Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Corina,

Bolero are o parcare mica subterana si una mica laterala, daca imi amintesc bine. Nu am intrat in niciuna, de masina se ocupa sotul. Noi am scos o singura data masina anul trecut pentru ca presupunea sa anuntam alte 2-3 masini sa nme faca loc si pierdeam timp. Plus ca nu eram siguri ca mai gasim loc la intoarcere.

Bafta la gasit loc, e un hotel foarte bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Monikka - e frumos sa te plimbi seara cu bicicleta; mai ales ca la um moment dat ajungi f aproape de faleza. In rest, mai sunt diverse jocuri ici colo, dar pt copii mai micuti. Ar mai fi bazarul...dar asta nu-i distractie. Adevarul e ca nu prea ai ce! Daca vrei destinatie cu divertisment pt copii mergi la turci . Acolo da, sigur nu se va plictisi.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Buna ziua de la Palace in Nessebar.

Pt ca tot am intrat nitel pe net am zis sa va dau si niste impresii la cald...detalii am sa va dau cand ma intorc.

Sincer, comparand Arabela (Nisipuri) cu Palace...castiga Arabela, clar.

Nu zic ca nu e misto si aici dar:
- e mult mai departe (nu stiu cum masoara astia km dar de la Varna aparea indicator cu Burgas 99 km. Am mers vreo 2 ore cred de la Varna aici, la un moment dat am crezut ca nu e bun drumul...groaznic...), ca acum sa apara Burgas 62 sau ceva de genul asta. vreo 150 de km cred ca nu ii socotesc; am ajuns in 6 ore cu vreo 60 km facuti in plus ca am ratat la Ruse iesirea spre Varna si am mers 26 km spre sofia apoi ne-am intors in ruse
- camerele la Arabela sunt mai mari. si asta de aici e comparabila, dar nu e la fel; baia la Arabela e mai eleganta, prosoapele noi si inscriptionate cu sigla Grifid; intr-adevar, camerele de la Bay si Mare sunt si mai mici si mai nasoale
- nu avem nici un post romanesc la TV, aia aveau macar tvr si PRo international
- curatenie: am un pampers in cos de ieri, de cand am ajuns. am intr-o scrumiera o bomboana. A fost cineva la curatenie ca ne-a facut flori din paturi. dar gunoiul nu l-au luat
- 5* cu AI si minibarul e gol; am intrebat la receptie si raspunsul a fost ca avand AI nu e necesar nimic in minibar ca putem lua de la bar....pana la ora 23. asa ca pt a avea peste noapte apa mi-am cumparat (nu pot dormi cu gandul ca mi se face sete)
- mancarea e putin mai slaba, seamana, insa ma asteptam sa gasesc aceleasi mancaruri facute "on the spot"...sunt ceva dar nu la fel; nici macar cele de la copii nu-s mai ca lumea, piure din praf, paste, carnati...fish fingers...
- multi sunt (asa cum cineva se lauda mai sus) cu demipensiune si se servesc ca la AI. nu mi se pare deloc corect, am ajuns sa fim intrebati numarul camerei cand intram in restaurant si ne bifeaza pe lista plus ca tb sa aratam bratarile. e eroarea lor ca vand la comun demi cu AI dar...probabil se mizeaza si pe bun simt...care uneori e pauza...
- camera am primit-o la et 1 asa ca sea view din parti. nu sunt genul sa ma duc sa cer schimbare, nu ma deranjeaza ca nu vad valurile...dar nu e ok pozitia, iar sunt deasupra barului si am "vorbe" sub balcon pana pe la 12 noaptea..(asa am avut si anul trecut). cred ca se putea schimba camera dar nu moare nimeni din asta
- receptia e suuuper, daca aveam laptop puteam intra pe net si de la piscina cum am vazut pe unii
- s-a mai zis: nu ai nimik in jur, nu magazine, nu tarabe...mie imi place seara sa ma plimb la o shopingeala de taraba si imi lipseste asta aici; plus ca am uitat acasa niste chestii (geanta de plaja, pasta de dinti...si am cumparat din hotel, sigur scumpe fata de alte locatii)
- plaja e tare mica si pipernicita si la fel, fara tarabe cum sunt obisnuita. fi-mea se teme de apa asa ca nu am mers inca la plaja, am stat la piscina...dar si daca merg doar o sa salut marea, nu ma imbie plaja deloc
- cursul la hotel e 1.85 parca; in obzor era 1.92, nu a vrut sotul sa oprim, dar daca nu schimbati in Varna o faceti mai bine in obzor decat aici

Nu-s nemultumita, e ok, dar nu regasesc cele 5*. Sau nu-s date ok. I-as da astuia 4 cu indulgenta iar pt Bay 3*. Noi suntem multumiti, suntem aici cu niste prieteni, copiii se distreaza, danseaza, e ok. Doar ca fac inevitabil o comparatie. MA gandesc ca pt cei ce ezita in alegerea hotelului pt anul asta e utila.
Daca la anul mai merg in Bg nu mai bat atata drum pana in NEssebar, clar merg in Nisipuri si pariez pe Arabela.

Va pup...fug...ca se termina ora de net.
Diseara vrem sa mergem in old NEssebar, cred ca e tare frumos acolo din ce am vazut in trecere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Multumesc AISSA de vesti,chiar daca nu sunt asa de imbucuratoare.Sa ne povestesti cum e OLD NESSEBAR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hermelina spune:

Roxana, plec si eu pe 28 iulie la Hotel Elitsa, si acum citind ce ai scris sunt putin cam dezamagita de alegere,. Totusi imi spui te rog daca mancarea e cat de cat ok, poate manca cea mica de 6 ani?Cum e sistemul de all inclusiv, functioneaza? Apa e adanca in apropiere de plaja ?Angajatii hotelului sunt ok? Exista aer conditionat si apa calda? Iti multumesc ca ai rabdare sa citesti toate intrebarile si sper ca ma poti ajuta cu ceva raspunsuri.Astept cu nerabdare rasp.
In rest le salut pe toate fetele.

"Daruieste dragoste si vei fi binecuvantat cu dragoste"

Hermelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Dragelor,la hotelul RIU Evrika, Sunny Beach, a fost cineva? Stie cineva ceva despre?
Multumim anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Buna..noi plecam marti impreuna cu bb de 3 ani la Sunny Beach la Grand Hotel Sunny Beach cu all inclusiv...a mai fost cineva acolo?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

astept si eu impresii despre riu evrika, grand hotel, imperial sau victoria(cel de 4* - nu v.palace).
vrem sa mergem la inceputul lui septembrie, in echipa completa, adica cu alexutza(5 ani) si teo, care va avea 5 luni.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

sau la c-tin si elena a fost cineva? cum e statiunea? dar hotelurile sirius si rubin?

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

un subiect stufos, de unde puteti afla informatii multe, gasiti si pe forumul de pe softpedia.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput