Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 ( 255)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza, fetele!

Yaia, si pe aici se aude ca ar fi cele mai bune cauciucuri Nokian-urile; acu', eu stiu daca e asa sau nu? Cert este ca mie una imi plac. Cele cu tinte sunt interzise in Ro, le vazusem si eu .

Gata, am o gramada de munca, asa ca o sterg. Sa aveti o zi buna.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui sim_stoian
Yaia, si pe aici se aude ca ar fi cele mai bune cauciucuri Nokian-urile; acu', eu stiu daca e asa sau nu? Cert este ca mie una imi plac. Cele cu tinte sunt interzise in Ro, le vazusem si eu .


Pai au lansat astia zvonul!
Glumesc, stiu ca sunt bune, nu stiu daca cele mai bune. Dar sunt cele mai scumpe aici, deci sunt si foarte bune. Cele cu tinte sunt obligatorii aici, daca nu ai, te amendeaza politia. Iar primavara asfalteaza daca apar gropi, dar nu apar si tintele alea nu strica atat de mult asfaltul. Dar sunt ideale pt. iarna. Habar nu am in alte tari care e diferenta intre cauciucurile de vara si alea de iarna, probabil adancimea snaturilor...dar parerea mea e ca va pun doar sa bagati bani in plus in cauciucuri. Ce te impiedica sa folosesti cauciucurile de iarna si vara? Ma intreb si eu...

Sa ai o zi buna, Sim! Si sa-ti conduci cu placere cele mai bune cauciucuri!

===============
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Buna ziua!

Fi-mea de 2 zile cand ii spun seara nani,vrea s-o pun in patut ca la pranz,cu suzi si rica,fara tzitzi.si a adormit singura.Acum sa vedem cat o tine..

Zilele astea mi s-a parut ca am muncit ca un sclav.nu am stat aproape deloc,singura iesire de "relaxare" a fost in cora la cumparaturi si ieri un pic in parc .In rest,spalat ,curat,calcat de fapt ce face toata lumea dar parca nici nu se simtea ca oricum fac astea din 2 in doua zile,se adunase totul acum.

Pur si simplu mi s-a luat iar mopul il urasc sincer!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Cecilia succes la BB2. Si mie mi-e cumva dor si m-as apuca de treaba, dar parca as vrea sa mai slabesc macar cele 3 kg ca sa fiu ca inainte de Rares.

I-am pus si eu lui Rares pernuta de mult, ii placea s-o stranga in brate, si acum mai face asa, dar nici el nu doarme numai pe perna, fiindca se tot foieste prin tot patul, insa mai pune capul pe ea cand se nimereste si ii place s-o aiba in patut.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Salut de la mare. E frig la noi dar soare. Hai ca fac si versuri.
Noi suntem bine. Luca mai invata cuvinte noi. Mai zice baie,pup. E mare smecher. Stie diferenta intre gol la fotbal si pahar gol. E tare haios cand vede o farfurie goala.
In week-end am avut program administrativ. Am strans bradul . A fost tare trist cand a venit de la bunici si nu l-a mai gasit.
Ieri o tura de parc si mall. Vrem si noi la munte dar poate prin februarie.

Roxana, Luca are si el tot cizme 23 dar am unele cu fermoare pe ambele parti si le desfac usor si ii imping eu piciorul ca sa ma asigur ca a intrat.

Unghiile le taiem greu. In brate la mami si tatii ne face ghidusii.

Andreea 11 iti inteleg sentimentele. Cred ca am mai zis si intr-o postare trecuta eu va admir pe cele ce va dedicati celor mici pana la 2 ani. Eu recunosc ca am avut nevoie sa merg la servici si pentru ca simteam nevoia sa mai fac si altceva.Cred ca trebuie sa incerci sa gasesti cateva ore pe sapataman doar pentru tine. Stiu ca e greu. Mai ales daca de la bunici nu ai ajutor.

Andries cred ca e greu cu alergiile si intoleranta lui Mircea. Uite Luca refuza alt lapte de cand l-am intarcat (adica de 1,5 luni). Mananca cascaval, branza, iaurt, (de preferat cu fructe), orez cu lapte sau gris cu lapte.Lapte gol nu vrea nici de vaca nici praf nici macar din ala de crestere cu arome. Nici eu nu stiu ce sa-i mai dau. Dar restul mananca f. bine asa ca eu cred ca rezista si fara lapte.

Va pup.
sanatate multa si o saptamana buna
mada28 si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Andries ce greu tb sa fie cu lista asta restransa de alimente.Noi care nu avem restrictii si uneori parca nu mai stim ce sa gatim desi posibilitati sunt fara numar,dar tu...


Nici Rebeca nu pune gura pe lapte.deloc .

Voi dati cereale la copii? Fi-mea rontaie cu placere Cheerios,Cini minis si grau expandat(fara zahar).Ii pun intr-un castronel si le rontaie tacticoasa.Stiu ca si Roxana intrebase la un moment dat dar de cele cu cacao.

va rog sa-mi spuneti si mi de la ce firme dati lapte de crestere pt copii.Din greseala am luat milumil 3 ,fara sa ma uit ca e 9-12 luni.Rebeca a luat o gura si atat.Nu-i place.

Oare pot face orez sau gris cu el?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Bebeka eu cred ca poti face gris sau orez cu Milumil 3, n-are sens sa-l arunci daca tot l-ai cumparat si sigur nu-i bai ca e de 9-12 luni. Eu ii dau lapte de vaca, asa ca nu ma pricep ce sortimente de lapte de crestere sunt pe piata.

Apropos de cereale, a vazut aseara punga noastra de cereale de porumb, si i-a trebuit, i-am dat cate o bucatica mai mare sa nu se inece. Azi-dimineata mi-a cerut din nou, insa s-a inecat destul de rau ca a vomat tot laptele baut inainte. Nu l-a deranjat deloc episodul, imediat ce a terminat, a inceput sa povesteasca Taica-sau pe urma il intreba "cum ai facut? bleah?" si foarte incantat povestea cum a facut el "bleah", se apleca in fata si-si arunca capul zicand "bleah" Numai ca acum mi-e frica sa-i mai dau.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna si de la noi!!! Daria se joaca linga mine asa ca am imp sa postez.

Betty, bafta la FIV.

Cecilia spor mult din primavara.

Greyerash ce bine ca i-a trecut febra Adelinei!!! Cit despre bb2 cu siguranta mai poti astepta pentru ca esti foarte tinara. Sa va iasa toate planurile.

Yaia, bine ai revenit dupa week-end. Imi imaginez ce te murdareste Tudor. Eu numai de pe cizmulitele Dariei si tot trebuie sa imi spla hainele. E adevarat ca in Finlanda li se da costum se fis si cizmulite cauciucate si ii scot la joaca chiar in noroi? Cred si eu ca au imunitate buna copilasii.

Roxana, Daria are cizme cu fermoar si sireturi. Si eu la fel ca Mada imping tare picorul. Cind e obosita face si ea scandal la imbracat. in rest da minutele, ridica piciorul sa ii pun ghetutele. Raspunde foarte bine la comenzi.

Bebeka, eu ii dau Dariei NAN Junior 1+. O perioada am incercat Milumil 3 dar facea cocoloase si parac nici nu ii mergea asa de bine cu el. Mi-ar fi convenit mai mult sa ii priasca Milumil pentru ca il luam ieftin din Germania. Eu cred ca daca fierbi orezul si la sfirsit pui lapte si lasi un pic sa se absoarba il poti folosi cu brio. Pupam dragalasa care adoarme asa frumos.

Andreea, starile acstea sunt normale. Daca nu ma insel tu mergi si la job si se poate ca tensiunea sa se fi acumulat de acolo. Cit despre criza te inteleg. Nu ii inteleg pe cei care spun ca nu i-a afectat deloc.

Gabriela, tare dragalasa Sara iar tu arati superb!!! Mi-a placut si rochia foarte mult!!!

Diwana, Valntina tare draglasi puiutii!!!

Andries, ce bine ca mai posteaza si mamici care nu ai facut-o de mult!

Melania am citit ultimele postari. Sa poarte sanatos Tudor hainele de la Z. Numai bine iesencilor Kriss si Celia.

Maria, sunteti bine?

, cred ca mamicile asteapta ceva pozici de la vizita Ioanei la Andrei. Sanatate dulcetelei.

Sim sa iti fie de bine papucii la masina. E neplacut cu inundatiile. Bucataria o veti lua a.i. sa se potrivoasca si la casa?





-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Un scurt update:

Daria nu e foarte incintata de olita. Pune papusile pe ea, sta imbracat dar daca o dezbrac protesteaza. Cred ca este incomoda pentru constitutia ei. O sa caut un model simplu si cit mai stabil. Mai degraba sta pe WC asa ca o sa luam si un reductor sa se obisnuiasca incet-incet cu amindoua.

In rest maminca binisor, ii plac din ce in ce mai mult cartile, e cuminte si ascultatoare!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Erina, cum stai cu programul de sport autoimpus si celelalte planuri de 2009?

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Mergi la inceput