Perlutzele lui Mihnea

Perlutzele lui Mihnea | Autor: pisimuky

Link direct la acest mesaj

Am ajuns si aici...Incepe si juniorul sa debiteze una si alta
La Rares ii plac foarte mult bebelusii, asta v-am spus deja. Ieri, cum taica-sau tot butona la telecomanda, se opreste la un moment dat la "Dallas". Era chiar finalul episodului cand J.R lua in brate un bebelus si-l mangaia. Rares, imediat, imi spune: "Vreau si eu un bebelus ! Cand ne cumparam si noi unul ?" Ii spun ca bebelusii nu sunt de vanzare dar ca intr-o zi, cand va fi mare, va avea o sotie care ii va darui copii si atunci va avea copilasii lui. Vad un zambet larg pe fata copilului satisfacut de raspunsul pe care l-a primit.Mihnea ( face 2 ani luna aceasta ), care statea langa mine pe canapea zice repede : "Si eu, si eu !". Il intreb : "Ce, si tu vrei bebelusi ?" Zice : "Da. Avem nevoie !"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hailei spune:



Scumpicii mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:



Azi l-a certat, la un moment dat, taica-sau, ca nu-i dadea pace lui Rares. Si l-a trimis, drept pedeapsa, sa stea pe canapea, singur. Suspina de zor, cu lacrimile de crocodil aferente, dupa ce inainte ii daduse la frate-sau cateva scaltoace in cap , acuma facea pe victima. Sta ce sta, nu mai rezista, si vine la mine,( eu stateam pe cealalta canapea ) si tot printre suspine ( d-alea prefacute ) zice : "Nu asculta ! Nu asculta !". Il intreb : "Cine nu asculta, mami ?". Raspunde fara pic de ezitare : "Tata !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Sa-ti traiasca puiutii! Si la cat mai multe perlutze haioase "de Mihnea"!

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Andrushkandu, hailei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

In fiecare seara, inainte de culcare, le spun puilor o poveste. La Mihnea ii place cel mai mult "Ursul pacalit de vulpe" .Si, pentru ca a auzit-o de atatea ori, deja incepe sa o spuna singur. In seara asta, dupa ce-am terminat eu de povestit, a inceput el : "A fost odata ca niciodata.A fost odata o vulpe vicleana ca toate vulpile. Si... mai departe s-a ascuns intr-un tufis. ( Acum ezita, nu mai stia ce sa zica ). Eu ca sa-l ajut ii zic : "Si, cum statea ea asa, ii vine deodata miros de..." El : "De?". Eu, iar, mirata : "De ?". In sfarsit, zice "Peste". Il aprob "Asa... Si mai departe ? Ce-a facut vulpea ? Si cu replica asta ma da gata, aici se taie filmul pentru junior : "A facut mizerie "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Se trezeste azi dimineata si il vede pe hol pe leul Mufasa ( asa l-am botezat dupa desenele animate - Lion King ). E un leu mare din plus care nu "doarme" cu ei in camera pentru ca le e frica de el, dar asta numai noaptea . Cand il vede incepe sa strige : "Uite leul, acuma vine si ma musca de fund !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Azi a fost prima zi cand Rares a putut pronunta numele meu corect. In pat, cand i-am pus la culcare tot repeta intruna : "Pe mama o cheama Iuliana". Il intreb pe Mihnea : "Cum o cheama pe mama, tu stii ?" Nu zice nimic in prima faza, se face ca nu aude. Dar cand iar incepe frate-sau sa turuie "Iuliana, Iuliana" ii da replica rastindu-se : "Nu o cheama Iuliana. O cheama mama".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Mihnea e pasionat de masini. Dintre masinile lui taica-sau el o prefera pe cea mai masiva, Mercedesul. De fiecare data cand iese in curte la joaca, e musai sa se urce in ea, sa "conduca", sa se dea jos, sa tranteasca portierele de nspe mii de ori spre disperarea mamei....Si asta are legatura cu ceea ce vreau sa va povestesc. Ne uitam cu copiii, in afara de desene animate, pe canale gen Nat Geo Wild, Discovery. Le plac foarte mult animalele si cateodata parca prefera mai mult emisiunile de genul asta decat desenele animate. In seara aceasta ne-am uitat din nou si la un moment dat apare o reclama la o emisiune cu Animal Cops. Si aratau acolo cum salveaza caini, pisici si alte animalute. Cum aparea cate un animal eu le spuneam ce e. Imaginati-va urmatoarea scena in care eu ziceam : "Uite un caine... o pisica, ...niste pisicute mai mici....Dar Mihnea in loc sa se uite dupa animale zice la un moment dat, intrerupandu-ma :"Un jeeep...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Am revenit...
Pe cat era Mihnea de plangacios atunci cand era mai mic, pe atat e de barbatos, nu mai plange chiar asa tare cand se loveste. Si nici nu mai face dupa aceea mult caz in legatura cu ranile de pe front . Deunazi, dupa ce a alergat intruna prin curte a cazut de trei ori in genunchi, si s-a ales cu o julitura uraaaata de tot , nici acum nu e complet vindecata.
Se pune azi pe olita sa faca psihu si cum statea asa isi studia genunchiul zicand pe un ton mai "miorlait" : "Ma doare, mami , aici, ma doare !". Eu, chiar atunci luam un tampon de vata si puneam pe el apa oxigenata ca sa-i dezinfectez rana. Cand m-a vazut a inceput sa schimbe tonul si sa-mi repete de muuulte ori : "Nu ma doare mami, nu ma doare, nu ma doare, nu ma doare aici!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ca in fiecare dimineata, Mihnea miorcaie cand pleaca fratele lui la gradinita pentru ca vrea sa mearga si el la copii. Zice azi dimineata : "Vreau si eu la gradinita, vreau si eu sa ma duc !". Ii zic : " Lasa ca te duci si tu, la toamna ". Iar replica lui a fost : "Nu la toamna, la gradinita !"

Mergi la inceput