La 40 de ani gravida

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Din pacate, a fost nevoita sa faca avort. Scriu toate ziarele de vineri, 19.12.08...........Nu e favorita mea. Dar imi pare tare rau ca nu i s-a indeplinit visul de a fi mamica! Poate data viitoare............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Nici nu vreau sa ma gandesc ce o fi in sufletul ei...
Sa ii dea Dumnezeu multa putere sa mearga mai departe,si poate va reusi pana la urma.

------------------------

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

http://www.click.ro/Vedete/daniela-gyrfi-a-pierdut-sarcina

Cea mai mare problema in lume este ca prostii sunt absolut siguri de teoria lor, iar desteptii sunt mereu nesiguri pe ei.(Bertrand Russell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Pai vezi, nu sunt chiar nebuni medicii astia cand zic sa faci copil pana in 30 de ani!!!Intodeauna exista riscul de a se intampla ceva daca te apuci la 40!!! Ea cred ca stia asta, ce naibii! sunt atatia copii prin orfelinate, sa ia unul de acolo, desi sincer vorbind, cred ca se baza ca o sa i-l creasca mama ei, nu prea o vad cu carutzu prin parc sau schimband pampersi...pacat de copilutzu care ar fi putut sa fie!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

rory76
Mama Danielei e paralizata de ani buni(Daniela era copil) si Daniela a ingrijit-o si o ingrijeste . Deci sincer vorbind... sper sa nu citeasca Daniela astfel de rautati gratuite!

Nu sunt neparat o admiratoare a Danielei, dar nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul ei acum!

Multa putere Daniela!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Eu o stiu de mult pe daniela, am urmarit-o si am vazut ce fel de fata/femeie e...toate respectele mele, dar cand la 40 de ani, Doamne iarta-ma crezi ca mai ai organismul unei tipe de 20 hai 30 mi se pare o utopie!!! DE ce sunt atatia copii cu probleme prin spitale??? Si eu am pierdut o sarcina acum 2 ani, nu mi-a fost deloc bine, dar mi-am dat seama ca toate lucrurile trebuie facute la timpul lor...despre Daniela cred ca e cam disperata dupa tipul ala, care am inteles ca a divortat pentru ea sau asa ceva, si de asta incearca sa ii faca un copil cu atata inversunare. Mai ales ca tipu mai are copii din alte relatii...o fi batut-o la cap pana a cedat!!! Ma gandesc ca ea daca ar fi vrut neaparat copil facea unul pana la varsta asta! Putea sa isi aleaga un barbat, pe spranceana, si trantea un copil! Si gata!
P.S. Ma asteptam sa-mi iau niste bile negre in cap, dar asta e parerea mea si niciodata n-am lingusit pe nimeni in viata mea, si daca a fost ceva nasol, am preferat ca omul sa o stie de la cap. Rudele mele de exemplu stiu fiecare precis ce cred despre ei si nu se supara, stiu ca asa sunt io...directa si sincera! Hai, LIBER LA ROSHII!!!!!!!!!!!!!!!!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

e mereu o tragedie pierderea unui copil dorit.

Iar asta se poate intampla la 20 de ani, la 40 de ani ... nu are legatura cu religia, varsta, situatia materiala altfel s-ar putea evita asemenea tragedii



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Pai vezi, nu sunt chiar nebuni medicii astia cand zic sa faci copil pana in 30 de ani!!!Intodeauna exista riscul de a se intampla ceva daca te apuci la 40!!! Ea cred ca stia asta, ce naibii! sunt atatia copii prin orfelinate, sa ia unul de acolo, desi sincer vorbind, cred ca se baza ca o sa i-l creasca mama ei, nu prea o vad cu carutzu prin parc sau schimband pampersi...pacat de copilutzu care ar fi putut sa fie!

"sky is the limit!"


na LOL
mama ei este paralizata si daniela are grija de ea din tinerete sau de cand.
Asa ca m-as mira sa-si bage picioarele si sa-i puna nepotu' in brate cu un sut in carucior
Iar cu varsta...conteaza norocul. Unele pers. fac cancer la 18 , altele niciodata , unele au sarcini pierdute la 20, altele la 30 , altele la 45

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

...sau poarte nu a gasit barbatul cu care sa simta ca vrea sa faca copilul....ce simplu e sa judeci pe altii, fara nici un fel de teama ca vei fi si tu judecat la randu-ti.

Rory nu e vorba de roshii, insa gandeste-te ca poate nu toti simt/ gandesc/ au aceleasi concepti idespre viata ca tine. Fiecare are, sunt sigura de asta, motivatiile lui pentru ceea ce face.

Ca si cantareata m-a lasat rece intotdeauna DG, dar ca om, tot respectul, putea sa angajeze o femeie pt mama ei si sa nu se ingrijeasca personal de dinsa. Insa o face si asta spune multe.

Ii doresc din tot sufletul sa i se implineasca dorinta de a avea un copilas



Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hai la plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76
Ma gandesc ca ea daca ar fi vrut neaparat copil facea unul pana la varsta asta! Putea sa isi aleaga un barbat, pe spranceana, si trantea un copil! Si gata!


Mergi la inceput