Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (234)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc slippers,
de la milupa nu am gasit decat lapte normal de la 6 luni,nici macar de la 1+ nu era lapte!!!!????
i-[am luat din ala din soia,ca normal fara lactoza nu e???!!!
problema e ca e asa mofturoasa la mancare de cand cu problema asta ca nu mai stiu ce sa fac,serios,sunt epuizata,atat fizic cat si psihic,
nu mai vrea nici sa guste mancarea,cum ma vede ca vin sa o hranesc,cum se face ca vomita,ii dau cu forta cateva lingurite si apoi se mai resemneaza si i a cateva fara sa o fortez,
plange mai mereu si tot asa,
sper sa nu fie nimic grav,am dus o mostra de kk miercuri si cred ca o sa vina rezultatele pe marti,dar de vin mai repede ma suna de e ceva probleme,

pupici tuturor bebelushilor accidentati,si Ebonee e toata vanata de la genunchi in jos,nu stiu cum le face dar e comica rau :)))


pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Din categoria www.flickr.com/photos/21231089@N02/3064796427/" target="_blank">Xena :
In week-end am fost invitati la ziua unui amic, la un restaurant spaniol. Acolo mai era un baietel de vreo 2 anisori si jumatate la o masa alaturata. Pt ca se plictisea, se tot alerga cu fie-mea printre mese. La un moment dat o prinde la inghesuiala intr-un colt, ia in brate si o pupa . Noi incepem sa radem, si-i spun lui tat-sau sa isi cumpere pusca! Intre timp nici Elizei nu i-a placut ceva la toata intamparea asta, ca l-a imbrancit pe bietul baiat cat colo.
La care barbata-meu: "a, n-are nevoie de ajutoare cu pusca. Se descurca cu mainile goale!"


Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) (Povestea nasterii)
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

of, am o zi naspa.
probleme,probleme.
prietena mea cea mai buna e in spital,trebuie sa se opereze de piatra ( mare) la rinichi, tata se opereaza si el saptamana viitoare , pietre la fiere, eu am intepenit cam naspa de spate,l-am tot carat pe asta mic in brate....
Ghighi e tare nestamparat, mi-a spart o scoica mare, din sticla, in care tineam monede straine. mii de cioburi peste tot, eu m-am taiat un pic la un deget....el a scapat cu bine.
un unchi m-a sunat ca a avut accident cu masina acum 2 saptamani, a stat in spital si acum a iesit si tre'sa repare masina ( sa-l rezolv cu dosarul de dauna ca nu se poate agita el).
nu stiu ce sa fac mai repede.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ramona,tare faza,m[-ai facut sa rad :)))))))))))
la noi e invers,Ebonee ii pupaceste pe toti si incearca sa ii ridice,e asa haioasa,nu stiu cu cine seamana asa pupacioasa :D:Dam vazut pozele,ce pot sa zic?ai un copil super frumos

sa va povestesc o faza haioasa de la gradi:m-am dus eu o data in pauza sa vad ce face pruncul meu,(gradinita e in curtea scolii sa le fie mai usor celor cu,copilasi)incerca sa ii ridice de pantalonasi de la spate pe bebelushii ce mergeau catelus prin clasa si ii tragea dupa ea,educatoarele radeau cu lacrimi,iar eu pandeam pe geam sa vad ce face,ca de ma vedea,incepea spectacolul :D
m-a busit rasul instant si m-avazut,nu le-a dat drumul si incerca sa imi explice ea ceva acolo ce incearca sa faca si cu toata forta ii tragea dupa ea :)))


pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelle005

Yaia imi pare rau de accidentul lui Tudor


Multumim!
Trece, e parte din 'proces'.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

mi-a ajuns pe la urechi stirea ca tariceanu vrea sa ne dea indemnizatia de 85%din decembrie,nu din ianuarie. ce inseamna si campania asta electorala....

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Azi dimineata am intrat in holul gradinitei cu Tudor si vine o fetita, Sara-Julia, mai maricica si incepe sa-l pupe pe Tudor si pe obraji si unu a nimerit si pe gurita...era ultima ei zi la aceasta gradinita si isi lua la revedere.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Mai Papanash, cum vin toate deodata... Asta e semn ca o sa mergi in Africa!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Ramonaiani, tare dulce printesa razboinica!
Cand o sa ai poze cu burtica sau cu samburelul mic ne arati si noua, da?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia
Cand o sa ai poze cu burtica sau cu samburelul mic ne arati si noua, da?


Burtica inca nu se vede. Ma deranjeaza nitel cand sed, dar inca nu e destul de mare sa o pozez. Cat despre samburel am o poza, dar e aia clasica de extraterestru mic, alb si cu capul mare .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) (Povestea nasterii)
10+

Mergi la inceput