Nasterea la Medlife (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

clauclau, multumesc frumos! Sa dea Dzeu asa sa fie.


CRACIUN FERICIT TUTUROR!!!!

34+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

CADIA, in caz ca te apuca ceva te prezinti repede la camera de garda si acolo o sa se decida daca e cazul sa-l deranjeze si pe medicul tau!
Bagaje: eu am plecat cu poseta pe umar in care aveam periuta si pasta de dinti ( nu stiam ca o sa-mi dea de acolo), incarcatorul pt telefon. pe net am intrat de pe telefon asa ca nu am avut nevoie de laptop. iar sotul venea cu trusa pt celule stem la subbrat si cu aparatul foto la gat ATAT

scoica,hainele pentru externare pentru mine si bebe mi le-a adus in ziua externarii

nu stiu cum de voi ati avut parte si de incidente mai neplacute la medlife, la mine a fost totul perfect! toata lumea a fost foarte draguta, de la medic pana la infirmiera

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08

POZE

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina_1609

CADIA, in caz ca te apuca ceva te prezinti repede la camera de garda si acolo o sa se decida daca e cazul sa-l deranjeze si pe medicul tau!
Bagaje: eu am plecat cu poseta pe umar in care aveam periuta si pasta de dinti ( nu stiam ca o sa-mi dea de acolo), incarcatorul pt telefon. pe net am intrat de pe telefon asa ca nu am avut nevoie de laptop. iar sotul venea cu trusa pt celule stem la subbrat si cu aparatul foto la gat ATAT

scoica,hainele pentru externare pentru mine si bebe mi le-a adus in ziua externarii

nu stiu cum de voi ati avut parte si de incidente mai neplacute la medlife, la mine a fost totul perfect! toata lumea a fost foarte draguta, de la medic pana la infirmiera

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08

POZE

Copil crescut din suc de morcovi



La fel si la mine, nasterea a fost minunata, ma gandesc cu nostalgie la zilele petrecute acolo! A fost excelent, toata lumea s-a purtat mai mult decat bine, m-am simtit super rasfatata si eu si bebelina mea. Imi pare rau ca nu a fost pentru toate mamicile asa. Eu am o amintire asa de placuta legata de nasterea Rebeccai la Medlife.

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Multumesc mult fetelor pentru tot ce mi-ati zis.Si eu am incredere in cei de la Medlife si sper ca totul sa fie OK.


Voi aveti idee, trusa de epidurala o cumparam noi sau ne-o dau ei la spital?

Va urez un An Nou excelent si plin de sanatate si bucurii!!!!

35+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

cadia glumesti...sigur ca o dau ei din maternitate..ca la banii astia nu vin la Medlife cu trusa de acasa.
Tot ce trebuie sa ai la tine..este buletinul si cardul..si daca vrei sa mai iei tu altceva in mod special.In rest spitalul Medlife se respecta si au acolo tot ce trebuie.Functioneaza ca un hotel sau chiar mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

La multi ani! Si un An Nou cat mai bun si copii sanatosi:) Iar pentru cele care vor naste in curand, o nastere cat mai usoara

La Medlife voi naste si eu, DPN - 6 martie, prin cezariana, cu dr Parfene Caliopia. O doctorita foarte de treaba si pe care o recomand cu caldura.

Am foarte mari emotii privind nasterea ... insa sunt linistita in privinta conditiilor de acolo precum si felul in care se poarta cu pacientele personalul de acolo.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui iubu77

cadia glumesti...sigur ca o dau ei din maternitate..ca la banii astia nu vin la Medlife cu trusa de acasa.
Tot ce trebuie sa ai la tine..este buletinul si cardul..si daca vrei sa mai iei tu altceva in mod special.In rest spitalul Medlife se respecta si au acolo tot ce trebuie.Functioneaza ca un hotel sau chiar mai bine...


Merci, iubu.
Adevarul este ca sunt chiar linistita ca nu trebuie sa-mi fac nici un bagaj.
Bine ca am aflat si cum este cu epidurala.

36+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Da..io iti urez nastere usoara si o sa vezi ca totul va fi ok.
O sa te simti la Medlife ca la hotel si toata echipa de acolo te va face sa treci mai usor peste recuperare si zilele mai putin usoare dupa nastere.

Abia astept sa ne povestesti cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Multzam frumos iubu.

Va voi povesti cu siguranta, dar sper sa stea pitica la caldurica pana spre sf. lunii ianuarie.

36+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolest spune:

Nu credeam ca se mai scrie pe acest subiect felicitari.
Vad ca inca au multi clienti cei de la Medlife desi exista conditii mult mai bune si prin alta parte cam la acelasi pret.
Sunt curioasa cat mai costa o nastere ca pana am nascut eu au marit preturile de trei ori fara sa imbunatateasca conditiile.
Cat despre medicii de acolo foarte aglomerati ca nu prea au timp sa se uite la tine, eu am fost de trei ori la Mirela Popa si mi-a zis intr-un final ca nu se poate sa nasc cu ea pentru ca e in concediu ... lipsa totala de profesionalism pentru ca nu mi-a recomandat alt medic ca sa nu mai zic ca masa de ginecologie din cabinetul ei arata parca era luata de la second hand.
La neonatologie am stat de vorba cu un medic rezident ..... mie nu mi-a placut deloc experienta pe care am avut-o cu Medlife.
Ca sa nu mai zic ca stai la usile doctorilor cu zeci de persoane alaturi de zici ca esti la stat doar ca platesti.
In final nu vreau sa plictisesc pe nimeni eu am ales alt spital care e cu adevarat privat si ofera standarde de inalta calitate atat la cazare, personal medical si tehnica medicala: doua sali de nasteri si doua de cezariana total separate si multe altele fara inghesuiala.

Mergi la inceput