Gravidute si mamici de Constanta (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Ioana multumim pentru ajutor.

Mada, Daria sa aveti parte de o zi minunata, bebiti cuminti si mincaciosi.
Mada incercam sa ajungem si noi... dar nu promit... cu teroristul meu ...

Multumim mult pentru felicitari. Acum astept sa stea in funduletz... nu?

eu - Ina si minunea noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Felicitari mamicilor Madalina si Daria, care azi isi increstineaza copilasii!
Ina, la ce progrese fac copiii din ziua de azi chiar ca te poti astepta sa stea in fund de acum.
Ioana, iti multumim!
Stie cineva cam cat este chiria unui magazin din Carrefour? Nu stiu cum se calculeaza, cred ca pe metru patrat, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Felicitari mamicilor Madaluta si Daria! Numai bine va doresc voua si bebicilor vostri! Sa creasca mari, sanatosi si norocosi!

Referitor la listuta, imi face multa placere sa ajut si eu cu ceva, ar fi fost pacat sa se piarda. Si voi continua si cu link-urile catre capitolele precedente, cred ca azi, daca n-am probleme cu net-ul, sunt singurica, sotul e la munca si cum nu mai suport aglomeratia, n-am avut chef nici de mers la plaja. Stau la racoare si "forumesc"
Sper ca nu va suparati ca m-am cam bagat pe subiectul vostru..sper ca vreodata sa fie si subiectul meu.
pentru mamici si burtici!

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

CAPITOLE PRECEDENTE:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10, 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20
21,22,23,24,25,26

Mada, gata, poti sa treci pe prima pagina si capitolele precedente!
Mai erau si cateva link-uri care au ramas nepreluate, dar nu mai sunt bune, erau facute pe yahoo.photos, care s-a inchis si probabil din cauza asta nu mai merg. Erau urmatoarele: Cum se dezvolta copilul, Calcul DPN dupa UM, Grata din timpul sarcinii

toate fetele!


Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bavi spune:

Buna! fetelor ma puteti ajuta cu o informatie?
Care are ideee de cit ar trebui sa aiba colul la 27 saptamini ca eu nu sint lamurita. Am 2,9 si mi a zis sa nu mai merg mult cu masina si sa stau mai mult in pat, dar de altfel mi a zis ca totul e bine ne vedem peste o luna. Nu stiu ce sa cred. Nu vreau sa ma ingrijorez dar nici in pat nu as sta degeaba. Multumesc anticipat. Felicitari pentru increstinari! la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Neata!

Ioana, eu una ma bucur tare ca te vad in zona! sper din toata inima sa vii aici cat de curand cu "acte in regula"! Multumim de ajutor!

Mada si Daria, sa va traiasca Crestinele! Felicitari pt botez si asteptam poze!

Bavi, colul tau e ok, dar nu super! si eu l-am avut scurtat de pe la 7 luni, dar n-a fost o problema pana in final. Atata vreme cat nu ajunge sub 2 cm e inca ok, poti avea cat de cat libertate in miscari.
DAR: fara efort, ridicat greutati, plimbari prea lungi si oboseala peste masura! si sfatul meu e sa nu mai conduci, daca asa te-a sfatuit dr. Cu statul in pat, nu e neaparat necesar, dar ce mi-a zis mie dna dr: odihna de 2 ore zilnic, neaparat!chit ca nu dormi, dar la pranz sau dupa-amiaza, stai in pat 2 ore si te odihnesti.



Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Am implinit 1 An

Crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Buna, fetele!
Am si eu o intrebare: ce stiti de dna dr. Borzea de la Maternitatea din Mangalia? Dar de aceasta maternitate?

Multumesc!

Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

mav
La multi ani, safii fericita si sanatosa!





Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Felicitari micilor crestine! Sa cresteti mari, frumoase, baftoase si sa va bucurati parintii!

La multi ani Alina (mav) sarcina usoara in continuare, fericire, bucurii si nastere usoara (la momentul potrivit)!

Elle_seb am inteles ca la maternitatea din Mangalia sunt conditii foarte bune, despre medic nu am referinte.

Va doresc o saptamana fara stress!



1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

La multi ani Alina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Multa sanatate si cat mai multe bucurii si un bebe frumos si sanatos.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
printesa mica
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
concediu

Mergi la inceput