Nasterea la Medlife (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Fetelor a nascut cineva cu Deliana Predioi de la ei..Am o amica care are vrea sa nasca cu dansa si ar vrea niste pareri.

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Iubu, multumesc mult pentru info.
In principiu, chiar nu as vrea sa ma stresez cu renumitul "bagaj de spital" si daca tu spui ca n-am nevoie de nimic, nici pentru mine nici pentru bebe, atunci, e super OK.

Am o prietena care lucreaza la Medlife si care tocmai imi spunea spatamana trecuta, ca atat dl.cat si dna Predoi, sunt niste oameni deosebiti si profesional, si personal vorbind.
Asa ca prietena ta poate sa stea linistita in privinta asta.

32+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Merci Cadia..
Tu cand urmeaza sa nasti? Si cu cine?
Stii cumva daca a venit cineva in locul lui Mendez la Medlife? ma rog un doctor nou ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

gologanii la Medlife te poti duce cu 3 saptamani inainte de a naste sa te ia un medic de acolo in evidenta,sa iei la tine analizele si echografiile facute pana in momentul de fata;

Cadia nu iti trebuie nimik la tine; a ba da : aparatul foto o clama de prins parul ,operie ,mobilul si incarcatorul cardul si buletinul si daca vrei poti cere si laptop in camera sa comunici cu fetele;camasa de noapte,halat,prosoape,periuta si pasta de dinti ti se dau de acolo,nici ptr bb nu iti trebuie nimik

iubu 77 Dr.Predoi Deliana e super de treaba,eu cu ea vroiam sa nasc dar a intrase in prenatal si m-am orientat catre alt medic ;nu stiu sa zic daca a venit cineva in locul Dr Mendez dar stiu ca pacientele lui au Fost preluate de ceilalti medici.

buburuza mea

de Daria 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Buna fetelor
Sa va traiasca puiutzii in primul rand -celor care au nascut- si pupici gravidutzelor. Voiam sa va spun ca am aflat unde e Mendez, daca ati fost la el pana acuma si ma gandeam ca v-ar interesa sa stiti unde a plecat sau daca mai putetzi lua legatura cu el. Ei bine uitatzi aici. Nu vreau sa fac reclama ...sper doar sa va ajute informatia legata de Mendez. Pt mine a fost un doctor extraordinar si as fi vrut sa stiu unde si cum dau de el cand trebuia sa merg la controlul de 6 saptamani si daca ar fi sa mai am un bebe tot la el as merge.

Va pup

LauraY Mami fericita de Daria Maria

http://family.webshots.com/album/567529271COZZdc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

iubu, eu urmeaza sa nasc pe 02.02.2009, cel putin acesta este DPN-ul, dar eu am un feeling, ca o sa fie mai devreme.Sper totusi nu mai devreme de 23 ian.
Doctorita mea este Mirela Popa, dar nu am stabilit inca daca voi naste natural sau prin cezariana, deci nu stiu daca voi naste cu dansa sau cu medicul de garda.Sper totusi sa nasc cu ea.

Sincer, eu stiam, ca si doctor nou pe dna Predoi (de fapt revenita din CIC), in rest nu m-am interesat.


33+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Ceau
pai acum adica sa nasti cu medicu de garda? Pai si daca nasti normal sau cezariana nu tot cu ea nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Dragele mele,
Va salut. Nu am mai scris de asa mult timp, ca voi poate nici nu ma cunosteti. In fine, v-am citit, sa va spun parerea mea.
Nu te mai poti duce la medlife cu trei saptamani inainte sa nasti, sa ceri sa te ia un dr. in evidenta. Asta mergea poate anul trecut pe vremea asta. Intre timp au devenit asa aglomerati, ca nu mai accepta nimeni( ma gandesc la medicii de renume) o pacienta aflata pe ultima 100 de metri.
Eu am fost pacienta lui Mendez, am vazut ca cineva a scris unde poate fi gasit. Din pacate informatia nu e tocmai completa. Dr. Mendez acorda consultatii numai la clinica Polisano, miercurea si vinerea si asista nasteri numai la CMU. Asta-i tot.
A, inca ceva. In legatura cu bagajul personal pentru maternitate. E bine luati de acasa obiectele de igiena si toaleta preferate si eventual o camasa de noapte sosete, papuci"( mai ales in sezonul asta). Eu am mai scris la vremea respectiva. Camasa care mi-a fost alocata mirosea groaznic, desi era curata, papucii( de unica folosinta) au talpa incredibil de subtire si aluneca. Periuta si pasta e bine sa folositi marca si modelul cu care sunteti obisnuite, in fine, ficare cum crede de cuviinta.
Pentru bebe trebuie hainute de scos din spital( le poate aduce si tati in ziua externarii), landou, eventual un biberon( in functie de distanta la care calatoreste bebe spre casa).
Sper sa nu credeti ca m-am bagat ca musca in lapte, am vrut doar sa fiu de folos.
Nastere usoara celor care urmeaza in curand!
Sarbatori fericite!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

iubu, sincer nu stiu, n-am intrebat-o inca pe dr., dar am auzit ca daca te apuca sa zicem in wnd, nasti cu medicul de garda.
De fapt am auzit tot felul de chestii, asa ca cel mai bine, dupa sarbatori am sa discut cu dansa aspectele astea.

Pierrine, multumim frumos.Orice sfat este binevenit.

34+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cadia, pe mine m-a apucat nasterea ( adica mi s-a rupt apa) duminica noaptea la 2!!! M-a consultat medicul de garda si au chemat-o imediat pe dr mea ( Mirela Popa) care in 10 minute a fost acolo, cred ca sta foarte aproape. Cert e ca la 3.55 eram deja la terapie intensiva. Deci, nu cred ca o sa nasti cu medicul de garda, ci cu dr. ta. Nastere usoara iti urez si recuperare rapida.

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica

Mergi la inceput