Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ariel, Sirius este situat chiar pe plaja. Are camere dragutze, cele familiale sunt intr-un corp de cladire separat. Este un hotel ok.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

mai....sa-nteleg ca statiunea constantin si elena nu merita????????chiar nu ai ce face????nu ma refer la discoteci si cluburi.....ci plaja in sine...o terasa...etc

POZE...POZULICI

28+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ramonzca, mie plaja mi s-a parut faina. Despre terase... nu stiu ce sa spun, ca am vazut doar hotelul Sirius.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

fetelor, puteti cauta impresii despre hotelurile dorite aici:

http://www.tripadvisor.com/

eu era sa ma "infig" la hotel victoria din sunny beach si cred ca faceam o mare prostie!!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Pana la urma am mai gasit locuri in august doar la Miramar in Obzor, plecare 24 aug.
Mai vine cineva in perioada asta???

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Buna seara din nou,
profit ca am fata prinsa la mini disco si deci nu am treaba o ora cu ea, asa ca am zis sa intru ca sa mai indulcesc putin prima impresie... ma tem ca am fost cam dura.

Palace e un hotel bun, sunt eu mofturoasa. Nu suporta comparatie cu Bay/Mare, care intr-adevar sunt mai slabute.
Cred ca marele punct pozitiv este parcul, teritoriul, mare, ai unde alerga copilul, sunt leagane, tobogane, un sah in marime mare, misca astia piesele pana obosesc. Am fost si la plaja si am inceput si sa ii apreciez "micimea" in sensul ca fiind asa mica, e chiar ok sa intri in apa, chiar daca lasi copilul/bagajele pe mal...nu ai cum sa pierzi din vedere ceva la cat de strans e spatiul. E aiurea insa ca portiunea "sloboda" de plata e f mica si e de fapt intre panta de coborare si carucioarele cu care duc aia pana la apa 2 barci, pana in umbrele...sa zic cu indulgenta cca 3 m latime. (asta la plaja mai mica, e si una mai lunga dar noi nu ne-am dus acolo). Dar apa e mica, calda, curata (cu exceptia unori ierburi). Am platit insa cate 20 leva pt 2 ore pe sezlong si umbrela, asa ca nu prea merita, mai bine te inghesui putin cat stai la plaja si apoi fuga la piscina.

In Old Nessebar e frumos, ce sa zic. Am mers cu taxi de la hotel (15 leva), ne-am plimbat pe acolo, am luat un trenulet care ne-a dus pana in Sunny Beach pe faleza si ne-am intors. Sunt multe terase, tarabe, ruine, un port, am vazut acolo in apa o meduza mare, pesti si chiar un calut de mare (prima data cand am vazut in realitate). Am facut multe poze, o sa le pun cand ma intorc.
Atentie, in Old NEssebar am mai vazut insa si un tigan care ne momea sa schimbam la curs 1:1 (1 leu/1leva adica), clar "maradona" (cursul eur/leva la casa de schimb in Old N. era 1.91) si undeva sus in niste ruine, am vrut sa intru sa fac poze si erau 3 malaci care faceau portii de droguri.
AM iesit rapid si asa faceau toti cei care, ca si mine, sperau sa pozeze ruinele din interior.
La intoarcere am luat tot taxiul, 20 leva de data asta.

Sa revin la hotel. Mancarea e de nota 8-9 sa spunem. Sunt zile si zile, insa nu mori de foame (asa cum imi facusem impresia in prima zi ). SUnt multe fructe, compoturi, asa ca daca nu ma imbie nimic de mancare trec pe fructe si tot e ok. Au fost vreo 2 zile cu majoritatea meniurilor cu peste &co iar eu nu mananc deloc peste sau asemanator, dar amatorii de icre, caviar, pestisori, scoici si altele asemenea sunt incantati. Putin insa cam gras, mai ales la prajeli, iar multe din mancarurile de copii sunt dintr-o carne care primeste prea usor denumirea de pui. E o tocatura din aia congelata in diverse forme pe care ei o prajesc.
La curatenie le ridic nota, ne-au schimbat dupa ziua 3 si lenjeria si prosoapele si eu luat si gunoiul din a 2-a zi incepand.

Sper sa fi fost mai corecta acum... Nu vreau sa credeti ca nu e ok deloc, dar daca ar fi sa compar, in afara de teritoriul extrem de generos si de receptia mare si terasa aferenta, nu il ridica altceva spre 5* dar probabil, ma gandesc acum, tocmai asta l-a ridicat la acest statut.

Concluzionand: daca oscilati intre Bay/MAre si Palace alegeti Palace fara dubiu. Daca cautati insa si altceva (terase, tarabe, faleza...) alegeti fie in New Nessebar fie alta statiune. Aici suntem undeva izolati, afara din oras.

Va pup, revin cu poze saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Salut!
Vad ca toata lumea se pregateste de vacanta. Noi avem bilet la Albena, Hotel Kaliakra de pe 2 august asa ca RoxanaC probabil ca ne o sa ne vedem acolo.
Impresiile despre hotel pe care le-am citit erau imbucuratoare dar poate veniti cu informatii proaspete..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

de hotel mimoza din golden sands ce stiti?

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Criss, noi venim pe 3 august. Tocmai am trimis mail la hotel sa vad daca e ok cu rezervarea, saptamana asta trebuie sa achit. Am trimis mailul in romana, dupa ce l-am trimis m-am gandit ca trebuia in engleza....acum daca nu primesc raspuns in cateva zile trimit si in engleza.

Parca sunt 2 fete plecate la Kaliakra de pe 21 , le astept cu nerabdare.

Corina, ma bucur ca v-ati hotarat si voi si ca ati si gasit.

Ariel, despre Mimoza n-am citit lucruri prea bune, nu mai stiu ce anume nu placuse turistilor acolo, dar intra si tu pe Tripadvisor , Holidaycheck sau pe supereva.ro si citeste.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ariel, din punctul meu de vedere, Mimosa nu este un hotel de 4 stele. 3 stele, max 3+.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput