La 40 de ani gravida

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Eu o stiu de mult pe daniela, am urmarit-o si am vazut ce fel de fata/femeie e...toate respectele mele, dar cand la 40 de ani, Doamne iarta-ma crezi ca mai ai organismul unei tipe de 20 hai 30 mi se pare o utopie!!! DE ce sunt atatia copii cu probleme prin spitale??? Si eu am pierdut o sarcina acum 2 ani, nu mi-a fost deloc bine, dar mi-am dat seama ca toate lucrurile trebuie facute la timpul lor...despre Daniela cred ca e cam disperata dupa tipul ala, care am inteles ca a divortat pentru ea sau asa ceva, si de asta incearca sa ii faca un copil cu atata inversunare. Mai ales ca tipu mai are copii din alte relatii...o fi batut-o la cap pana a cedat!!! Ma gandesc ca ea daca ar fi vrut neaparat copil facea unul pana la varsta asta! Putea sa isi aleaga un barbat, pe spranceana, si trantea un copil! Si gata!
P.S. Ma asteptam sa-mi iau niste bile negre in cap, dar asta e parerea mea si niciodata n-am lingusit pe nimeni in viata mea, si daca a fost ceva nasol, am preferat ca omul sa o stie de la cap. Rudele mele de exemplu stiu fiecare precis ce cred despre ei si nu se supara, stiu ca asa sunt io...directa si sincera! Hai, LIBER LA ROSHII!!!!!!!!!!!!!!!!

"sky is the limit!"


bla bla sa vorbim discutii si sa bagam aberatii ...

cat despre mahala ... la ea acasa ... directa si sincera e una , dar MAHALAGISM , RAUTATE SI NERUSINARE ESTE DE FAPT ... ; esti departe de directa si sincera , mai aproape de astea din urma esti ...

felicitari ! ... ca sa nu spun de fapt opusul

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Sincer, imi pare tare rau pentru ea.Fata asta nu a avut o viata usoara si, in continuare, se pare ca este urmarita de ghinion.
Ii doresc din tot sufletul sa faca un copilas cit mai repede!

theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Eu o stiu de mult pe daniela, am urmarit-o si am vazut ce fel de fata/femeie e...toate respectele mele, dar cand la 40 de ani, Doamne iarta-ma crezi ca mai ai organismul unei tipe de 20 hai 30 mi se pare o utopie!!! DE ce sunt atatia copii cu probleme prin spitale??? Si eu am pierdut o sarcina acum 2 ani, nu mi-a fost deloc bine, dar mi-am dat seama ca toate lucrurile trebuie facute la timpul lor...despre Daniela cred ca e cam disperata dupa tipul ala, care am inteles ca a divortat pentru ea sau asa ceva, si de asta incearca sa ii faca un copil cu atata inversunare. Mai ales ca tipu mai are copii din alte relatii...o fi batut-o la cap pana a cedat!!! Ma gandesc ca ea daca ar fi vrut neaparat copil facea unul pana la varsta asta! Putea sa isi aleaga un barbat, pe spranceana, si trantea un copil! Si gata!
P.S. Ma asteptam sa-mi iau niste bile negre in cap, dar asta e parerea mea si niciodata n-am lingusit pe nimeni in viata mea, si daca a fost ceva nasol, am preferat ca omul sa o stie de la cap. Rudele mele de exemplu stiu fiecare precis ce cred despre ei si nu se supara, stiu ca asa sunt io...directa si sincera! Hai, LIBER LA ROSHII!!!!!!!!!!!!!!!!

"sky is the limit!"


bla bla sa vorbim discutii si sa bagam aberatii ...

cat despre mahala ... la ea acasa ... directa si sincera e una , dar MAHALAGISM , RAUTATE SI NERUSINARE ESTE DE FAPT ... ; esti departe de directa si sincera , mai aproape de astea din urma esti ...

felicitari ! ... ca sa nu spun de fapt opusul

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Stii ceva draga diana, eu cred ca mi-am castigat dreptul sa "aberez", la fel ca si tine, de altfel, atunci cand m-am inscris pe forum...doar 80 % din discutii asta reprezinta nu? oricum, am observat de mult pe forumul asta ca atunci cand expui o parere negativa despre ceva/cineva, se gaseste numaidecat o catza de genul...stii tu cui care sa reactioneze!!! Chill out, doar mi-am spus parerea, asa cum si tu ai pareri negative in sinea ta, dar esti prea lasha ca sa le spui si altora...vezi-ti de munca ta acolo, de programator si nu te mai lua de oameni degeaba! Cred ca esti obisnuita ca toti oamenii din jurul tau sa iti dea mereu dreptate si sa fie de acord cu ce spui, dar uite ca pe aici nu e mereu asa...WAKE UP, life isn't easy!!!
Cat despre subiectul in cauza, nu e prima si nici ultima viitoare mamika de 40 de ani care va naste copii cu probleme, asa ca ce va mai bateti kapu'??? Nu trebuie sa avem si copii din astia pe lume???

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

probleme si multe frustrari .. ai mult de lucru .. da nu consideri ca ai vreo problema

viata nu este usoara , si deaceea e bine sa iti vezi de viata ta , asa cum si eu de a -un fel mea si fiecare in parte

nu te mai lua de aceaste femeie care a pierdut un copil si nu mai hotari tu cand e bine si cand nu e bine sa ai copii , cand imi spui mie CALMEAZA-TE , stii ? e de fapt opusul, e exact starea care o ai tu , ca nu e usor sa fii rea si de fat chestia aia cu CALMEAZA-TE ( OOO stii engleza ) tu ti-o spui tie , nu mai muri de grija altora

papaaaaaaaa p.s. mai pune niste replici faine , sa vad cand ti le va mai citi cineva ca plecam la munte si pana ne intoarcem uit de cat de smechera esti

deci ai grija de tine si poate te muti din mahalaua aia, sunt sigura ca esti o fata buna, e pacat

bye bai




A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

[quote]citat din mesajul lui rory76

Cat despre subiectul in cauza, nu e prima si nici ultima viitoare mamika de 40 de ani care va naste copii cu probleme, asa ca ce va mai bateti kapu'??? Nu trebuie sa avem si copii din astia pe lume???

"sky is the limit!"



mai explica fetelor cum e cu femeile de 40 de ani si copiii pe care dumnealor ii vor face

tu stii tot despre mineeee

tu stii tot despre Daniela Gyorfi , o femeie de 40 de ani ...

tu stii deja ca cei ce se nasc la 40 de ani au probleme

eu nu mai citesc ca m-am culturalizat destul din studiile tale, dar mai explica tu ce si cum cu copiii mamelor de 40 de ani , asa CU CALM

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

I'm out of here!!!!!PUNCT.Nu meriti.

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

bine faci.


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Eu o stiu de mult pe daniela, am urmarit-o si am vazut ce fel de fata/femeie e...
"sky is the limit!"


Daca o cunosti cum de nu stii ca mama ei e paralizata?
Daca la 40 de ani sa faci un copil isca o disputa ce sa mai zicem de experimetele de la 60+.

Mami de Razvan si de Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Cat despre subiectul in cauza, nu e prima si nici ultima viitoare mamika de 40 de ani care va naste copii cu probleme, asa ca ce va mai bateti kapu'??? Nu trebuie sa avem si copii din astia pe lume???

"sky is the limit!"


Ma rog , dumneata Doamna, de unde stii ca la varsta de 40 de ani ies copiii, dar toti copii cu probleme ? Esti cumva Dumnezeu si atotstiutoare ...Eu sunt un copil facut la 41 de ani , in urma cu 39 de ani si DAAAAAAAAAAAAAA AM SA FAC UN COPIL , POATE SI DOI ......stiu ca pot exista anumite riscuri dar nu stii tu care sunt motivele fiecareia daca a facut sau nu copii pana la o anumita varsta ......esti cumva fara pacat si ridici piatra





unducthable

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

iote ca am sosit ... , dar plec pentru mai multe zile iar la munte , de maine

deci , stiti cum vine vorba aia : un nebun arunca piatra si 10 se aruunca in balta sa o ia ... adeca pierdem vremea avand de-a face cu o mentalitate de PERIFERIE ...

m-am bagat , pentru ca fff multe femei te trezesti ca asa gandesc ... si una peste alta asta este rautate nu este stiinta , informare sau altceva , sunt niste vorbe la poarta spuse ...

tatal meu de exemplu a fost nascut dupa 35 ani ai bunicii mele si uite ca e doctor in fizica chimie , si pentru ca nu se merita sa spun aici preocuparile tatalui meu , am dat doar un exemplu

din pacate , atatea prietene am cu probleme MARI , prietene care au nascut chiar pana la 30 ani , si numai un exemplu dau fara nume sau altceva, baietzelul are un fel de autism

ma rog, este dupa cum vrea Dumnezeu , sunt incercarile vietii, daca copulul e sanatos , ai alt necaz sau problema , nu le poti avea pe toate

si pentru ultima oara :

e inadmisibil asa ceva !!!:

[citat din mesajul lui rory76

Cat despre subiectul in cauza, nu e prima si nici ultima viitoare mamika de 40 de ani care va naste copii cu probleme, asa ca ce va mai bateti kapu'??? Nu trebuie sa avem si copii din astia pe lume???

"sky is the limit!" -> NU MAI EXISTA NICI O LIMITA , M-AM CONVINS




NECAZURILE sunt pentru CA SUNT AStfel de oameni care gandesc in asemenea hal ; nici nu imi pot imagina un copil cu probeme la ce dispret si atitudine si cat de necajit si singur poate fii , daca nu copiii , ci parintii acestora vorbesc asa

E LOC PENTRU TOTI si fiecare sa se uite in curtea lui , daca avem necazuri eu inteleg ca devenim frustrati ..., dar nu dati si nu va legati de altii ....

hai pa ca stiu ca oricum astfel de oameni nu vor invata nimic niciodata legat si de aceasta parte a vietii

DIANA

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput