Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (176)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Sabinescule, am zis ca ma ocup si de tine cand revin.

Sper ca te simti mai bine. Stiu ca doare cand tocmai persoanele de la care te astepti sa te sustina si incurajeze si sa fie alaturi de tine in deciziile tale te critica, insa tu esti puternica, ai o familie superba si ei sunt sursa ta de energie si inspiratie si ei conteaza in primul si in primul rand. Cred ca e greu sa ignori comentariile propriei mame, dar tu o stii cel mai bine, tu stii cat de mult te-a sustinut de-a lungul timpului si ce reactii are.

Tu nu ti-ai rata cariera sau alte bazaconii pe care le-am auzit ca le-ai zis pe aici, ci pur si simplu ai dat pauza pt o vreme. Ce e asa mare tam-tam. Cand vei revenii, o vei face cu forte inzecite si izvoare noi si nebanuite de insiratie!!!

Hai, capul sus, pune la spate ceea ce crezi ca vor comenta colegii tai la intalnirea cu pricina. Si nu cumva sa nu te duci!!!! Ba sa te duci si sa fii mandra de tine!!!

Astept pozele .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Gata, chiar ca am plecat, ca prea m-am intins ca o placinta si am monopolizat capitolul. Am plecat, o sa revin eu, daca nu azi, maine...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

'neata
gata m-am harnicit , dau la toata lumea

Miru a dormit de la 9 jumate la 6 dimineata fara intrerupere, asa a fost si noaptea trecuta , dar am crezut ca e o intamplare, pai asa mai stam si noi de vorba dupa un somn bun, parca-mi mai fac curaj de al 2lea
cred ca se trezea de foame , aseara a mancat un iaurt, 2 biscuiti si o jumatate de banana pe la 7 jumatate , iar inainte de somn 260ml de lapte cu o masura de cereale





poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

ma duc sa ma pregates de job, va doresc o saptamana buna
sper sa apuc sa mai intru de la birou

pupicei

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
noi n-avem noutati, d-asta n-am mai zis nimik.
betty - tinem pumnii la analize, pupici lui greuceanu.
pupam dulce pe toata lu

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes
Yaia, multumesc de idei. Insa nu stiu daca pot aplica acum. Cred ca e tardiv. Lisa nu se trezeste intotdeauna daca are pipi. Doar se taraie prin pat, asa adormita, se foieste, se suceste, se arunca pe burta/laterale si ajunge sa dea cu capul de grilaj, uneori se ridica in fund si se lasa la voia intamplarii, rezultatul e ca da cu capul se loveste, se trezeste, plange, si apoi, dupa schimbatul inevitabil, ne lungim cu tzatza, chin cu adormitul etc. Asa ca imi e mult mai simplu sa o schimb in somn si nici u simte, nu se trezeste. Oricum, face uneori pe la 12, alteori pe la 4-5 dimineata. Asa ca prefer s ao schimb si sa doarma lonistita fara sa isi intrerupa somnul si sa ma dispere pe mine cu chef de joaca daca se trezeste. Bea si multa apa, uneori nu se culca daca nu bea apa, asa ca...

Ma bucur de succesul primelor zile la gradi, de concediul avut, ca nu am apucat sa va zic nimic.

delfinasul gradinarit


Daca e alegerea ta, inteleg. Am vrut doar sa fiu sigura ca stii.
Intoarcem pupicii inzeciti!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Cu intarziere urez si eu lui Andrei La multi ani! sa fi sanatos, norocos si sa ai parte numai de bucurii in viata.
Teodoran felicitari, sa ai o sarcina usoara si bebelusi sanatosi.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

asa merge Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am revenit aseara de la Moeciu unde a fost superb, chiar daca sambata seara a plouat un pric. Cristi a fost cuminte(cu exceptia de rigoare=noaptea, cand a urlat dupa tatzi....si ca sa nu trezesc toata pensiunea i-am dat, asa ca de azi o luam de la capat) s-a jucat a socializat si a fost alintatul tuturor.....

revin

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

asa merge Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

cecilia - bine ati revenit.unde ati stat in moeciu?

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna si de la noi. Reveniti de la mare. Vreme frumoasa, numai ieri seara a plouat. Andrei e fericit nevoie mare acolo, adora apa si nisipul. Din pacate am plecat pe graba si nu am luat camera sa facem poze si de data asta.

Cu intarziere:

Andrei pentru primul anisor, sa fii sanatos si norocos!

In rest voi ati scris mult, eu tot pe fuga...

Betty, doamne ajuta sa fie Mario bine si sa nu fie pana la urma anemia hemolitica.

Sper ca mamicile calatoare au ajuns cu bine in tara !
Doamna cu care am relatie speciala, da un semn ca esti ok.

Hai ca pe mine ma birjaresc astia. Va pup si va doresc o saptamana excelenta!






Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput