Pepenasi de iulie-august 2008 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Am pus poze la semnatura cu serbarea lui Stefan.
Au avut un Mos cam dubios...urat si vechi...si daca la anu nu-si schimba costumul...nu cred ca mai tine figura la Stefan. Si asa mi-a zis "este cam ciudat Mosul asta...prea e de plastic!" Si inca nu am prins momentul cum sa deschid o discutie despre Mos Craciun si "ajutoarele" lui ...
Eu am stat la serbare pe scaunele din fata, el a fost printre putinii care la urmarit cu privirea, la studiat concentrat si i sa parut ceva dubios, a si zis cu voce tare a insistat ca Mosul are "ceva" neregula.



Ana - mami de Stefan si Matei
Ne jucam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Mada_mxm plssssssssss cand ai timp recomanda-mi si mie un scaun pentru masa pentru ioana.
vreau sa mi-l aduca varu' din uk...sa fie reglabil in inaltime, spatar reglabil...am mai auzit ca sunt unele care pot fi folosite si ca balansoar.

astept sfatul tau

stiu ca ai mai scris, dar nu gasesc

multumesc din suflet
bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Tecky, Diana sa stiti ca intr-un final au resusit Cri si Bogdan sa impodobeasca pomul, arata ciudat ca am luat niste globuri care sunt facute din puf. Am vrut sa fac si poze numai ca am ramas cu dorinta fiindca am constatat ca s-a stricat obiectivul cu care faceam poze seara, pentru ca aparatul a luat o tranta ...

Anka ai facut super afacer cu bradul dupa parerea mea. Au cautat niste prieteni astazi si au ajuns din Drumul Taberei tocmai in Berceni sa ia brad.


Pt. fetele care vroiau sa participe si ele la intalnire si nu au cum sa ajunga, am sa trimit poze pe contul de mail comun "live", ca sa poata macar virtual sa fie cu noi

Am vazut-o si pe Maria adormita. Xeno bine ca nu a adormit cu capul pe masa ca betivii ... oricum timpul nu e pierdut, cred ca fiecare copil va ace asa ceva pina la urma...

SEBASTIAN (31.07.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Gata am reusit si eu sa pun poza pt Craciun si inca cateva poze noi

http://www.flickr.com/photos/32682276@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Ma uit la Dallas...Si Boby il striga pe JR Ewing ceva de genul - JeuRe, asaaaaa, cu accent francez...Ce ma dixtrez...

I-am pus cercei.A plans umpicutz ce-i drept dar a trecut.Acum dormim...
Auziti, de la laptele ala de noapte de la Humana stiti ceva?E bun sau e apa de ploaie?

Dia Filipas, de aici m-am inspirat
http://www.letteroftheweek.com/nursery_age_0.html

Ilennuca eu fac programul asta ca sa o obisnuiesc cu un ritm in primul rand.Apoi eu cred ca ei inregistreaza tot ce aud si vad si cred ca informatiile astea se inmagazineaza pe undeva...Biblia, noi oricum o citim in fiecare dimineata iar Anais e cu noi, deci e parte din programul nostru.Muzica clasica e una dintre favoritele lui Vil oricum, el a studiat si cantat la vioara deci la fel e parte din programul nostru (mai mult al lui Vil).Poezie si literatura e mai mult pentru a o ajuta pe ea sa auda mai multe sunete, mai multe cuvinte pentru ca oricum vocabularul meu e destul de simplist.Jocurile sunt parte din entertainment-ul zilnic iar limba straina nu se ia deocamdata in calcul pentru ca oricum aude doua.Dar daca ar fii vorbit o singura limba as fii insistat pe rusa, as fii pus cd-uri sa asculte.S-ar obisnui de mica cu un accent nou si cand v-a creste mare ii va fii mai usor sa le invete...Cam asta e explicatia...

Va urez intalneala placuta...Daca vreuna dintre voi se incumeta la kfc cu sos de maioneza cu usturoi si salata de varza sa va ganditi si la rudele voastre mai sarace din Brazilia va rog, da??

Bogat nu e acela care are nevoie de bani multi si e inconjurat de multe lucruri, ci cel care nu are nevoie de nimic - Sf.Ioan Gura de Aur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

In program intra mai multe chestii dar ceva mai tarziu.Limbajul semnelor de pe la 7 lunitze, cunoasterea naturii, dupa 1 an, arta la fel, dupa 1 an si mai multe...Bine, sa nu-ti inchipui ca e program ca la scoala.In unele zile avem chef, in alte zile mai sarim peste dar incercam cat de cat sa ne tinem de ele...
Ma duc sa ma culc...
V-am pupat tare.Oare cand o sa recuperez ce ati scris pana acum?????
Distractie placuta maine...azi adica

Bogat nu e acela care are nevoie de bani multi si e inconjurat de multe lucruri, ci cel care nu are nevoie de nimic - Sf.Ioan Gura de Aur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

prima azi

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08

POZE

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Fetelor, bad news.
Nu poci veni io. Azi vine tata la mine, adicatelea bunicul lui Vladutz, care nu si-a vazut niciodata nepotul.
Am incercat n'spe variante si planuri ca sa-mi iasa o Plaza da' nu iese si pace!!! Daca o mai fi un 0.1% ca sa ajung ... nu ma dati voi afara, nu??

Nici nu mai zic ca mi-e ciuda si imi pare rau samd. Incerc sa nu ma mai gandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

ile, ia-l si pe bunicu la plaza

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08

POZE

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Buna ideea sa imbracam copii in craciunei si craciunite.Cum a ramas stabilit?
moni frumoase pozele cu Luca.
Ana foarte emotionante cuvinte ai scris.Am admirat pozele si sa stii ca si eu am avut 2 brazi anul trecut:unul natural si unul artificial.
irolf superbe pozele.
narcisa sa stapaneasca sanatoasa micuta cercelusii.
VOTATI-NE POZA:http://www.afluacum.ro/index.php?id=27&offset=168&pictID=775¬a=0

Mergi la inceput