Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns davira spune:

sali:
comparatia este putin exagerata:bulgaria cu tenerife sau spania
eu zic sa ne rezumam la comparatia bulgaria -de=o parte si romania, ucraina, pe de alta parte
nu le speria pe fete ca nu e chiar asa de rau
e adevarat ai fost acolo , unde e cam totul super si e mai greu sa te cobori la litoralul bulgaresc cu atit mai mult la cel romanesc
clar eu in romania nu cred ca vom gasi prea curind locuri precum cele de pe litoralul bulgaresc
ma refer la conditii in primul rind
parerea mea este ca ptr o familia cu copii,nessebar palace si mare& bay ofera comoditate si odihna in primul rind;
depinde ce cauta fiecare
eu asta cautam si chiar am gasit-o
astept impresiile voastre si din alte locuri ale litoralului bulgaresc





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Davira,.
Eu ma gandeam de fapt nu atat sa compar Bulgaria cu Tenerife ( chiar ca ar fi greu sa gasim asemanari) , cat pretul pe care l-am platit pt bilet in fiecare din cele doua locuri si cat de instelate erau hotelurile si ce am gasit in schimbul acestor bani.
Bulgaria -Ro nu am cum sa comparar pt ca nu am mai fost de ani buni in Ro.
Pe de alta parte, eu am descris ce m-a nemultumit la Sol Palace, asta nu inseamna ca pe tot litoralul lor lucrurile stau la fel. Si eu am fost surprinsa, pt ca auzisem numai de bine, ce-i drept despre Albena si Nisipuri, pt ca acolo merge majoritatea romanilor.
Si am zis eu ce NU am gasit la Sol Palace, pt ca, pe alte criterii, dupa care de fapt am si ales acest loc, hotelul este bun( ma refer la faptul ca am tinut cont de parc, de animatia pt copii, liniste).
Hai sa terminam intr-o nota optimista, sa zicem ca are, ca orice loc, si mai bune si mai rele .
Partea buna a cronicii mele negative este poate ca, inspaimantate, fetele care urmeaza sa mearga, se vor astepta la ceva mai degraba rau , incat ce vor gasi acolo li se va parea fantastic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donraulo spune:

Cedez urgent bilet Bulgaria - Albena, hotel Magnolia LUX, 3 stele, all inclusive, perioada 2-9 august, 2 persoane = 500 euro

Biletul a costat 686 euro.
Cedez urgent locurile din motive medicale.

De preferat persoane din Ploiesti,

Am nevoie de raspuns ferm in seara asta, pentru a putea merge maine dimineata la agentia de turism pentru efectuarea transferului

Tel. 0723-314.868

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Ariel si Onitza,am vazut ca voi mergeti in Constantin si Elena dar nu mai retin perioada...cand va intoarceti imi spuneti impresiile voastre despre statiune?Noi am ezitat intre hotel Varna si Aqua Azur iar la sfatul celor de la agentie am ales Agua,acum sper sa nu regretam ...preturile erau aceleasi,desi unu-i de 5 altul de 4...Noi plecam pe 13 august.Pana atunci astept impresii.
Multumesc,Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

As vrea si eu niste lamuriri de la fetele care au fost deja pe litoralul bulgaresc.
La restaurant se gasesc scaune de masa speciale pentru copii?, cat cost inchirierea unui sezlong?, se inchiriaza de pora sau pe zi?Cam cati leva cu aproximatie costa o masa de praz la un restaurant?(pe asta noi nu o avem inclusa in bilet)Si cam cati leva ar trebui sa schimbam cu aproximatie pentru un sejur de 8 zile(2 adulti si 1 copil)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dory eu am vazut la restaurantul de la hotel scaune de masa pt copii (si in nisipuri si in nessebar). Nu stiu la terase cum e ca nu am mancat in afara hotelului. Sezlongurile se inchiriaza pentru toata ziua, la Nessebar erau 20 leva (2 sezlonguri+umbrela). Nu stiu sa raspund cat sunt mesele de pranz. Ca si cheltuiala...cheltui cat ai si dupa cum esti invatata. Eu anul asta, avand AI deci fara sa mancam in afara hotelului, fara sa am prea multe magazine in jur, am cheltuit vreo 200 eur asa, aiurea, pe jucarii pt Ale, pe suveniruri (cred ca si anul trecut tot cam asa am cheltuit). Dar nu schimba de la inceput mult. Mergi cu eur si schimba acolo in functie de necesitati. Noi am schimbat cate 50 eur si a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Cris, merci din nou pentru toate informatiile,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Aaaa, cam ce suveniruri ati luat voi pentru cei de acasa???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Fetelor, revin cu o intrebare..As vrea sa mai merg inca un week-end, de data asta la Nisipuri. Am gasit disponibil la Hotel Glarus, stie cineva ceva de el?

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dory: dulceata de trandafiri, sapun in forma de trandafir si care miroase super (le-am spart pe alea de la serviciu, le-am dus colegelor cate unul si sau numai cu nasul in el), magneti de frigider, rahat si ceva de baut, nu ma intreba ce, pt tata, ceva alcoolic... Arata interesant sticla.
Roxana Claudia: e printre ultimele (daca nu ultimul) hoteluri in nordul statiunii, aproape de port. E plaja libera in dreptul lui chiar fff aproape dar esti relativ departe de "actiunea" din centru. Nu stiu nimic de cazare si masa.

Mergi la inceput