La 40 de ani gravida

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

rory76, pur si simplu mi-e mila de tine. ca mai mult nu simt fata de tine. zau ca mi-e mila de tine fata draga.
o sa dai cu capul de pragul de sus in viata atata de tare de o sa se lase cu cucui rau de tot.
sarmana de tine.

unduchable, mult prea complicata explicatia ta cu calmul( dar mult prea adevarata )...eventual daca-i faci o schita, poate atunci?!
....hmmm....neeee!!





un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Dragele mele , nu voi mai reveni la subiect , pentru ca Dumnezeu sa ierte si noi samergem mai departe.

Va urez La Multi Ani ! oameni DE CALITATE , prieteni adevarati alaturi , multa iubire si intelegere , pentru ca viata e grea ca o fac unii, dar devine frumoasa pentru ca Dumnezeu are grija sa ne trimita alaturi macar cativa oameni cu mintea inteleapta si cu bunatate in suflet , si atunci , orice s-ar intampla , va fii bine , pentru ca ei vor fii aproape

LA MULTI ANI 2009 !!

sanatate si numai bine
DIANA

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aruna spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Eu o stiu de mult pe daniela, am urmarit-o si am vazut ce fel de fata/femeie e...toate respectele mele, dar cand la 40 de ani, Doamne iarta-ma crezi ca mai ai organismul unei tipe de 20 hai 30 mi se pare o utopie!!! DE ce sunt atatia copii cu probleme prin spitale??? Si eu am pierdut o sarcina acum 2 ani, nu mi-a fost deloc bine, dar mi-am dat seama ca toate lucrurile trebuie facute la timpul lor...despre Daniela cred ca e cam disperata dupa tipul ala, care am inteles ca a divortat pentru ea sau asa ceva, si de asta incearca sa ii faca un copil cu atata inversunare. Mai ales ca tipu mai are copii din alte relatii...o fi batut-o la cap pana a cedat!!! Ma gandesc ca ea daca ar fi vrut neaparat copil facea unul pana la varsta asta! Putea sa isi aleaga un barbat, pe spranceana, si trantea un copil! Si gata!
P.S. Ma asteptam sa-mi iau niste bile negre in cap, dar asta e parerea mea si niciodata n-am lingusit pe nimeni in viata mea, si daca a fost ceva nasol, am preferat ca omul sa o stie de la cap. Rudele mele de exemplu stiu fiecare precis ce cred despre ei si nu se supara, stiu ca asa sunt io...directa si sincera! Hai, LIBER LA ROSHII!!!!!!!!!!!!!!!!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aruna spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Eu o stiu de mult pe daniela, am urmarit-o si am vazut ce fel de fata/femeie e...toate respectele mele, dar cand la 40 de ani, Doamne iarta-ma crezi ca mai ai organismul unei tipe de 20 hai 30 mi se pare o utopie!!! DE ce sunt atatia copii cu probleme prin spitale??? Si eu am pierdut o sarcina acum 2 ani, nu mi-a fost deloc bine, dar mi-am dat seama ca toate lucrurile trebuie facute la timpul lor...despre Daniela cred ca e cam disperata dupa tipul ala, care am inteles ca a divortat pentru ea sau asa ceva, si de asta incearca sa ii faca un copil cu atata inversunare. Mai ales ca tipu mai are copii din alte relatii...o fi batut-o la cap pana a cedat!!! Ma gandesc ca ea daca ar fi vrut neaparat copil facea unul pana la varsta asta! Putea sa isi aleaga un barbat, pe spranceana, si trantea un copil! Si gata!
P.S. Ma asteptam sa-mi iau niste bile negre in cap, dar asta e parerea mea si niciodata n-am lingusit pe nimeni in viata mea, si daca a fost ceva nasol, am preferat ca omul sa o stie de la cap. Rudele mele de exemplu stiu fiecare precis ce cred despre ei si nu se supara, stiu ca asa sunt io...directa si sincera! Hai, LIBER LA ROSHII!!!!!!!!!!!!!!!!

"sky is the limit!"


da tot bile negre.....si sa-ti spun si de ce...mama mea avea aproape 40 de ani cand a ramas insarcinata cu mine si vreau sa stii ca din toate fetele, trei la numar, sunt cea mai frumoasa si isteata,modesta nu-sdar nimei nu e perfect nu?,asa ca nu conteaza varsta.da recunosc sa se nasc si copii cu probleme, din pacate,dar asta nu tine de varsta si chiar nu-mi vine sa cred ca cineva poate fi asa de rautacios,mai ales ca e vorba de aducere a unui ingeras pe lume.fiecare simte cand e momentul cel mai bun de a avea un copil,iar ea a acum a simtit...nu vad unde e problema.si din cate stiu eu ea se chinuia de mai demult a aiba copii si uite ca acum s-a intamplat minunea.eu ii urez multa sanatate si multa rabdare.imi pare sincer rau ca ai pierdut o sarcina si ma intristeaza ideea ca ai renuntat sa-ti aduci in viata o mare bucurie.eu iti doresc tot binele din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

A pierdut sarcina din cauza fostei amante a lui George Tal
sursa: Cancan

Artista a fost nevoita sa avorteze in luna a treia de sarcina, dupa o perioada destul de agitata. Se pare ca Daniela s-a consumat foarte mult din cauza fostei amante a iubitului ei, care a provocat un intreg circ mediatic pe tema pensiei alimentare, pe care George ar fi trebuit sa o plateasca in contul copilului, care s-a nascut in urma aventurii lor. De altfel, cantareata a fost auzita, deseori, spunand ca nu este simplu ca cineva sa-ti faca zile fripte aiurea.
Daniela Gyorfi s-a trezit fara voia ei implicata in scandalul dintre logodnicul ei, George Tal, si fosta lui amanta, cu care acesta are si un copil. Desi era insarcinata si avea nevoie de liniste, artista a trebuit sa infrunte tensiunile generate de fosta concubina a lui Tal, pe fondul unui proces intentat lui George pentru marirea pensiei alimentare. "Au avut niste probleme cu fosta prietena a lui George. S-a suparat si Daniela pentru ca se tine de capul lor, de capul ei, desi este nevinovata. Stresul cauzat de toata aceasta poveste si-a spus cuvantul", ne-a declarat un apropiat al cuplului. Profund afectata de pierderea copilului, cantareata ne-a declarat: "Nu ma simt bine, dar viata merge mai departe. Vreau sa-mi revin pentru ca am ramas cu sechele, plang din orice. La trei luni sa pierzi o sarcina e un semn de intrebare. Nu dau vina pe nimeni. Poate e un semn, daca nu am facut un copil. Nimic in viata mea nu a fost intamplator". Desi nu a depasit socul acestui avort spontan, Gyorfi a trebuit sa-si onoreze cu brio concertele. Daniela si George vor avea parte de cateva zile libere abia la inceputul lui 2009. Cantareata spera sa devina mama anul urmator, mai ales ca medicul a asigurat-o ca nu sunt probleme in acest sens.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Imi pare tare rau de Daniela..Sincer, nu o apreciez ca artista, insa stiu ca isi dorea un copil, iar pierderea sarcinii trebuie sa fie cumplita pentru ea...

E usor sa spui ca iti alegi un barbat si "trantesti" un copil...unora le iese, altora nu...Ca nu e placinta sa o faci cand/cum vrei.

V

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Bag de seama ca cei care au scris despre asta (la presa ma refer) au scris ca sa aiba ce faca... unii zic de avort spontan, altii ca ar fi fost probleme cu fatul si astepta inca o serie de analize, apoi va decide ce si cum, altii ca sarcina era oprita din evoultie... 3 lucruri total diferite

Oricum, imi pare rau ca trece prin asta, oricare ar fi fost motivul, pacat ca a pierdut sarcina... si eu citisem ca-si dorea f. mult un copil... iar mai ales acum, cand este contra cronometru (pt. ca sansele scand din ce in ce mai mult sa ramana gravida odata cu varsta) cred ca suferinta si depresia sunt si mai mari...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aruna

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Eu o stiu de mult pe daniela, am urmarit-o si am vazut ce fel de fata/femeie e...toate respectele mele, dar cand la 40 de ani, Doamne iarta-ma crezi ca mai ai organismul unei tipe de 20 hai 30 mi se pare o utopie!!! DE ce sunt atatia copii cu probleme prin spitale??? Si eu am pierdut o sarcina acum 2 ani, nu mi-a fost deloc bine, dar mi-am dat seama ca toate lucrurile trebuie facute la timpul lor...despre Daniela cred ca e cam disperata dupa tipul ala, care am inteles ca a divortat pentru ea sau asa ceva, si de asta incearca sa ii faca un copil cu atata inversunare. Mai ales ca tipu mai are copii din alte relatii...o fi batut-o la cap pana a cedat!!! Ma gandesc ca ea daca ar fi vrut neaparat copil facea unul pana la varsta asta! Putea sa isi aleaga un barbat, pe spranceana, si trantea un copil! Si gata!
P.S. Ma asteptam sa-mi iau niste bile negre in cap, dar asta e parerea mea si niciodata n-am lingusit pe nimeni in viata mea, si daca a fost ceva nasol, am preferat ca omul sa o stie de la cap. Rudele mele de exemplu stiu fiecare precis ce cred despre ei si nu se supara, stiu ca asa sunt io...directa si sincera! Hai, LIBER LA ROSHII!!!!!!!!!!!!!!!!

"sky is the limit!"


da tot bile negre.....si sa-ti spun si de ce...mama mea avea aproape 40 de ani cand a ramas insarcinata cu mine si vreau sa stii ca din toate fetele, trei la numar, sunt cea mai frumoasa si isteata,modesta nu-sdar nimei nu e perfect nu?,asa ca nu conteaza varsta.da recunosc sa se nasc si copii cu probleme, din pacate,dar asta nu tine de varsta si chiar nu-mi vine sa cred ca cineva poate fi asa de rautacios,mai ales ca e vorba de aducere a unui ingeras pe lume.fiecare simte cand e momentul cel mai bun de a avea un copil,iar ea a acum a simtit...nu vad unde e problema.si din cate stiu eu ea se chinuia de mai demult a aiba copii si uite ca acum s-a intamplat minunea.eu ii urez multa sanatate si multa rabdare.imi pare sincer rau ca ai pierdut o sarcina si ma intristeaza ideea ca ai renuntat sa-ti aduci in viata o mare bucurie.eu iti doresc tot binele din lume.



Ba da , conteaza foarte mult si varsta.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

de ce nu e mai corect sa scrieti , legat de varsta , nu de mahalagismul care a avut loc aici ,

ci de subiectul : CONTEAZA FOART MULT SI VARSTA ! sa scrieti acolo la
ASTEPTAND UN INGERAS IN VIATA NOASTRA "

UNDE procentul femeilor care scriu acolo si se zbat , si fac subiecte intregi si se lupta pana reusesc si raman gravide , si procentul lor de femei peste 30 de ani peste 35 de ani, si cat de multe sunt de 40 de ani, este FOARTE MARE

deci nu aici discutam noi chestia asta

sa fim sincere , cele care cred treaba asta cu varsta , desi totul a evoluat si nu mai suntem in 1900 toamna , sa fiti sincere cu ce credeti si sa spuneti acelor femei : dragelor sunteti batrane si nu va ma chinuiti !!! ori nu veti ramane deloc ori aveti parte de avorturi sau nasteti copii handicapati ; deci acolo duceti--v va rog si spuneti acelor femei , fiti sincere si curajoase si demne , spuneti-va parerea voastra

la revedere si astept sa vad cum deschizi subiect cu varsta de 40 de ani FATIDICA SA RAMAI GRAVIDA ... ,

CAND A ramas romanitza iovan gravida la 40 si ceva de ani gravida , cand a ramas nadia comaneci , sanda ladosi e mai mare ca mine , a nascut primul ei baiat superb la 37 de ani, si acuiar e gravida , se apropie de 40 de ani , AVERTIZATI-O , ca din punctul vostru de vedere e ceva penal ce face ea , pentru ca are o varsta

din pacate , asa e coincidenta , copii ffff bolnavi cunosc si mamele lor sunt foarte tinere !!! ce vreau sa spun ? nu putem trage concluzia in anul 2008 ca cele sub 30 de ani fac numai copii sanatosi , si cele ce se apropie de 40 de ani sa isi ia gandul ; si chiar daca e asa , va rog duceti-va la aceste femei si spuneti-le sa isi ia gandul de la graditate ca ... nu mai spun ca mi-e rusine

deci voi intra acolo la ASTEPTAND UN INGERAS IN VIATA NOASTRA SI SA VAD CUM SCRII SUBIECT ACOLO DESPRE VARSTA ASTA ... SINCER , IN FATZA , e parerea ta si nu vreau decat sa le spui acelor femei acest lucru

la revedere

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

de ce nu e mai corect sa scrieti , legat de varsta , nu de mahalagismul care a avut loc aici ,

ci de subiectul : CONTEAZA FOART MULT SI VARSTA ! sa scrieti acolo la
ASTEPTAND UN INGERAS IN VIATA NOASTRA "

UNDE procentul femeilor care scriu acolo si se zbat , si fac subiecte intregi si se lupta pana reusesc si raman gravide , si procentul lor de femei peste 30 de ani peste 35 de ani, si cat de multe sunt de 40 de ani, este FOARTE MARE

deci nu aici discutam noi chestia asta

sa fim sincere , cele care cred treaba asta cu varsta , desi totul a evoluat si nu mai suntem in 1900 toamna , sa fiti sincere cu ce credeti si sa spuneti acelor femei : dragelor sunteti batrane si nu va ma chinuiti !!! ori nu veti ramane deloc ori aveti parte de avorturi sau nasteti copii handicapati ; deci acolo duceti--v va rog si spuneti acelor femei , fiti sincere si curajoase si demne , spuneti-va parerea voastra

la revedere si astept sa vad cum deschizi subiect cu varsta de 40 de ani FATIDICA SA RAMAI GRAVIDA ... ,

CAND A ramas romanitza iovan gravida la 40 si ceva de ani gravida , cand a ramas nadia comaneci , sanda ladosi e mai mare ca mine , a nascut primul ei baiat superb la 37 de ani, si acuiar e gravida , se apropie de 40 de ani , AVERTIZATI-O , ca din punctul vostru de vedere e ceva penal ce face ea , pentru ca are o varsta

din pacate , asa e coincidenta , copii ffff bolnavi cunosc si mamele lor sunt foarte tinere !!! ce vreau sa spun ? nu putem trage concluzia in anul 2008 ca cele sub 30 de ani fac numai copii sanatosi , si cele ce se apropie de 40 de ani sa isi ia gandul ; si chiar daca e asa , va rog duceti-va la aceste femei si spuneti-le sa isi ia gandul de la graditate ca ... nu mai spun ca mi-e rusine

deci voi intra acolo la ASTEPTAND UN INGERAS IN VIATA NOASTRA SI SA VAD CUM SCRII SUBIECT ACOLO DESPRE VARSTA ASTA ... SINCER , IN FATZA , e parerea ta si nu vreau decat sa le spui acelor femei acest lucru

la revedere

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm




Odata cu trecerea anilor sansele sa fie probleme in timpul sarcinii si la copil sunt mai mari.
Nu mai suntem in 1900 toamna si acum se pot diagnostica inca din primele luni diverse boli , putandu-se recurge la avort terapuetic spre exemplu.
Dar in factorii care indica un prognostic mai putin bun se numara in continuare varsta mamei.

P.S: nu este parerea mea , sunt sute de studii medicale care atesta acest lucru. Nu inseamna ca nu mai poti face copii , copii poti face pana la menopauza , inseamna doar ca riscul complicatiilor creste.
Degeaba te razvratesti impotriva celor care sustin acest lucru ca nu ai cum sa schimbi , si nu este o jignire chestia asta , este o realitate stiintifica.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput