Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (234)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Neata si de la Iasi. La noi se anunta o zi insorita, poate iesim si noi azi afara ca saptamana asta n-am iesit deloc. Eu sunt cam zombi, m-a trezit Amalia toata noaptea.

Erina multumesc pt aprecieri, da a fost si Celia cu carliontata ei la intalnirea din noiembrie. Initial se propusese sa ne intalnim saptamanal toata gasca de la Iasi dar in ultimul timp cam toti copilasii au fost bolnaviori. Oricum vrem sa facem o petrecere cu Mos Craciun, speram sa nu intervina nimic intre timp.

Roxana micul accidentat.

Nici Amalia nu prea vorbeste, spune doar cateva cuvinte in rest bebeluseste la greu; de inteles intelege ce-i spun, eu una nu-mi fac probleme inca, are ea timp sa vorbeasca

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Citat:
citat din mesajul lui bikmaria
Fetelor sa aveti o zi buna ,eu am plecat la treburile mele




Sa inteleg ca esti in concediu sau ti-ai schimbat incadrarea la munca?

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Concediu?oho ce bun ar fi macar o saptamana ...nu mi-sa schimbat nici incadrarea ,doar ca zi intru la ora 13 si in timpul meu liber asta fac ; smotru ,mancare ,spal,calc rufe ,chestii din astea relaxante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Roxana, Doamne, ce patanie! Era masina parcata intr-un loc mai neumblat? Cum asa, sa traga de portiere? Brrr...

Erina, cumparaturile de ieri au fost pt. Mos Nicolae! Mai am doar 2 chestii minore de luat, pe care le ia sotul azi, si gata cu Mosu' asta.
Anul asta aveau la sortimente diferite de cutii de bomboane Lindt...le-as fi incercat pe toate! Am luat doar una.

Cadoul pt. bebelina mica il aveam luat deja, aseara am fost intr-o scurta vizita. Tare dulce mititica Kinga! Mi-a amintit de pisoiul Tudor! Si a fost bine, mai ales ca nasterea a fost usoara, desi a fost indusa.

Sabina japoneza, sunteti deja pe drum...sper sa fie daca nu mai bun, macar la fel de bun ca si celalalt!

Mey, Papanasho, ce tot spui tu acolo...folosit spray paralizant...Doamne!

Roxanaaaa,! Tare rau imi pare...si racit si taiat! Si nedormit! Speram sa treaca repede! Uite, un pentru voi!
Si Tudor s-a spart aseara buza rau de tot, s-a impiedicat si a dat cu buza de treapta a doua de la scara. Si era la sangeeee...si plangeaaaa! Dupa aia si-a supt buza de jos pana la culcare, probabil ii era bine asa, cu buza de jos in gurita, sugand-o, poate nu-l durea asa de tare. Si a fost bine ca s-a si inchis repede in felul asta...dar azi dimineata avea o buza! Si aseara asa de caraghios arata, cu buza in gura!

Ca vorbeati de 'gata' si diferitele lui pronuntari, la Tudor e 'gaca'.

Cecilia, da, eu intrebasem de nasa ta.
De ce nu merge la pediatra voastra de vreme ce nu e multumita de a ei? Sau sta departe de voi?
Auzi, un vin rosu i-ar prinde bine ei. Poate bea cate o gurita seara, imediat dupa alaptat, cand are cam 4 ore pana la urmatorul alaptat.

Roxana, nu i-am dat inca nimic (,) cu cacao lui Tudor, dar imi amintesc din Capraru ca dupa 1 an e ok laptele cu cacao. Desi fara indulcitor trebuie sa fie cam amar, dar cica unii copii nu vor lapte simplu si poti incerca adaos de cacao.
La problema cu durerea, ce descrii tu acolo imi suna a intindere a unui muschi intercostal.

Cecilia, nepotul meu de 4,5 ani adora Desenele animate (deci poate un DVD cu desene?) si Spiderman, probabil influenta de la frate-su (deci poate o masinuta cu Spiderman sau un omulet Spiderman, de acela din cauciuc) ...sau poate ceva ce-i place lui! CDuri cu muzica, carti de colorat, puzzle... Eu nu sunt pt. hainute pt. copii, nu se bucura de ele...de altfel sunt si adulti (asa ca al meu sot) care nu apreciaza articolele de imbracaminte primite cadou...cica un cadou trebuie sa raspunda unui hobby!

Luy, poate Maria visa ca face caca!

Erina, drum bun si voua spre casa din Moldova!

Ana, eu ma trezesc devreme, dar la 7 nu sunt pe forum sa le fac vorbaretelor capitol nou...desi vreau sa-mi incerc mana, dar fetele astea vorbesc muuuult!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna dimineata,
drum bun Erina si fara peripetii,sa te distrezi


pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ati citit un pic mai sus? la IASI se pune de-o intalnire cu mosu! la Bucuresti NIMIC? nu faceti si voi vre-o intalneala?imi e mai aproape Bucurestiul decat Iasu daca e ceva sa ma treceti si pe mine pe lista ,mai ales ca acum nu imi mai e frica de nimeni,
am plecat sa intind rufele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Danielle de Anglia, cum e Ebonee? Sper ca si-a mai revenit cu scaunul!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Yaia imi pare rau de accidentul lui Tudor

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Cecilia, poate te inspiri de aici ptr cadou!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128875

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc de intrebare yaia,esti o dulce
noaptea trecuta s-a kkcit normal,adica tare,eram tare bucuroasa ca am adormit cu ea in brate,de dimineata s-a kkcit de 3 ori fff moale,IAR,
nu mai stiu ce sa ii dau,am pacalit-o si azi cu orez si morcov fiert,i-am dar cu seringa smecta ca altfel o scuipa imediat,
lapte fara lactoza si BLUEBERRY (afine,ca am gasit la un magazin polonez aseara )
daca se mai kkceste si de la astea,inseamna ca are o problema nasoala la stomacel :(((((


pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Danielle, daca nu ia Smecta incearca cu Enterol. E mai putin scarbos decat Smecta. Sau Biotics dizolvat in laptele fara lactoza. Aici mai sunt (si cu siguranta gasesti si acolo) formule speciale pentru diaree, la Milupa si Humana. Una cu gust de banane si una cu morcov, nu mai stiu care-cum. Vlad mi le-a acceptat pe amandoua si sunt destul de consistente. Nu te descuraja, asa se intampla la diaree. Un scaun bun si apoi o iei de la capat. Ideea e sa nu fie cumva toxiinfectie alimentara (atunci ar fi nevoie de antibiotic) si musai-musai tinut regim, doua-trei zile chiar si dupa ce reintra in normal. Sper sa treceti repede peste asta, ca e crunt. Stiu din experienta.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput