....bine ca nu am mai mers la gara, acum astept sa ajunga mama......sper sa se descurce......sigur a avut trenul intarziere( deja este un obicei sa intarzie 90min, asta a fost motivul pt care nu m-am dus...tati tb sa plece si eu nu mai ajungeam acasa la timp........am emotii, e prima data cand vine singura, i-am spus eu sa nu-si faca bagaj ....dar ....sigur vine cu ditamai geanta, ca deh......buni-s carnatii din maramuuu.

Rodica, nu mai spui nimic??????ce mai face samburel din burticel si Dariutu??????

Mariaaaaaaaaa, la Targoviste a inghetat cablu de internet?????sper ca asta sa fie motivul lipsei tale

Stati asa sa mai fac o trecere in revista...cam multe absente in catalog, sa vad cum le motivati.....daca tot vb singura

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Moldoveanca asa te lauzi, soppingarai cu forumista.........si nu ne spui cine s-a sacrificat sa-ti faca o vizita????

Eu i-am pus lui Cristi pernuta de mult, dar fff rar doarme cu capul pe ea, el doarme prin tot patul(de cele mai multe ori mai are putin si cade din pat), asa ca ori cu perna, ori fara tot acelasi lucru este.......de cand am lasat patutul jos nu a mai vrut in patutul lui, recunosc ca la vremea aceea imi era si mie mai comod ca il alaptam la max o ora, acum m-am obisnuit sa dorm cu el, noaptea cand mai pleaca la tati in pat, adorm ffff greu.

Vorbeati de taiat unghiute, lui Cristi ii dau trusa mea de unghi in mana, scoate ce scoate din ea si abia atunci ii spun ca tb sa incercam forfecuta sa-l facem frumos pe baiat, uneori tine, alteori nu, insa la picioare este chin, il tine tati ca sa-i tai unghiutele, dar si atunci este greu,are niste unghi tare ciudate, de mic m-am chinuit sa i le tai..colturiii

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Andreea11, clar si la tine s-a acumulat oboseala, e tare greu sa nu ai ajutoar, eu nu-mi doresc decat sa mai pot evada cate o ora doua de acasa, sa-mi limpezesc mintea, dar teroarea mea nu sta mai nou nici cu tati.
Legat de cresa de stat, am auzit si eu ca ar fi una mai buna pe la titan, dar sincer nu prea am incredere, in gradinita de stat da, eu o sa vad cum decurg lucrurile, am mai multe variante, o vecina care ar sta cu el doar cat sunt la scoala si o platesc cu ora, sau o gradi particulara cu program scurt..depinde de cum imi fac programul la scoala de la toamna, daca imi iese pasenta sa ma mult in alt liceu o sa fie ok si merg pe gradi, daca nu bona.......

aaaaaaa sa va spun un mic secret, m-am hotarat sa mai incerc un bb, sau mai bine zis imi fac curaj, asa ca la primavara ma apuc de treaba

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani! sot de mandarinuta

am vb destul singura.....o saptamana cat mai buna si nevirusati.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza tuturor.
rnico - bafat la eco.asteptam vesti!
betty - succes la fiv!sa iasa din prima!
cu taiatul unghiilor, eliza sta la mine in brate si eu ii numar degetelele si sta cuminte...
pupici tuturor.ma cheama datoria.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Buna dimineata si de la noi!
mandarinutza, la multi ani sotului tau! Sa petreci multi ani alaturi de iubirea vietii tale, in armonie si iubire!
Betty, bafta la FIV. Sa fie un succes inca de la prima incercare!
Cecilia, succes si spor la treaba la bb2!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Buna dimineata!
Nu v-am citit in weekend, acum citesc si raspund:

Ramonaiani, vazut sarutul...tare tandru. Sper ca nu ai avut un weekend de cosmar cu durerea aia. Oricum, cred ca abia astepti masajul de azi. Cu unghiile de la picioare, noi avem probleme doar la cele de la degetele mari, acolo vad ca de ceva zile e ceva ciudat...sunt 'denivelate'. Poate ca transpira in sosete- cizme si au de suferit bietele unghii...ma gandesc eu, dar nu stiu ce sa zic.

Roxali, de cate ori citesc simptome descrise de tine, ma trec fiori! Insanatosire grabnica!

Alinus, daca nu te-au trecut fetele in lista deja, o sa te trec eu cu mare placere. Si sunt convinsa ca totul o sa fie bine si pe 09.09.2009 o sa fiti 4 fericiti!

Sim, cica Nokian ar fi cele mai bune cauciucuri de iarna, dar sunt finlandeze, deci nu stiu ce sa spun acum, ca e normal ca localnicii sa si le laude. Noi aici folosim cauciucuri cu (,) cuie iarna, si sunt obligatorii.

Carpatina, sper ca a trecut ce a fost greu la raceala si acum sunteti in forma buna aman...trei. Si la Tudor au aparut ceva muci in ultimele zile, dar sper totusi sa fentam boala, macar de data asta. Sanatate multa!

Andries, pierdui culoarea de sub nume...bravos! Totdeauna o placere 'sa te citesc'. Cu branza de vaci, ai incercat si mamaliga cu branza? Faci mamaliga mai moale...Ca tot citesc si ma gandesc...papanasi moldovenesti ai incercat? Ca se fac usor, branza de vaci, faina si ou...si gata. Eu mai fac si clatite pe care le umplu cu branza de vaci.

Roxana, tin pumnii pt. sansa! Cu reteta de ciuperci tocate cu ou, mama mea facea asa: calea o ceapa micuta (acum depinde si cate ciuperci vrei sa faci) in ulei, toca ciupercile si le agauga la ceapa, le lasa pana se evapora toata apa ce o lasau ciupercile si la sfarsit adauga oua batute ca pentru omleta. Si gata! De obicei folosea galbiori si iesea o nebunie. Eu si acum imi fac vara, cand apar aici galbiorii...Acum citesc din urma ca ai facut deja...diferenta e ca eu nu pun apa deloc, isi lasa ele.

Gabriela de Cluj, aoleu ce slaba esti si ce bine arati! Si Sara e o harnicutza cumintzica!

Betty, sanatate multa! Si tinem pumnii pt. fiv.

Andreea11, parerea mea e ca mare parte din 'problema' esti chiar tu. Probabil durerea de sold te face irascibila si atunci ii transmiti starea ta lui Cristi. Personal, nu vad asa mare problema in faptul ca s-a tavalit intr-o balta. Da, era murdar rau si probabil ti-a murdarit si tie haina, dar se spala ambele. Cand il iau pe Tudor de la gradinita, e ca un purcelus. Si vrea musai putin alint de regasire si ma face de comanda si pe mine. Sotul meu nu prea vrea sa-l ia in brate daca e murdar, ca se murdareste. Eu nu sunt asa si il dragalesc pe Tudor cu drag. Apoi ne oprim direct la baie, dar nu e nicio problema, suntem cu totii fericiti. Poate daca ai mai lasa de la tine, nu ar mai aparea momente tensionate. Eu observ uneori ca vrei prea multe, inclusiv de la tine. Relax!
Si sper sa treceti cu bine peste toate crizele!

===============
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

La multi ani sot de Mandarinutza! Sa fii sanatos si fericit!

Bafta la eco, rnico, sa vii cu vesti bune!

Spor la 'lucru', Cecilico! Si eu planific bb2, dar trebuie sa slabesc mai intai!

===============
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Salutare fetelor!

Nico ma bucur ca ne-ai mai dat vesti despre voi. Asteptam si vesti de la eco. Am vazut pozele cu Alesia, a crescut mare. Multi pentru voi.

Andreea11 imi pare rau pentru ceea ce simti si prine ceea ce treci. Probabil s-au acumulat prea multe si ti-ai pierdut rabdarea, cred ca tuturor ni se intampla, numai ca trebuie sa constientizezi ca nu piticul este de vina si ca el nu e constient de ceea ce face, pentu el este o joaca totul. Multa rabdare si multa sanatate iti doresc!

Papanash eu ti-am zis cam ce simptome a avut Adelina la raceala. Sper sa nu fie cazul si la voi si ceva preventiv nu strica.

Cecilia spor la "treaba" sin primavara.

Ati aflat de legea noua cum ca la al doilea copil se va lua in calcul si lunile in care am stat in CIC. Asa ca exista toate sansele daca fac acum bb2 sa iau tot 600 ron asa ca nu ma risc, oricum intai vrem sa schimbam casa si abia apoi sa trecem la fapte. Asta mai tarziu peste vreo 3-4 ani. Le felicit pe mamicile care au avut curajul de a o lua de la capat asa de repede.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput