Pepenasi de iulie-august 2008 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

marina nu am stiut ca poza e de pe net. Ca nici nu se vede bine bebele . Oricum e foarte frumoasa!

Moni

Stiti de ce am limbarnita?? Ca am avut inspiratia sa scot laptopul din camera unde dormim si asa pot scrie, ca nu o mai deranjez pe Miruna! Cum de nu m-am gandit pana acuma...


Dia mami de Miruna 15.07.2008

poze
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Dia pe tine si Mirunica!



un vot, va roaga un moshuletz

noi
un fulguletz
un pepenash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

am primit si noi costum de mos
sper sa reusesc maine sa-i fac poze...si daca vin la intalneala...o imbrac in el

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08

POZE

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Ce a insemnat anul 2008 pentru mine?

Hm...un an incercat, un an cu multe urcusuri si coborasuri, un an care a inceput greu...si se termina cu bine!Un an plin de furtuni, de dezamagiri, de greutati financiare care au venit in lant si in care am fost prinsi ca intr-un joc de domino...Dar in acelas timp,
Un an cu multe realizari, in primul rand - m-am implinit ca si mama! O mama de 2 baietasi frumosi si precoce cum ii are orice mama!Doi copilasi sanatosi si iubiciosi, care se iubesc si se cauta unul pe celalalt!Imi sclipesc ochii de bucurie cand il vad pe Setefan cum il cauta pe Matei si cat ii este de drag!Anul in care am reusit desi nu ne credeam in stare sa muncim cel mai mult la casa!Este singurul an in care am realizat ca decat sa ma plang de ceea ce nu am, mai bine sa ma bucur de ceea ce am...si mi-am dat seama fara sa vreau ca am de toate!Anul 2008 este anul in care am invatat pentru prima data ca fericirea vine din interior!!Ca este minunat sa te bucuri de ceea ce ai! Si am mai invatat sa nu ma mai gandesc la ceea ce nu am! Ca daca as face o lista cu ceea ce nu am ...lista ar fi aproape goala...

Un an in care dupa multi ani incercati cu diverse treburi...Dumnezeu ne-a facut un DAR - pe Matei! Pe care l-am primit cu multa emotie, teama, nelinisti dar in acelas timp - iubire!

Un an in care am realizat ca am un sot minunat, un tata exceptional, pe care il iubesc cu toata fiinta mea! Un an in care ii multumesc lui Dumnezeu ca ne-a apropiat de EL si ne-a invatat ce este iertarea!

Un an in care am invatat sa-i iert pe parintii mei, ceea ce inseamna ca in sfarsit m-am maturizat si eu...



Ana - mami de Stefan si Matei
Ne jucam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Io n-am vrut sa va spun ca vine si Camy ca sa va fac surpriza da mi-a stricat-o ea Deci noi suntem gata de decolare, speram sa ajungem cu bine. Deci ne vedem la Food Court ca ar fi chiar culmea sa nimerim drumu pana la plaza si sa nu ne gasim acolo. Daca intarziem nu dispareti ca magarii in ceata. Sper ca nu e inchisa nici una din strazile pe care m-ati indrumat ca ma puneti sa fac ocoluri. Da las ca am luat io niste numere si stiu pe cine sa stresez. Pupiu ol.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Iara va intalniti? Nu ma mai joooooc, si io vreaaaau!!!
Sa aveti parte de o zi minunata, sa faceti multe poze si sa nu ne uitati pe restul!

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina_1609

am primit si noi costum de mos
sper sa reusesc maine sa-i fac poze...si daca vin la intalneala...o imbrac in el

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08

POZE

Copil crescut din suc de morcovi


Ce idee super!!! Fetelor, aveti costumase de mos? Sau ceva rosu? Haideti sa-i imbracam pe toti asa, vreti?


Diana, mami de Iulia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu am de mosh si de craciunitza!!!



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut cu buna seara la toata lumea!

Dia, pana la sfarsitul zilei ne-am facut cu 2 brazi! Unul de plastic, multicolor, si unul natural SUPERB! in care am pus doar cateva globuri albastre, cat am luat din celalat In care probabil o sa atarn si niste bomboane de pom,asta pentru ca ador si mor de placere sa caut in toate ambalajele in speranta ca SIGUR mai este o bomboana! Nu am mai facut de mult treaba asta asa ca anul acesta scotocim in ambalajele de bomboane! Doar ca la cum ma gandesc eu...se vor termina rapid ca va da si Stefan iama in ele!
Eu si Paul ne-am propus acu 5 ani ca in fiecare an vom cumpara cel putin un glob de Craciun, pentru ca in primul an de Craciun petrecut impreuna am avut 4 globuri noi si inca cateva vechi de la bunici ramase.
nora Mirunica dragalasa pe care am mai admirat-o si in seara asta, si de la care asteptam poze noi!

Fetele, eu am citit din umbra, Stefan a intrat in vacanta, motiv pentru care timpul meu liber este limitat, are cam o ora de TV si atunci nu mai stiu nici eu pe ce sa pun mana....

Pe Matei daca vreau sa-l las singurel este destul sa-l desfac la pampers si sa-l las asa in patut, isi scoate singur sosetele si se joaca cu piciorusele, le baga in gurita si povesteste cu ele, este super haios!Toata distractia poate sa dureze si 30- de minute pline! Are o jucarie "ceas" care se prinde de manuta cu scai, ei bine, i-am prins-o de piciorus si atunci distractia este mai mare ca se chinuie sa o ia de acolo sa o bage cu totul in gurita. Este un dulce!

Noi suntem pregatiti de sarbatoare, in casa admosfera de Craciun este umpluta de colinzi, Stefan fredoneaza si el, are una preferata pe care o canta foarte serios

Ma intrebat zilele trecute : "De ce primesc cadou de ziua mea si de Craciun?" Motiv pentru care am povestit ce inseamna Craciunul si ce anume sarbatorim, cum a primit Isus cadouri de ziua lui si cum il sarbatorim in fiecare an.

Sun, tare mi-as fi dorit si eu un bradulet cu radacina!

Am indraznit doar sa-mi imaginez cum ar fi casa noastra cu un brad natural, avand unul artificial nu m-am gandit ca vom mai cumpara altul...insa astazi a trecut pe strada o femeie cu un brad sub brat - de vanzare - Paul ia dat 20 de lei pe el si este SUPERB...si miroase atat de frumos in camera...hm...exact cum mi-am imaginat!



Ana - mami de Stefan si Matei
Ne jucam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Distractie maxima maine la intalneala!Sa aveti vreme frumoasa si asteptam poze! Super ideea de ai imbraca pe toti in craciunei si craciunite!

Ana - mami de Stefan si Matei
Ne jucam

Mergi la inceput