Nasterea la Medlife (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna,
stiu ca s-a discutat aici si de doctora Deliana Predoi. Poate sa ne dea mai multe informatii cineva care a nascut cu ea? nastere naturala mai ales.
merci frumos anticipat

ps. eu am dat info despre cum a fost nasterea cu dr Mendez, daca va mai amintiti

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna Ema
Eu nu am nascut cu Deliana Predoi insa am cunoscut-o personal. Am fost la dansa la control mai demult..si am prins-o la o vizita cand am nascut la LMH..iar o tipa de acolo nascuse cu dansa.
Pot sa iti spun ca este o persoana fff calda si ff draguta..politicoasa, atenta si blanda.Am auzit ca este si o buna profesionista.
Eu zic ca nu vei avea probleme cu dansa si vei fi foarte multumita.
Poate mai intra o mamica care a nascut cu ea si iti da mai multe detalii.

Nico privitor la LMH eu am fost ff multumita de conditiile de acolo..si nu am avut nici o clipa impresia ca sunt la spital de stat. E adevarat ca uneori se mai intarzie consultatiile din cauza unor urgente sau a unor gravide care nu au programare dar trebuiesc si ele vazute.
Eu am fost si sunt pacienta Mirelei Popa si te contrazic cu scaunul din cabinet..arata ff bine iar in privinta igienei nu imi fac griji.
Eu am nascut acolo si am fost multumita si de neonatologie si ginecologie si tot.Din partea meau au nota 10. Imi pare rau ca tu ai avut alte experiente dar eu recomand cu caldura Medlife.

O zi buna si nastere usoara cui urmeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Pai,iubu,s-ar putea ca eu sa fiu urmatoarea care naste la Medlife.
Am fost ieri la eco si grasunica are 3500g.cred ca o sa merg pe cezariana.Luni dimineatza mergem la dna dr. Mirela Popa, poate hotaram ceva in privinta nasterii.
Oricum va tin la curent.


38+cu CLARA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Iubu77 multumesc frumos de raspuns!

Poate apare si cineva care a nascut cu dna dr Predoi si aflu mai multe. Si eu am nascut la medlife, cu dr mendez care intre timp a plecat, dar cu alte info despre cum a fost la momentul respectiv pot sa ajut.

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Fetelor cu fetitze bebitze, daca iau cerceii cu mine la spital, asistentele ii pun in urechiuse, sau intai le pun altceva medicinal, si eu ii pun cerceii acasa?????


38+cu CLARA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

cadia ii iei cu tine si ii pun ele acolo.
In ultima zi io i-am dus dimineatza si cand am plecat acasa am plecat cu cerceii in urechi.
Costa 90 ron si arata ff bine urechile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Multzam iubu

La noi este hotarata treaba, MARTI, 27.01, ORA 11, CEZARIANA
Sa dea Dzeu ca totul sa fie bine.

Voi ziceati sa nu iau nimic in bagaj, dar eu stiu acolo, ceva, ceva...ce sa pun?
Tampoane, pampersi...nu stiu???


38+cu CLARA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AMARIAM spune:

Buna fetelor. Ma bucur ca am gasit acest topic valabil si pe anul acesta (am cotrobait pe net si nu am prea gasit in alta parte acest subiect dezbatut pe larg. intru in a 13 saptamina cu o sarcina obtinuta dupa ceva timp (acum nu mai vreau sa mi amintesc ca nu mai conteaza ). Sotul meu a fost de la inceput adeptul ideii de a merge la maternitate privata (merita bebe sa vina pe lume in conditii civilizate ca prea l-am asteptat), dar eu m am opus pe considerentul financiar (de unde atita bani....) CLASIC, nu?!acum dupa ce am vazut ce e prin maternitatile normale, de stat, cum se zice, iau foarte in serios aceasta posibilitate, drept pt care am si fost impreuna sa vedem Medlife-ul. Am intrebat la receptie ce trebuie sa fac sa nasc acolo: trebuie sa fiu in evidenta unuia din medicii lor. asta nu ma deranjeaza pt ca deocamdata nu sunt incintata de cei pe care ii cunosc: una mi a zis clar ca nu vine la nasteri, iar cealalta calatoreste mult si stiu ca a dat multe tepe pacientelor (pacat! asta i singurul defect). Desigur am intrebat si de bani: mi s a raspuns ca la final costul ajunge la 7000-7500 de lei. Mult dar pina la vara sper sa i pot avea...Cit despre cazare, am fost asigurata ca nu se pune problema sa ramin fara loc (credeam ca trebuie sa am rezervare).
Al doilea aspect este ca, citind ce ati scris voi este clar ca sunt mai multe pareri pro decit contra, mai multe experiente pozitive decit negative. cele din urma mi se par cazuri izolate, nu pot fi generalizate. La maternitatile de stat pare ca e exact invers: cind e cineva multumit, nu generaliza, s ar putea sa nu fie valabil si pt tine.
In fine, astea s parerile mele si recunosc ca daca sunt indecisa este fiindca mi e foarte teama. nu de nasterea propriu zisa ci pt ca nu am fost in viata mea internata in spital si nu stiu cum voi reactiona mai ales cind o sa l am si pe pui (daca dupa ce dau vreo spaga voi fi tratata ca ultimul om, ii string de git sau ).
Am inteles ca toata echipa de la Medlife e profi, daca puteti sa ma ajutati cu vreo recomandare va multumesc. Oricum mai vorbim.
PS Am vazut doua cupluri care ieseau de acolo cu bebeii, m am emotionat rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

AMARIAM, si eu am ales un spital privat (dinainte sa raman insarcinata) si dealungul sarcinii totul a fost SUPEROK.Nici eu nu am fost internata niciodata si nu am avut nici o interventie chirurgicala dar vreau sa-ti spun ca am toata increderea ca totul va fi bine.Am fost deja si am facut controlul de preanestezie si testul antistress pentru bebe (acestea se fac in spital).Am fost foarte incantata de cum mi s-a vorbit si explicat totul.Pot spune ca maine voi merge cu toata increderea, fara frica, doar cu emotiile de rigoare.

Eu sunt pacienta dr. Popa Mirela cu care o sa si nasc in cursul zilei de maine (cu ajutorul lui Dzeu, bineinteles).Sunt intr-adevar multi doctori profi acolo, dar eu nu as vrea sa vb in necunostiinta de cauza.Ma pot pronunta doar in cazul dr. mele.

Oricum imediat ce voi putea, voi povesti pe larg despre experienta mea cu spitalul Medlife, care va incepe maine la ora 9 dimineatza.

Sarcina usoara

39+cu CLARA MARIA
MARTI 27 IAN. ORA 11:00 CEZARIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

AMARIAM

Tot la Medlife voi naste si eu, in mai putin de o luna (eu as vrea cat mai repede dar tb sa mai astept sa creasca bebe).
Initial si noi ne-am pus problema banilor, insa cred ca merita sa facem acest efort financiar. Am fost internata la Medlife acum o luna jumate. Daca nu as fi avut perfuzia infipta in mana, as fi zis ca sunt la hotel in concediu asistentele sunt foarte amabile si nici un moment nu au strambat din nas cand le solicitam, nici atunci cand le ceream cine stie ce aberatie de femeie insarcinata :)

Eu ti-o recomand pe dr. Parfene Caliopia. am ajuns la ea din intamplare, intr-o seara, la urgente, chiar la inceputul sarcinii. inca nu stiam ce dr voi alege, insa felul in care s-a purtat dr atunci cu mine m-a facut sa o plac imediat si sa ma decid asupra ei sa-mi urmareasca sarcina.

O prietena de a mea a nascut acum 3 luni la Medlife cu dr. Popa Mirela si are numai cuvinte de lauda despre ea.
sarcina usoara!
sa ai o

Mergi la inceput