Mamici si burtici de Baia Mare (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

cu multe scuze... estera pentru cele 3 lunisoare, sa cresti mare si frumoasa, sa o faci fericita pe mami (daca se poate si mai fericita)

m-am uitat acum la pozele voastre...vad ca i-ai luat salteluta esterei..da cu manuta dupa jucariile atarnate acolo?
sa stii ca iti sta tare bine cu parul desfacut, imi plac mult pozele langa copacul de pe perete...

Mami Loredana si Marc Alexis, o minune de copil...
Povestea minunii mele

Aici vedeti poze cu noi

Intre noi, baimarencele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Multumim Malinka...Salteluta a primit-o de la bunica...cumparata de la Somesul, din magazinul unde ne-am intalnit...da, da cu manutele dupa jucarii, rade la ele, vorbeste cu ele, se cearta uneori cu ele...scoate tot felul de sunete!!! e asa de simpatica...ii place foarte mult pe salteluta...uneori sta si cate o ora pe ea...
Legat de par...nu-l prea las desfacut, mai ales de cand s-a nascut Estera si de cand imi pica tare de tot...e mai igienic asa...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauco spune:

Salutari fetelor.
Anca81, tot cu 1 octombrie mi-am facut si eu cererea, mi-a venit confirmarea zilele aste si aseara am scos banii de pe card. Asa ca ar trebui sa-i ai si tu.
In sfarsit dupa atata timp a facut si Mada un kk normal. La ea tot timpul a fos naspa. Mi-a mai dat si ceva pentru refacerea florei intestinale. Doamne ajuta.
AdrianaSM, daca tu esti micuta si slabuta, cum sa fie bebe mare? Stii tu ca fetele seamana cu mamele la costitutie. Sa fie sanatoasa e tot ce conteza. Normal ca unii bebelusi arata mari. Nu-i tot una sa se nasca cu 2.5 kg sau cu 4-4.5. Nu?
Azi are Bogdi serbarea de Mos Craciun. Anea astept sa merg sa-l vad.
Va pup si mai vb dupamasa.

Clau si piticii
http://community.webshots.com/user/clau2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

Buna dimineatza!!! si daca nu ati baut-o pana acuma!!!eu am avut picutz de treaba ca a venit o pretena si m-a vopsit pe cap!!!asa ca de aia am lipsit!!!scuzati!!! culoarea e aceeasi poate putin mai inchisa!!!e ok!!!

vazut pozici de adrianasm!!!deosebite!!!si dupa mine ea nu e mica deloc!!! si sa crestetzi mari si sanatoase [sarbatoare][sarbatoare]

felicitari lui mada ptr big kk!!!si bafta la serbare!!!

cat despre bani!!!sunt niste nesimtiti!!!nici acu nu au intrat!!!anca tie ti-o intrat???io merg si le fac mintenas scandal!!!


vremea asta urata ma moleseste la maxim!!!nu o suport!!!tre facut prin casa curatenie dar...lenea ii mare domn...poate, poate ma ingaduie cumva si ma apuc de ceva!!!

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.dancingsantacard.com/?santa=464425" target="_blank">Craciunitza...dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

melly...poze, pls, cu noua culoare...
e adevarat cu moleseala, si eu fac cate ceva, mai scot lucrurile dintr-un dulap, mai mut cate ceva, mai dau un F5 sa vad cine ce mai zice...mare mare lene...da' tre de facut asa ca, nici o scuza...

fetelor, restul, tare harnicute mai sunteti, ca n-aveti vreme de povestit...

clauco... pentru mada...

Mami Loredana si Marc Alexis, o minune de copil...
Povestea minunii mele

Aici vedeti poze cu noi

Intre noi, baimarencele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Melly, dar ai verificat azi? Claudiei i-au intrat de aseara. Eu n-am cu cine sa las copilul, ca as fugi pana la bancomat.

Estera

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

No ca zua buna si de la noi!
Am bagat azi ca negrii pe plantatie si inca tot n-am terminat nenorocita aia de ucatarie. Da' de ce o fost mai greu am scapat. Mai am numa" faianta pe o jumate de bucatarie, acolo unde-i masa si zona aragazului. hai ca azi termin si ma mut in camere. Alea merg mai repede, ca in dulapuri am facut. Da' tare ma enerveaza ca ploua. Io cum mama masii spal geamurile?
Adriana sorry, nu ti-am vazut pozele ca n-am timp acum, da' tot ma uit eu. Felicitari pt nepotel. Sa creasca mare frumos si sanatos!
Melly nici mie nu mi-a intrat indemnizatia, desi uite ca zicea Claudia mai devreme ca ea i-a scos aseara de pe card. Scandal n-ai cum sa faci deocamdata ca teoretic trebuie sa-i primesti intre 10 si 20 ale lunii. Si eu ii astept de numa' numa.
Va pup gagici. ma duc sa pap si eu ceva pe ziua de azi pana dorm copiii (trebuie sa bat un cui in grinda ca dorm amandoi deodata) si sa trec inapoi la treaba ca striga casa dupa mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Haideti sa vedeti in ce tara traim! Stiti ca vineri primisera colegii mei un mail cum ca astia de la asigurari sociale fac plata alocatii lor luni si deci de marti-miercuri banii vor fi in banci. Va mai aduceti aminte? Buuun. Azi colegii mei au primit un alt mail de scuze care zicea ca cineva de la ei a gresit si a virat toti banii in Banc Post. Situatia se va remedia pana la sarbatori. It sucks!
Claudia cardul tau e cumva la Banc Post?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

new look!!!

Noi si fluturica Amelia



Noi si baimarencele

www.dancingsantacard.com/?santa=464425" target="_blank">Craciunitza...dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Helau si de la noi!


Vad ca toata lumea asteapta banii...ii astept si eu cu interes si tot verific pe brdnet ca poate au intrat...ciu-ciu. Asa ca ce conteaza ca am rata de platit...fir-ar sa fie de treaba. Si chestia aia cu "luni vireaza si marti, miercuri trebuie sa fie in conturi" era oricum o poveste pentru ca mai nou banii prin transfer interbacar intra in cont in aceeasi zi daca au fost virati pana la ora 12, asa e mai nou. No, traim in Romania si asta ne mananca ficatii.

Vlad inca mai e pe antibiotic pana duminica, deja mi-a iesit mie si pe urechi si are o pofta zero de mancare de nu mai rezist de fericire. Abia astept sa terminam medicatia asta odata, desi nu stiu de ce mai are muci inca (de tusit tuseste rar).

Fetelor cu bebei micuti, nu va stresati ca unul face aia si al meu nu face. Fiecare are ritmul lui si nu e cazul sa va impacientati mai ales ca sunt activi si atenti. Stiu ca e in firea omului sa isi doreasca sa evolueze bebeul mai repejor (asa am facut si eu la momentul cu pricina).


Pupici la toate mamicile, bebeii si burticile.




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput